Jump to content

FORESTER SG 2.0 XT

admat8207
 Share

Recommended Posts

:upside-down-face_1f643-small::krecka_dostal::hi:

Spoiler
Spoiler

Witam wszystkich w moim Foresterze 2.0 xt jest brak ciśnienia na trzecim cylindrze więc chcę zrobić regenerację głowic wiadomo że wiąże się to z wyciągnięciem silnika , otóż mam dylemat , wiadomo że w tych silnikach padają panewki korbowodowe i zastanawiam się nad ich wymianą czy ktoś może mi poradzić czy jest sposób na sprawdzenie panewek korbowodowych bez rozpoławiania silnika i czy może wskazywać na to praca silnika na zimno lub na ciepło ogólnie czy jest jakiś sposób sprawdzenia 

30 minut temu, admat8207 napisał:

:upside-down-face_1f643-small::krecka_dostal::hi:

Ukryj zawartość
  Ukryj zawartość

Witam wszystkich w moim Foresterze 2.0 xt jest brak ciśnienia na trzecim cylindrze więc chcę zrobić regenerację głowic wiadomo że wiąże się to z wyciągnięciem silnika , otóż mam dylemat , wiadomo że w tych silnikach padają panewki korbowodowe i zastanawiam się nad ich wymianą czy ktoś może mi poradzić czy jest sposób na sprawdzenie panewek korbowodowych bez rozpoławiania silnika i czy może wskazywać na to praca silnika na zimno lub na ciepło ogólnie czy jest jakiś sposób sprawdzenia 

Jak już rozbierzesz głowice , to koniecznie trzeba zajrzeć do panewek. U mnie przy okazji roboty UPG zleciłem rozebranie dołu i okazało się ,że panewki w stanie agonalnym. Do momentu rozebrania silnik chodził jak  nowiutki . Ja proponuję powymieniać wszystko, co  mogłoby  spowodować konieczność ponownej rozbiórki.

• Upvote 1

I tak też myślałem , bo od jednej osoby słyszałem że nie ma żadnego objawu wskazującego na zużucie panewek , trzeba zrobić raz a porządnie i będzie spokój , to trzeba bedzie również szlif wału korbowego zrobić , ile twój silnik miał przejechane do momentu kiedy go rozebrałeś ?

Godzinę temu, admat8207 napisał:

I tak też myślałem , bo od jednej osoby słyszałem że nie ma żadnego objawu wskazującego na zużucie panewek , trzeba zrobić raz a porządnie i będzie spokój , to trzeba bedzie również szlif wału korbowego zrobić , ile twój silnik miał przejechane do momentu kiedy go rozebrałeś ?

Miał 163kkm. Szlif nie jest konieczny. Potrzebny za to jest ktoś ogarnięty i ma wiedzę i narzędzia aby dobrze pomierzyć wał i blok.