Skocz do zawartości

Forester 2.0 e-boxer 5 isofix...


emdzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedługo stanę się posiadaczem forestera w wersji Platinum 2.0 e boxer. Jednak nurtuje mnie pytania o isofix z tyłu. W wersji na USA 2.5 litra jest 5 isofixow z tylu. Co jest genialnym rozwiązaniem. Ten piąty dodatkowy jest na środkowym siedzeniu i służy do zamocowania fotelika na środku (wtedy "pożycza się" jeden isofix z siedzenia za fotelem pasażera). Jednak w wersji którą oglądałem i kupuje są 4 isofixy - bez tego środkowego, dlaczego zatem w europejskiej/polskiej wersji tego isofixa brakuje? Czy istnieje możliwość doposażenia auta w piąty isofix? A może to ten konkretny egzemplarz tak ma?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, aflinta napisał:

To jest system LATCH - pokrywa się to z ISOFIX, ale oni dopuszczali mocowanie jeszcze za pomocą dodatkowych pasków, w EU takiej możliwości nie ma.

Ale isofix również dopuszcza mocowanie za pomocą dodatkowych pasków...czy system LATCH jest bardzo odmienny? czy do LATCH podepnę fotelik isofix?

 

19 godzin temu, Lisek napisał:

Na ile kojarzę to te uchwyty są przyspawane do budy między siedziskiem i oparciem wiec chyba w ASO ciężko to zrobić.

mhm...jak do tej pory każdym moim aucie isofix był raczej czymś dokręcanym niż spawanym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, emdzy napisał:

Ale isofix również dopuszcza mocowanie za pomocą dodatkowych pasków...czy system LATCH jest bardzo odmienny? czy do LATCH podepnę fotelik isofix?

Nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć. Ale Subaru w Kanadzie używa określenia ISO-FIX / LATCH zamiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Michał W. napisał:

Pewnie ten środkowy paruje się z wewnętrznym mocowaniem lewego lub prawego fotela ale to nie da ustawienia na środku fotelika.

no własnie da, może nie jakoś super na środku ale tutaj jest to wyjaśnione:

 

Przechwytywanie1111.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał W. napisał:

A z ciekawości to miejsce pośrodku jest bezpieczniejsze czy chodzi o wygodę?

 

Czytałem kiedyś że jest to najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie.

https://fotelik.info/pl/news/ktore-miejsce-w-samochodzie-jest-najbezpieczniejsze-uwaga-nie-za-kierowca,754.html

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Safety first.

 

Forestera biorę z uwagi na bezpieczeństwo, wygrywa w testach z RAV4, czy innym podobnymi autami. Według testów NCAP oraz IIHS procentowo jest nawet bezpieczniejszy od volvo XC40 (w bezpieczeństwie dzieci).  

 

2. Uśmiech bombelka :)

Aktualnie jezdze autem które ma z tyłu 3 miejsca z isofixem, no i młodszy syn najlepiej znosi jazde właśnie na środku, skąd widzi wszystko co sie dzieje z przodu.

 

Teoretycznie pogodziłem się że w Subaru nie mam ani roletek w drzwiach na szybe (roletki chowane w drzwi przy skorzanych siedzeniach i dzieciach z tyłu świetnie mi się sprawdzaja w aktualnym aucie). No i pogodziłem się z tymi z 4 isofixami z tyłu aż do momentu w którym widzę że w USA/Kanada mają dodatkowy uchwyt pozwalający trzymać fotelik na środku. No i tutaj mega zaskoczenie i zdziwienie, w wersji którą kupuję tego nie ma- dlaczego???? O ile inne silniki do aut w UE ze względu na wymogi prawne to dla mnie zrozumiałe, to już brak dodatkowego isofixa na polski rynek dla mnie jest totalne nieporozumienie, nawet w dodatkowych akcesoriach tego nie widzę... Mniemam że skoro w USA to jest, to w wersji na PL pewnie jest choćby opcja żeby to domontować...a ja bardzo chętnie dopłacę by to mieć.

 

Proszę jeśli ktoś ma wiedzę czy to można domontować, lub choćby jaki to jest numer części, to będę wdzięczny za pomoc.

 

Niestety w salonie Subaru nie uzyskałem tej informacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wiekszosci osob z tego forum wazniejsze sa silniki ktore sa w USA i ich brak w UE.

Jakis tam isofix to pierdola,specyfika rynku nic poza tym.Kiedys byly wersje skandynawskie ktore mialy grzana kierownice czego nie bylo w reszcie aut w EU.

Patrzysz bardzo pod siebie bo Twoj syn tak lubi jezdzic ale producent nie zawsze sie dostosuje do kazdego oczekiwania klienta na kazdym runku.

W PL w ASO wg mnie nie masz szans na domontowanie tego.W gre wchodzi pewnie zakup na portalu w US i potem montaz w PL.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Michał W. napisał:

Pewnie ten środkowy paruje się z wewnętrznym mocowaniem lewego lub prawego fotela ale to nie da ustawienia na środku fotelika.

Faktycznie paruje się z zaczepem prawego fotela i na prawym fotelu nie można wtedy już siedzieć.

@emdzy Zazwyczaj środkowe siedzisko ma spore przetłoczenie, nie przeszkadza to w prostym zamocowania fotelika znajdującego się okrakiem między prawym a środkowym miejscem?

Ogólnie nie liczyłbym tutaj na pomoc ASO, bo nikt nie będzie chciał przyłożyć ręki do czegoś co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo a nie zostało dostarczone fabrycznie na ten kawałek świata. Bo co jak w razie W coś się stanie?

Zapewne będziesz potrzebował innego oparcia tylnej kanapy (z USA), które ma otwór na kolejny zaczep (chyba, że sam przerobisz) i samego zaczepu. Być może nawet fabrycznie jakieś przygotowane otwory znajdziesz pod ten zaczep.

Możesz też spróbować napisać do któregoś z amerykańskich dealerów i może dostaniesz odpowiednie numery części. Być może będziesz potrzebował VIN... można skorzystać z któregoś z aut wystawionych na sprzedaż w USA :)

Tu można sobie poszukać, ja jednak nie znalazłem tego zaczepu jako osobnej części, musi być elementem czegoś innego: https://parts.subaru.com/Subaru_2020_Forester-25L-CVT-Sport-wEyeSight/Interior.html

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lisek silniki rozumiem - UE ma inne prawo, w którym 2,5 litra 180KM się nie kwalifikuje i tutaj nie dyskutuje, ale tutaj chodzi o coś zupełnie innego, głupią pierdołę jak ta grzana kierownica. Nie rosumiem, nie rosumiem...dziwna polityka

@Lisek@aflintanie nic na własną rękę, bez potwierdzenia że to bezpieczne, nie będę robił, to się mija z celem. Część znalazłem najprawdopodobniej to 96252sj000, https://www.subaruparts.com/oem-parts/subaru-anchor-plate-96252sj000 ale nie ma mowy o samodzielnym montażu. Bez ASO tego się nie podejmuje to nie montaż radia, tu chodzi o bezpieczeństwo a to u mnie podstawa.

 

No widzicie mi nie zależy na silnikach, osiągach, spalaniu, Subaru wybrałem ze względu na safety ale widzę i tutaj jakieś dziwne przycinki ... nie rosumiem, nie rosumiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2020 o 15:53, Michał W. napisał:

A z ciekawości to miejsce pośrodku jest bezpieczniejsze czy chodzi o wygodę?

odpowiedz sobie sam jak ktoś uderzy przykładowo z boku, to bezpieczniej będzie siedząc bliżej uderzenia czy dalej? Wygoda jak dla mnie również, bo dziecko więcej już widzi. Też wiele bym dał za centralne mocowanie ISOFIX. Niestety to raczej spotykane w jakiś większych SUVach/VANach gdzie każdy fotel/kanapa mają 3 pary ISOFIXów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...