Jump to content

Kilka błędów jak im zaradzić?

Cwirek
 Share

Recommended Posts

Witam, podłączyłem swoje legacy iv 2.0 165km benzyna bez gazu do kompa i wyskoczyły następujące błędy:

p2128 

p2109 

p1137 

p0691 

p0037 

W aucie wszystko działa oprócz tempomatu (przez check  podobno) do 3 tyś obrotów strasznie zamula,  kopa dostaje dopiero po 3tyś obrotów. Jak myślicie który błąd jest za to odpowiedzialny bo szczerze pisząc nie wiem od czego zacząć. Z góry dziękuje za pomoc. 

2 godziny temu, von Grosheck napisał:

Masz swojego kompa z softem do Subaru czy robiłeś u diagnosty?
Jeżeli to twoje zabawki to czy mógłbyś podzielić się nazwą softu i ewentualnie modelem kabla/interface’u

Z góry dzięki za info

No niestety nie mam swojego kompa, robiłem u diagnosty. 

10 godzin temu, Cwirek napisał:

Witam, podłączyłem swoje legacy iv 2.0 165km benzyna bez gazu do kompa i wyskoczyły następujące błędy:

p2128 

p2109 

p1137 

p0691 

p0037 

przy takiej ilości błędów stawiam na uszkodzenie wiązki, pewno tej głównej w okolicy brązowej wtyczki za silnikiem. Wirtualnie się tego nie da zdiagnozować, trzeba przedzwaniać żyły i szukać. Schematy są w manualu.

Witam

Cwirek te błędy które podałeś (po za P0037 bo takiego nie ma) wskazują na problem głównego złącza silnika B21 (ta wielka wtyczka z 54 wtykami).

Musisz rozłączyć wtyki i najlepiej spryskać spirytusem i dobrze przedmuchać (spirytus łączy się z wodą i szybko odparowuje) potem dobrze by było spryskać sprayem KONTAKT do poprawienia przewodzenia styków i przy okazji konserwuje. Kilka razy musisz złączyć i rozłączyć , po takich zabiegach powinno być OK