Jump to content

Zlot Plejad 2020 !!!

guma

Recommended Posts

Drodzy, Plejady Plejadami... ale chciałbym coś zaproponować. Sytuacja wirusowa się rozkręca, wiec każdy z nas zapewne dba o siebie i swoją rodzinę. Ale są też obok nas lekarze i pielęgniarki, którzy ciężko pracują, żeby ratować chorych. Może zróbmy w naszych lokalnych społecznościach jakąś małą zbiórkę i zamówmy im pizzę, czy inne jedzenie, kawę, herbatę, wodę, soki - z dostawą do najbliższego szpitala, który walczy z wirusem? Jest nas wielu i możemy wykonać fajny gest solidarności z nimi. Co sądzicie o takim pomyśle? Nie chodzi o wielkie kwoty, a o wsparcie tych, którzy własnych rodzin nie widzieli od wielu godzin, bo pomagają innym i ryzykują własnym zdrowiem. Zadzwoniłem przed chwilą do Szpitala Bielańskiego w Warszawie na SOR. Zapanowała cisza w słuchawce i po chwili.... "To pierwszy taki telefon. Nie wiem co powiedzieć, ale na pewno nikt tutaj jedzeniem nie pogardzi". To tylko pokazuje, że trzeba ich wesprzeć.

• Like 5
  • Thanks 3
  • Upvote 6

No i mały drobiazg poszedł. Udało się zmobilizować mieszkańców osiedla :) Działajmy! 

image.png

image.png

• Like 8
  • Thanks 1

31 minut temu, coocer napisał:

Wygląda na to że jest skoordynowana akcja

https://zrzutka.pl/posilekdlalekarza

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Wiele tych inicjatyw ruszyło bardzo gwałtownie, spontanicznie i równolegle. Nam zależało, żeby ta przysłowiowa pizza dotarła od razu i zachęciła innych do działania :) i to się dzieje! :idea:

Wiele tych inicjatyw ruszyło bardzo gwałtownie, spontanicznie i równolegle. Nam zależało, żeby ta przysłowiowa pizza dotarła od razu i zachęciła innych do działania i to się dzieje! :idea:

Wiem wiem i bardzo popieram. Zainspirowałeś mnie do poszukania podobnych inicjatyw i po prostu chciałem się podzielić.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Bardzo fajnie, że chcesz pomagać :) bo tak trzeba :) ja postawiłem na moją małą lokalną społeczność -i dzięki temu zadziałaliśmy szybko. Pi razy drzwi policzyłem ile ludzie zadeklarowali i wyłożyłem z własnych. A jak spłynie kasa i będzie nadwyżka (na co liczę), to się kupi pewnie jeszcze jakąś kawę, herbatę, wodę i zamówi dodatkowe ciepłe posiłki. 

• Like 3

• Dyrekcja SIP

Uprzejmie informuję, że wobec aktualnej sytuacji wynikającej z rozprzestrzeniania się wirusa musiałem podjąć decyzję o przełożeniu terminu Zlotu. Zarówno przyczyny stricte formalne, jak i zawsze obecna troska o Państwa bezpieczeństwo nie pozostawiają mi innego wyboru.

Oczywiście nie jestem w stanie już teraz przewidzieć, na kiedy ustalimy nowy termin.

Pierwsza opcja ( choć mniej prawdopodobna, gdy weźmiemy pod uwagę potencjalny horyzont czasowy dostępności skutecznych leków ) to jesień bieżącego roku.

Druga, bardziej prawdopodobna, to "standardowy" termin z rocznym opóźnieniem.

Liczę na Państwa zrozumienie i życzę zdrowia !

• Like 4
  • Thanks 2
  • Confused 1
  • Sad 4
  • Upvote 14

Uprzejmie informuję, że wobec aktualnej sytuacji wynikającej z rozprzestrzeniania się wirusa musiałem podjąć decyzję o przełożeniu terminu Zlotu. Zarówno przyczyny stricte formalne, jak i zawsze obecna troska o Państwa bezpieczeństwo nie pozostawiają mi innego wyboru.
Oczywiście nie jestem w stanie już teraz przewidzieć, na kiedy ustalimy nowy termin.
Pierwsza opcja ( choć mniej prawdopodobna, gdy weźmiemy pod uwagę potencjalny horyzont czasowy dostępności skutecznych leków ) to jesień bieżącego roku.

Rozsadna decyzja

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1

12 minut temu, FilipBB napisał:

Szkoda, że w tym roku WNMP nie wypada chociaż w piątek a nie sobotę, bo byłby to idealny termin.

15 sierpień to nie jesień, a wakacje, wielu będzie na wakacjach o ile takowe będą miały miejsce w tym roku.

57 minut temu, Dyrekcja napisał:

Dzisiaj mija 100 lat od epidemii wirusa grypy H1N1 grupy A, który zabił od 50 do 100 milionów ludzi. Trwała rok.

Świat zmienia się na naszych oczach i dotyka, bez wyjątku, każdego z nas.