Skocz do zawartości

Akcja serwisowa USA - wiązka czujnika maty


pepedealer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Wpisałem na stronie 

https://www.subaru.com/vehicle-recalls.html/

numer VIN mojego auta i wyszło coś takiego

October 3, 2019

Schedule Services

Description

Over time, due to a decrease in contact pressure between terminals in the ODS sensor mat harness, a temporarily unstable electrical connection may be possible. If the connection is temporarily unstable, the ODS may not properly determine the status of the right front seat occupant.

Safety Risk

If the ODS is unable to correctly determine the status of a front occupant, the airbag warning light may illuminate, and the front passenger airbag may deactivate even though the seat is occupied, increasing the risk of injury to the front passenger in the event of a crash.

Remedy

For all potentially affected vehicles, Subaru retailers will replace the ODS sensor mat harness with a new part at no cost to the customer.

 

Czy komuś coś takiego wyskoczyło?

 

Dodam że kontrolka od poduszki pasażera pokazuje ON/OFF zgodnie z tym czy ktos na fotelu jest czy nie

 

Forester MY 2017.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to chyba większość Subaru od 2008 roku mają tą akcję, te które mają poduchy konkretnego producenta, ja też w Tribece mam tą możliwość

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ibar napisał:

Z tego co kojarzę, to chyba większość Subaru od 2008 roku mają tą akcję, te które mają poduchy konkretnego producenta, ja też w Tribece mam tą możliwość

To jest zupełnie inna Akcja. Wymiana poduszek w starszych modelach wynika z możliwości zranienia metalowymi odłamkami podczas eksplozji ładunku poduszki. Natomiast przytoczona wyżej akcja dotyczy wiązki czujnika montowanego w fotelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Forester też ma tę akcję na stronie amerykańskiej a na polskiej nie.  Możliwe że Subaru niebawem ogłosi akcję na Europę. Zazwyczaj w USA ogłaszają wcześniej .

Edytowane przez Matthew1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaną . W zeszłym roku sprowadziłem XV z USA i miałem komplet trzech akcji serwisowych do zrobienia w Polsce . Tyle tylko że w USA wszystkie akcje ogłoszone w połowie października a w Polsce pierwszą w grudniu , drugą na początku stycznia a trzecią pod koniec.  Musiałem trzy razy jeździć do ASO.

Edytowane przez Matthew1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...