Jump to content

Przegląd techniczny

Danko
 Share

Recommended Posts

Hejo, pytanie pierdołowate w swpjej istocie, ale stwarza pewien problem. Otóż przegląd mam jakos do 13.03 i z reguły zalatwiam takie sprawy w dzien przed lub dokładnie ten dzien. Teraz jednak bede montował tlumiki i nie wiem, czy to nie utrudni przejścia. Dodatkowo, w zeszłym roku przekroczyłem emisję spalin - przyjechałem wtedy z zimnym autem, prosto spod domu. I tu pojawia się pytanie. Jak pojade wczesniej, to czy termin przyszłego przeglądu zmieni sie, czy zostanie to 13? Chce sprawdzić wcześniej, czy emisja to sprawa zastanego auta, czy konieczności wymiany kata, a jednocześnie chyba trochę szkoda skracać to o jakis tydzień.. Sam nie wiem? Czy jak pojadę od tak na stacje, any sprawdzić emisje, to może zostać jakby odebrana ważność poprzedniego badania? 

Jeżeli pojedziesz na badanie techniczne wcześniej np. 7 to z taką datą dostaniesz pieczątkę, badanie jest ważne rok od tego momentu a nie od daty wpisanej na wcześniejszym badaniu.

Sam pomiar emisji możesz wykonać na stacji diagnostycznej, w najgorszym wypadku, tj. stwierdzenia przez diagnostę "usterki stwarzającej zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu lub ochrony środowiska" może on zatrzymać dowód rejestracyjny.

• Thanks 1

1 godzinę temu, Efti napisał:

Jeżeli pojedziesz na badanie techniczne wcześniej np. 7 to z taką datą dostaniesz pieczątkę, badanie jest ważne rok od tego momentu a nie od daty wpisanej na wcześniejszym badaniu.

Sam pomiar emisji możesz wykonać na stacji diagnostycznej, w najgorszym wypadku, tj. stwierdzenia przez diagnostę "usterki stwarzającej zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu lub ochrony środowiska" może on zatrzymać dowód rejestracyjny.

Od zeszłego roku nie liczy się data kiedy przyjechaliśmy na przegląd tylko data poprzedniego przeglądu.

Czyli jak przyjedziemy tydzień wcześniej to następny przegląd jest za rok i tydzień od przeglądu.

• Upvote 1

2 minuty temu, LosioDriver napisał:

Od zeszłego roku nie liczy się data kiedy przyjechaliśmy na przegląd tylko data poprzedniego przeglądu.

Czyli jak przyjedziemy tydzień wcześniej to następny przegląd jest za rok i tydzień od przeglądu.

Czy faktycznie tak jest? Możecie to potwierdzić jakimś linkiem do źródła?

9 minut temu, crimson111 napisał:

Znowu teraz w dzienniku ustaw znalazłem, że jednak nie... Ustawa o Prawie ruchu drogowego Art. 81 punkt 6 - "(...), a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania."

Więc już nie wiem czy to weszło czy nie...

Edited by LosioDriver

rozgrzej dobrze samochód, sprawność katalizatora wrasta do uzyskania prawidłowej jego temp pracy. Dlatego w samochodach zainstalowane są EGRy i inne ustrojstwa inne są mapy paliwowe aby katalizator jak najszybciej osiągnął optymalną temp pracy i ilość niepożądanych związków spadła.

Jeśli okaże się że wynik dalej przekracza normę to masz 3 opcję:

kupno używki - loteria

kupno nówki droga sprawa do hondy starszej CR-V 1700zł

czyszczenie katalizatora?? są preparaty do czyszczenia  odkręcamy sondę lambda przed katem i zalewamy dziada. (nie wiem jaka jest skuteczność tej metody)

• Upvote 1

Jeśli By ktoś czyścił katalizator to broń Panie boże zalewać go czym kolwiek gdy jest ciepły... katalizator bardzo łatwo uszkodzić gwałtownie go studząc dochodzi wtedy do pęknięcia "kratownicy"

Uszkodzenia mechaniczne tego typu częściej powstawały w samochodach Japońskich niż EU.