Skocz do zawartości

Forester SF - lusterka inne niż OEM


Vercy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:

Z innymi niż OEM to kojarzy mi się wieś tuning golfa MK3 i lusterka z BMW "empałer". Ale do forka się nie spotkałem. U mnie nie brudzą się one jakoś specjalnie bardziej niż np w Toyocie.

w porównaniu z fordem to płacz i zgrzytanie zębami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ostatnio na "fajnych filmikach z uzytecznymi trikami" taka folie naklejana na szkla lusterek jak na szybe telefonu. Woda i brod scieka, nie paruja itp.... moze warto zglebic temat.

Edytowane przez klev
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, klev napisał:

Widzialem ostatnio na "fajnych filmikach z uzytecznymi trikami" taka folie naklejana na szkla lusterek jak na szybe telefonu. Woda i brod scieka, nie paruja itp.... moze warto zglebic temat.

 

tak, bardzo dobra opcja jesli ktos nie ma podgrzewanych luster :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szkło od lusterek można nakładać preparaty typu anty para są różne powłoki.

Możesz wkleić sobie do lusterka 2 lusterko małe okrągłe które będzie oddalać i mieć szeroki kąt widzenia.(obrysów-ka)

 

Kąt widzenia zależy od wkładu lusterka jednak jeśli sam wkład będzie oddalać to będziesz widział mniej szczegółów.

Jeśli masz problem z widocznością przy cofaniu nocą to możesz pokusić się z zamontowanie dodatkowego wstecznego (przydaje się również dodatkowe oświetlenie boczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2020 o 21:55, klev napisał:

Widzialem ostatnio na "fajnych filmikach z uzytecznymi trikami" taka folie naklejana na szkla lusterek jak na szybe telefonu. Woda i brod scieka, nie paruja itp.... moze warto zglebic temat.

momentalnie się rysują i trzeba je wymieniać regularnie (co kilka tygodni) - sprawdzałem temat

W dniu 27.02.2020 o 08:15, SubaruLPG napisał:

Na szkło od lusterek można nakładać preparaty typu anty para są różne powłoki.

Możesz wkleić sobie do lusterka 2 lusterko małe okrągłe które będzie oddalać i mieć szeroki kąt widzenia.(obrysów-ka)

Antypara podobno działa nieźle, ale nie rozwiązuje tematu że w lusterku nic nie widać. Doklejenie obrysówki jeszcze zmniejszy pole widzenia

W dniu 28.02.2020 o 09:14, obione89 napisał:

Ciekawe czy od Forka SG po lifcie nie można zaadaptować lusterka do SF? Te z z SG są większe

To chyba na odwrót masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2020 o 08:15, SubaruLPG napisał:

Na szkło od lusterek można nakładać preparaty typu anty para są różne powłoki.

dobry wosk albo coś typu niewidzialna wycieraczka robią bdb robotę na bocznych szybach i lusterkach wstecznych. Regularnie u siebie stosuję i nie ma problemu z zabrudzeniami, woda po chwili jazdy ładnie się zdmuchuje.

 

W dniu 24.02.2020 o 13:06, Vercy napisał:

Wie ktoś może czy da się bez jakiegoś wielkiego rzeźbienia zamontować lusterka inne niż OEM?

a masz ori wkłady? bo przyznam szczerze ja problemu z widocznością w SF nie zauważyłem. Dobrze ustawione lusterka i widoczność jest bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2020 o 09:14, obione89 napisał:

Ciekawe czy od Forka SG po lifcie nie można zaadaptować lusterka do SF? Te z z SG są większe

 

Musiałbyś rzeźbić...

 

W dniu 1.03.2020 o 12:20, Vercy napisał:

To chyba na odwrót masz na myśli?

Jak na odwrót, przecież polift ma lusterka jak ciężarówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Jak na odwrót, przecież polift ma lusterka jak ciężarówka?

A w poście było pytanie czy da się wstawić z SF

 

2 godziny temu, ozarek napisał:

dobry wosk albo coś typu niewidzialna wycieraczka robią bdb robotę na bocznych szybach i lusterkach wstecznych. Regularnie u siebie stosuję i nie ma problemu z zabrudzeniami, woda po chwili jazdy ładnie się zdmuchuje.

 

a masz ori wkłady? bo przyznam szczerze ja problemu z widocznością w SF nie zauważyłem. Dobrze ustawione lusterka i widoczność jest bdb

Jestem wysoki, albo widoczność do tyłu i zerowa najbliższego otoczenia albo na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Vercy napisał:

A w poście było pytanie czy da się wstawić z SF

No właśnie nie, pytanie brzmiało tak:

Cytat

Ciekawe czy od Forka SG po lifcie nie można zaadaptować lusterka do SF? Te z z SG są większe

 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skwaro napisał:

Pytanie brzmiało tak:

Ciekawe czy od Forka SG po lifcie nie można zaadaptować lusterka do SF? Te z z SG są większe

no tak, ja przeczytałem dwa razy "do" zamiast "od" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Vercy napisał:

Jestem wysoki, albo widoczność do tyłu i zerowa najbliższego otoczenia albo na odwrót.

ja mam prawie 2m wzrostu i nie mogę potwierdzić. Widoczność mam bdb, lusterka ustawione niemal bez martwego punktu, także IMVHO problem nie leży w wielkości lusterek w SF.

Pokombinuj pozycją za kierownicą i ustawieniem lusterek, ew masz je źle ustawione - to nie jest zarzut do Ciebie, ale ja często spotykam ludzi, którzy mają kompletnie idiotycznie lusterka ustawione, pół odbicia zajmuje bok auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 24.02.2020 o 13:06, Vercy napisał:

łatwo się brudzą

Widzę, że masz chlapacze z tyłu może załóż też z przodu - ograniczysz rzucanie syfu na bok auta a co za tym idzie na lusterka. Będzie się mniej brudziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ozarek napisał:

ja mam prawie 2m wzrostu i nie mogę potwierdzić. Widoczność mam bdb, lusterka ustawione niemal bez martwego punktu, także IMVHO problem nie leży w wielkości lusterek w SF.

Pokombinuj pozycją za kierownicą i ustawieniem lusterek, ew masz je źle ustawione - to nie jest zarzut do Ciebie, ale ja często spotykam ludzi, którzy mają kompletnie idiotycznie lusterka ustawione, pół odbicia zajmuje bok auta.

Kąt pewnie, ja mam ustawione w jedyny możliwy sposób który pozwala na jazdę (jak mi brakuje możliwości wysunięcia kiery do tyłu...) przez co mam problem z tym że lusterka są tak szeroko że strasznie się ciężko cofa. Stąd pomysł że może większe by zrobiły robotę.

 

A co do samego ustawienia lusterek to są ustawione książkowo, klamka w dolnym rogu i tyle, ile bym nie kombinował to bez przestawiania lusterek do parkowania nie potrafię z tego setupu wydusić więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Vercy napisał:

A co do samego ustawienia lusterek to są ustawione książkowo, klamka w dolnym rogu i tyle, ile bym nie kombinował to bez przestawiania lusterek do parkowania nie potrafię z tego setupu wydusić więcej

Biorąc pod uwagę ilość Twoich opisów na temat "drutowania"w tym aucie, obstawiam że masz szkła nie oryginalne, lub po prostu jesteś marudą :P

Proponuję sprawdzić w innym aucie dla porównania.

W dniu 26.02.2020 o 16:20, Vercy napisał:

w porównaniu z fordem to płacz i zgrzytanie zębami

Ta zniewaga krwi wymaga, sprzedaj forka i jeździj fordem.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Vercy napisał:

Kąt pewnie, ja mam ustawione w jedyny możliwy sposób który pozwala na jazdę (jak mi brakuje możliwości wysunięcia kiery do tyłu...) przez co mam problem z tym że lusterka są tak szeroko że strasznie się ciężko cofa. Stąd pomysł że może większe by zrobiły robotę.

no brak wzdłużnej regulacji daje w kość, ale ja na szczęście się nauczyłem, przez poprzednie auto, mocno pionowej pozycji oparcia i generalnie pozycje znalazłem optymalną.

22 godziny temu, Vercy napisał:

A co do samego ustawienia lusterek to są ustawione książkowo, klamka w dolnym rogu i tyle, ile bym nie kombinował to bez przestawiania lusterek do parkowania nie potrafię z tego setupu wydusić więcej

mnie uczyli, że w lusterku ma być tylko narożnik auta, jako punkt odniesienia, żadne klamki (po co mi to widzieć i marnować kawał lusterka na bok własnego auta).

Wczoraj, pamiętając rozmowę, celowo zwróciłem uwagę co i jak z tą widocznością do tyłu. Pojazdy wyprzedzające na pasach obok praktycznie widzę non stop, albo we wstecznym, albo w bocznym, albo już w bocznej szybie. Także zdecydowanie jest ok.

Także nadal pytam czy masz oryginalne szkła w bocznych lusterkach. Kilka lat wstecz pamiętam, że znajomy postanowił wymienić szkła na takie z ogrzewaniem ale nie oryginalne i bardzo szybko wrócił do ori, w tamtych była tragiczna widoczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Lusterkami to chyba wielkiej filozofii niema...

Mamy wkłady

sferyczne

asferyczne

płaskie - najgorsze moim zdaniem jakie może być

 

Kupowałem 2 razy wkłady do lusterek i kupiłem sobie raz asferyczne a raz niestety płaskie z niebieską poświatą zmniejszającą oślepianie.

Do jednego samochodu montowałem dodatkowe lusterka takie jakie są w " L". Takie dodatkowe lusterka zdają egzamin pod warunkiem że poruszamy się z mniejszymi prędkościami... Niestety takie lusterka powodują duże zawirowania powietrza i hałas w kabinie będzie bardziej doskwierać.

Jeśli natomiast źle Ci się cofa proponuje zainstalować sobie kamerkę cofania, nie są to drogie dziś rzeczy a ułatwiają jazdę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ozarek napisał:

no brak wzdłużnej regulacji daje w kość, ale ja na szczęście się nauczyłem, przez poprzednie auto, mocno pionowej pozycji oparcia i generalnie pozycje znalazłem optymalną.

mnie uczyli, że w lusterku ma być tylko narożnik auta, jako punkt odniesienia, żadne klamki (po co mi to widzieć i marnować kawał lusterka na bok własnego auta).

Wczoraj, pamiętając rozmowę, celowo zwróciłem uwagę co i jak z tą widocznością do tyłu. Pojazdy wyprzedzające na pasach obok praktycznie widzę non stop, albo we wstecznym, albo w bocznym, albo już w bocznej szybie. Także zdecydowanie jest ok.

Także nadal pytam czy masz oryginalne szkła w bocznych lusterkach. Kilka lat wstecz pamiętam, że znajomy postanowił wymienić szkła na takie z ogrzewaniem ale nie oryginalne i bardzo szybko wrócił do ori, w tamtych była tragiczna widoczność.

To dawno cię uczyli :)

Nie mniej jednak jak przestawię bardziej w tył to nie widzę przy cofaniu obrysu pojazdu i ciężki temat; Zaczynam podejrzewać że może faktycznie wkłady inne, Jak kolega Janek będzie w okolicy to się spiknę i zerknę jak to wygląda u niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 21:46, Vercy napisał:

To dawno cię uczyli :)

no dłużej mam prawo jazdy niż go nie miałem...

ale akurat instruktora bdb wspominam, wiedział chłop jak solidnie nauczyć ogarniania auta.

Paru znajomych przekonałem do zmiany przyzwyczajeń (pozycji za kierownicą) i jakoś nie wrócili do starych nawyków.

Z pozycją za kierownicą był tu zresztą kiedyś wątek i ile ludzi tyle teorii, z lusterkami jest pewnie tak samo, każdy przyzwyczajony do swojego sposobu, nieważne czy dobrze czy źle, ważne że tak jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...