Skocz do zawartości

Czujnik temperatury zewnętrznej Impreza GH - zamiennik?


janu23

Rekomendowane odpowiedzi

Ten czujnik niema dużych wymagań naprawdę...

Czujnik temperatury cieczy ma znacznie gorzej, typowa usterka w VW G63 bierze się z wibracji..

Sprawdź sobie multimetrem czy czujnik ma jakiś opór jeśli jest nieskończenie wielki/brak przejścia to dobrze. kupujesz tańszy zamiennik bądź z rozbitka i po problemie.

jeśli zaś czujnik pokazuje ohmy to istnieje duże prawdopodobieństwo że jest coś nie tak ale z wiązką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ważny i nieważny. W chwili, gdy pokazuje na stałe 50 stopni (miałem ten scenariusz w Forku), ogrzewanie w zimę praktycznie nie działa. Za to klimatyzacja wręcz idealnie :)

Inny objaw padania czujnika: ogromne opóźnienie we wskazaniach temperatury: np. odpalasz samochód w garażu podziemnym, gdzie jest +15 stopni. Wyjeżdżasz na zewnątrz, gdzie mamy +25. Czas, zanim czujnik się obudzi i zareaguje często jest znacznie dłuższy, niż Twoja jazda po mieście. Nie jest to kilka lub kilkanaście minut, ale kilkadziesiąt. Efekt: klimatyzacja praktycznie nie pracuje.

 

Zdrówka!
Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Luke Skywalker napisał:

Ważny i nieważny. W chwili, gdy pokazuje na stałe 50 stopni (miałem ten scenariusz w Forku), ogrzewanie w zimę praktycznie nie działa. 

Wlasnie u mnie caly czas bylo 50 st, zona narzekala ze jej zimno ;);)

Teraz po wymianie czujnika faktycznie grzeje jak goopi ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...