Skocz do zawartości

Gdzie się znajduje czujnik poziomu oleju Legacy V 2.0D...???


MAXI OVERDRIVE

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim. Witam po 6 latach.

Mam Subaryne Legacy V 2.0D z 2010r z przebiegiem 262.000tyś km. Auto przeszło po raz pierwszy przez ręce mechanika po przejechaniu 150.000km od ostatniej dramatycznej naprawy 6 lat temu, którą opisywałem na tym forum. Myślę że jak na ten niezbyt pozytywnie opisywany silnik to całkiem niezły wynik? Pękła lewa głowica (400zł+450zł sprawdzenie) i padła turbina (1.000zł) Wedle mnie całkiem rozsądne ceny. Wszystko zostało prawidłowo naprawione i auto sprawuje się jak nowe. Poza jednym szczegółem, który szczypie w oczy i nikt nie może sobie z tym poradzić. Chodzi o pomarańczową kontrolkę poziomu oleju, która po naprawie zaczęła świecić i nie chce zgasnąć. Dwóch mechaników próbowało znaleźć ten czujnik żeby go odłączyć i nie potrafili go zlokalizować. Zwracam się z pytaniem do Was - Gdzie go szukać? Gdzie jest umiejscowiony?

Z góry dziękuję

p.s. olej został prawidłowo wymieniony, poziom też został skontrolowany, zrobiłem na tej kontrolce już +/- 200km i wszystko wydaje się w porządku - nie gubi ani nie ubywa oleju słyszałem że jedyny ratunek to odłączyć ten czujnik...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czujnik jest po lewej stronie silnika w pół karterze. Wtyczka od niego jest zaraz pod filtrem oleju, wtyczka jest biała i jest tylko jeden przewód. Najlepiej będzie wymienić na nowy. Dobrze jest wiedzieć, czy poziom oleju w silniku jest prawidłowy.

Twoi mechanicy to jakieś nieogarnięte fachury, jak można nie znaleźć tak prostej rzeczy...? Po podniesieniu samochodu widać czujnik od spodu samochodu.

IMG_20200320_192333.jpg

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...