Skocz do zawartości

połączenie wieloklinowe, czy możliwa regeneracja?


lutek34

Rekomendowane odpowiedzi

Pany sprawa nie tyczy się Subaru, ale może ktoś coś poradzi, bo ciężko zdobyć te części. Zrzuciliśmy skrzynię w EVO X, w celu wymiany tarczek sprzęgieł i kiedy odkręciliśmy rozdzielacz napędu na tył od skrzyni zauważyliśmy że jedna para wieloklinów jest na tyle zrujnowana, że ich obrócenie nastąpi lada chwila. Myślicie że jest możliwość odratowania tego połączenia? Dla objaśnienia, ten pojedynczy wałek (samiec) wchodzi w ten zewnętrzny wieloklin (samica)

86729609_613220382847647_8864818026566909952_n.thumb.jpg.2e93fd16afc0609186549dac5f4b2027.jpg86639110_204132020969600_7831653601880571904_n.thumb.jpg.0ec49a779d1dc4fa5fa97fae3ec80da5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem kiedyś zrobić tzw ratchet ring do piasty bmxowej, czyli te ząbki gdzie zapadka załapuje... podstawowym problemem jak zwykle jest ktoś kto sie tego podejmie.

gdy już znalazłem ,to nie szło sie zgadać ,sprawa ciągła sie pół roku i nic z tego nie wyszło...

tutaj u Ciebie jest jeszcze problem inżynieryjny. Ja osobiście bym stoczył obie części  i dorobił dwa wielokliny w formie tulei- oba prasowane na stoczone wcześniej miejsca. To tego jakiś klin jak w kołach rozrzadu (prasowaniu na goraco nie ufam bo widziałem poobracane krzywki na wałkach rozrzadu w PSA...)

z tym że z tego co wiem wieloklin jest dosyć trudnym do wykonania elemetem. No i dochodzi kwestia odpowiedniego materiału. Może rozboleć głowa z dorabianiem tego ,ale życzę powodzenia!

PS. ostatnio znalazłem ciekawostke gdy szukałem "odwracania" skrzyni subarowej (np do porsche/ VW)

było pare poszlak ,że mamy w pl zakłady które są w stanie wykonać nawet odwrócone koła zębate hipoidalne. Tylko ludzie od buggy jak zwykle rozbijali sie o typowy mur "nie chce sie" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...