Jump to content

Gdzie się znajduje czujnik poziomu oleju Legacy V 2.0D...???

MAXI OVERDRIVE
 Share

Recommended Posts

Hej wszystkim. Witam po 6 latach.

Mam Subaryne Legacy V 2.0D z 2010r z przebiegiem 262.000tyś km. Auto przeszło po raz pierwszy przez ręce mechanika po przejechaniu 150.000km od ostatniej dramatycznej naprawy 6 lat temu, którą opisywałem na tym forum. Myślę że jak na ten niezbyt pozytywnie opisywany silnik to całkiem niezły wynik? Pękła lewa głowica (400zł+450zł sprawdzenie) i padła turbina (1.000zł) Wedle mnie całkiem rozsądne ceny. Wszystko zostało prawidłowo naprawione i auto sprawuje się jak nowe. Poza jednym szczegółem, który szczypie w oczy i nikt nie może sobie z tym poradzić. Chodzi o pomarańczową kontrolkę poziomu oleju, która po naprawie zaczęła świecić i nie chce zgasnąć. Dwóch mechaników próbowało znaleźć ten czujnik żeby go odłączyć i nie potrafili go zlokalizować. Zwracam się z pytaniem do Was - Gdzie go szukać? Gdzie jest umiejscowiony?

Z góry dziękuję

p.s. olej został prawidłowo wymieniony, poziom też został skontrolowany, zrobiłem na tej kontrolce już +/- 200km i wszystko wydaje się w porządku - nie gubi ani nie ubywa oleju słyszałem że jedyny ratunek to odłączyć ten czujnik...?

• 1 month later...

Czujnik jest po lewej stronie silnika w pół karterze. Wtyczka od niego jest zaraz pod filtrem oleju, wtyczka jest biała i jest tylko jeden przewód. Najlepiej będzie wymienić na nowy. Dobrze jest wiedzieć, czy poziom oleju w silniku jest prawidłowy.

Twoi mechanicy to jakieś nieogarnięte fachury, jak można nie znaleźć tak prostej rzeczy...? Po podniesieniu samochodu widać czujnik od spodu samochodu.

IMG_20200320_192333.jpg

Edited by ir3n3usz