Skocz do zawartości

Akcje serwisowe


Rekomendowane odpowiedzi

https://srt.subaru.pl/

 

Ostatnio na forum znalazłem link do kampanii przywoławczych.  Sprawdzając po VIN znalazłem:

Numer akcji: SRT270

Numer akcji: SRT215

 

To nie są nowe tylko stare akcje. Jak to jest, że w czasie przeglądów w ASO nie były zrobione?

Oznacza to, że wypuszczacie potencjalnie niesprawny samochód?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jakim71 napisał:

To nie są nowe tylko stare akcje. Jak to jest, że w czasie przeglądów w ASO nie były zrobione?

Oznacza to, że wypuszczacie potencjalnie niesprawny samochód?

Najprościej zapytać się chyba w ASO dlaczego nie zaproponowało akcji serwisowej? Jesteś pierwszym właścicielem auta? Kupiony w salonie w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjne forumowe zachowanie czyli narobić hałasu i afery zamiast zamiast samemu powziąć wszelkie środki żeby wyjaśnić sprawę a dopiero potem pytać na forum. Zapytaj w ASO czy w czasie przeglądu nie zostały te akcje wykonane a Tobie nawet o tym nie powiedziano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lisek napisał:

Tradycyjne forumowe zachowanie czyli narobić hałasu i afery zamiast zamiast samemu powziąć wszelkie środki żeby wyjaśnić sprawę a dopiero potem pytać na forum. Zapytaj w ASO czy w czasie przeglądu nie zostały te akcje wykonane a Tobie nawet o tym nie powiedziano.


Słuszna uwaga.

Bedac na wymianie oleju, ASO samo poinformowało mnie o akcji serwisowych i je wykonali.

Tak na marginesie chciałem także sprawdzić przy okazji jak podchodzą (serwis) do klienta, tym bardziej ze auto jest po gwarancji- a ja nadal jeżdżę do nich na proste wymiany oleju.

Otrzymałem oczywiście e-mail od SIP z informacja o w/w akacjach.

 

786575DA-05AC-470B-986D-81E3FCF6301A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 25.02.2020 o 08:34, Jakim71 napisał:

Jak to jest, że w czasie przeglądów w ASO nie były zrobione?

Obawiam się, że bez numeru podwozia nie jestem w stanie sprawdzić, czy akcje te były wykonane.

Jeżeli NIE zostały wykonane, to bez informacji o stacji ASO, w której wykonano ostatni przegląd nie byłbym też w stanie wyjaśnić przyczyn takiego stanu rzeczy.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, podłączam się do tematu z pytaniem do Dyrekcji. Zakupiłem Subaru xv z 2019 roku za granica i wedle SRT wychodzi mi akcja serwisowa SRT284 której nie wykonano w Niemczech. Byłem ostatnio na serwisie u Zdanowicza i powiedziano mi aby zakwalifikować auto do akcji należy skontaktować się z Subaru Polska. Proszę o odpowiedz. Z góry dziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Bardzo proszę o informację dlaczego ASO nie otrzymują na bieżąco z Działu Technicznego SIP dostępu do oprogramowania związanego z akcjami serwisowymi/ kampaniami przywoławczymi?

Na dowód powyższego w dniu dzisiejszym (11.12.2021) pojawiłem się w ASO w związku z kampanią przywoławczą SRT315 oraz akcją serwisową SRT314 dla OBK 2021.

Naturalnie wcześniej otrzymałem stosowne powiadomienia mailowe w związku z tymi akcjami oraz umówiłem się w ASO na aktualizację oprogramowania.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy na miejscu okazało się, że aktualizacja softu nie będzie niestety możliwa od ręki, z uwagi na brak przekazania powyższych update'ów dla ASO. Chcąc nie chcąc zmuszony byłem umówić się na kolejną wizytę w serwisie, odjeżdżając bez realizacji kampanii przywoławczej...

Wydaje mi się, że jeżeli importer ogłasza recall, to teoretycznie wszystkie ASO powinny mieć bezproblemowy dostęp do wszelkich niezbędnych akcesoriów (w tym przypadku softu), aby akcję taką wykonać od ręki, bez zbędnej zwłoki.

 

Pomijam już poświęcony cenny czas, paliwo, itd. związane z dojazdem do ASO...

 

Proszę DT o informację zwrotną (nr VIN oczywiście udostępnię na priv).

 

Pozdrawiam.

Kampanie_SRT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

 

Najnowsze oprogramowanie jest dostępne dla wszystkich ASO, jeśli istnieje taka konieczność to ASO może skorzystać z naszej pomocy i staramy się aby wszyscy posługiwali się najnowszą dostępną wersją. Przykro nam, że taka sytuacja miała miejsce. Ze swojej strony zbadamy co się mogło wydarzyć i doprowadzimy do sytuacji aby przeprowadzenie wspomnianych kampanii było możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2021 o 09:53, DZIAŁ TECHNICZNY napisał:

Dzień dobry,

 

Najnowsze oprogramowanie jest dostępne dla wszystkich ASO, jeśli istnieje taka konieczność to ASO może skorzystać z naszej pomocy i staramy się aby wszyscy posługiwali się najnowszą dostępną wersją. Przykro nam, że taka sytuacja miała miejsce. Ze swojej strony zbadamy co się mogło wydarzyć i doprowadzimy do sytuacji aby przeprowadzenie wspomnianych kampanii było możliwe.


Dzień dobry, potwierdzam - aktualizacje zostały wgrane bez najmniejszych problemów.

Bardzo dziękuję ASO za profesjonalne zaangażowanie oraz @DZIAŁ TECHNICZNY za wsparcie i sprawne przeprowadzenie kampanii.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzień dobry - mój XV 2012  sprowadzony z Niemiec  ma niewykonaną kampanię przywoławczą SRT261. I może bym machnął ręką tak jak wcześniejszy użytkownik/użytkownicy, ale doczytałem się że w/w dotyczy pękania sprężyn zaworowych i temat podobno nie jest błahy, bo z tego powodu wycofywano z rynku  auta obarczone tą nieprawidłowością.  Auto ma nalatane ok. 100 kkm,  silnik chodzi fajnie i póki co nie ma z nim większych problemów. I mam z w związku z tym  kilka pytań:

1. czy skoro przejechał 100 tys. to można założyć że przejedzie następne 100 tys i dać sobie spokój i założyć że moje sprężyny są ok?

2. czy 2012 i nieregularne serwisowanie w ASO upoważnia mnie do w/w darmowej akcji/naprawy w ASO ?

3. Jak to się naprawia - czy trzeba ściągać  głowice i podpierać zawory  od strony komory spalania, czy podtrzymuje się trzonek zaworu od strony rozrządu i wymienia sprężynę ?

4.  Czy zdarzało się że sprężyna pękła na tyle że zawór "spadł" i zderzył się z tłokiem ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Zachęcamy do kontaktu z dowolnym ASO Subaru. Serwis sprawdzi po nr VIN czy auto podlega jakimś akcjom. Jeśli dane kampanie (w tym SRT261) nie zostały zrobione wówczas zaproponuje bezpłatne ich wykonanie. Przeprowadzenie akcji/kampanii nie jest uzależnione od wieku pojazdu czy przebytych km. Ważne aby nie było poddane niedozwolonym modyfikacjom. 

odpowiadając na poszczególne pyt.:

 

W dniu 18.02.2024 o 01:41, majdan napisał(a):

1. czy skoro przejechał 100 tys. to można założyć że przejedzie następne 100 tys i dać sobie spokój i założyć że moje sprężyny są ok?

nie

 

W dniu 18.02.2024 o 01:41, majdan napisał(a):

2. czy 2012 i nieregularne serwisowanie w ASO upoważnia mnie do w/w darmowej akcji/naprawy w ASO ?

tak

W dniu 18.02.2024 o 01:41, majdan napisał(a):

3. Jak to się naprawia - czy trzeba ściągać  głowice i podpierać zawory  od strony komory spalania, czy podtrzymuje się trzonek zaworu od strony rozrządu i wymienia sprężynę ?

w skrócie - za pomocą narzędzi specjalnych, nie demontując głowic. 

W dniu 18.02.2024 o 01:41, majdan napisał(a):

4.  Czy zdarzało się że sprężyna pękła na tyle że zawór "spadł" i zderzył się z tłokiem ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

nie odnotowaliśmy na naszym rynku tego typu problemów niemniej jednak producent zaleca wykonanie tej akcji

 

pozdrawiamy

DT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2024 o 01:41, majdan napisał(a):

3. Jak to się naprawia - czy trzeba ściągać  głowice i podpierać zawory  od strony komory spalania, czy podtrzymuje się trzonek zaworu od strony rozrządu i wymienia sprężynę ?

 

Wymontowanie silnika z nadwozia, demontaż pokryw zaworów, wymiana sprężyn z użyciem narzędzi specjalny i montaż w odwrotnej kolejności. Jeśli samochód nie ma LPG czy innych dziwnych przeróbek cała operacja trwa do 7 godzin. Oczywiście uszczelki pokryw zaworów są montowane nowe.

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytalem watek i jesli dobrze rozumiem to status kampanii przywolawczej na stronie https://srt.subaru.pl jest sprawdzany w europejskim banku danych. Czy tez sie myle i dane dotycza tylko pojazdow sprzedanych przez SIP?

Sprawdzajac moj pojazd pokazaly sie dwie kampanie: SRT243: Wykonano i SRT240: Nie wykonano.

Wyslalem maila do Subaru Deutschland gdzie stwierdzono ze kampanie SRT240 wykonano w pazdzierniku 2019.

Kto ma racje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...