Skocz do zawartości

Nagłośnienie do Imprezy Wrx 2006


FAZA666

Rekomendowane odpowiedzi

Czas zacząć myśleć o nagłośnieniu do mojej Imprezy, gdyż fabryczne głośniki krótko mówiąc są słabe :wink:

 

Nie chcę wydawać zbyt dużo na "audio" ponieważ nie potrzebuje tego.(wolę kupić coś innego np. zawór Forge :cool: )

Jednak pragnąłbym, aby we wnętrzu zaczęło coś brzmieć :smile:

 

kompletnie się nie znam na car audio, więc nie wiem co jest konieczne :wink:

Czy wzmacniacz czy wyciszenie czy inne radio czy dvd :lol: itp.

 

Jakie polecacie firmy sprzętu??

 

I gdzie montować w Krakowie lub okolicach??

 

Wiem, istnieję firma klinika dźwięku : http://www.klinikadzwieku.com.pl/

 

Co jeszcze?? Czy warto?? Itp.

 

Dziękuje są sugestie i wszelakie rady :cool:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MY04 są takie same głośniki jak w MY06?

 

 

FAZA666, wywal wszystkie głuszenia, ze środka, tylne siedzenia i zrób przelotowy wydech. Wtedy naprawdę zacznie Ci brzmieć w środku, a nie brzdękać. Nie bądź miętki.

 

I tak się powinieneś cieszyć. Kiedyś WRXy to nawet radia nie miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie badz mietki, ten badziew ci ino wagi dodaje! :razz:

 

Klinika dzwieku zdecydowanie do polecenia. Przed Swietami ostatnimi tez zmieklam (po miesiacu, hehe) i zrobilam mala modyfikacje. Niezle glosniki, wytlumienie drzwi, zmiescilam sie w 1000zl. Wszystko robilam za ich sugestia, bez wymadrzania :wink: . Obylo sie bez zmiany radia (WRX - rozumiem ze radio podwojne - ma ponoc lepsze), bez dokladania wzmacniacza. Oczywiscie to wszystko jest kwestia oczekiwan, ale jak dla mnie w aucie wystarczy. Roznica w stosunku do stanu z fabryki - ogromna!!

 

Mialam robic w Teleradiomanie, ale tam koniecznie chcieli zmienic samo radio (a mi zalezalo na tym, zeby sie w oczy nie rzucalo i wygladalo z zewnatrz jakby nie bylo zmian) i zostawic fabryczne glosniki. A na proby zmiany tych ostatnich opowiadali jakies historie o tym, jak to drzwi za waski, glosniki nie beda chcialy wejsc, ze problem itd. Nie polecam wiec, bo w moim przypadku wykazali sie bardzo marnym podejsciem do sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiescilam sie w 1000zl.

 

No to całkiem nieźle :grin:

 

 

FAZA666, wywal wszystkie głuszenia, ze środka, tylne siedzenia i zrób przelotowy wydech.

 

Wszystko fajnie, ale nie jak jedno auto jest do miasta, w podróż gdy trzeba mamę zawieść 400 kilometrów dalej :cool: (ostatnio miałem taka sytuacje) itp.

 

 

Dźwięk silnika to muzyka dla uszu.

 

Oczywiście pięknie brzmi itd :lol: , ale czasem mam ochotę posłuchac np.Fogga :cool: :mrgreen:,a na tym seryjnym gó.... Fogg nie brzmi dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie badz mietki, ten badziew ci ino wagi dodaje!

 

no coz niby tak ale w dluzszej trasie milo posluchac muzyki, mam zmienione wszystkie glosniki, zamontowane w miejscu fabrycznych i napedzane duzym wzmacniaczem... nic nie widac a gra bardzo przyjemnie.

 

 

jakis czas temu wygralem... takiego kolosa ale nawet przez chwile nie myslalem o zapakowaniu do Imprezki jakos sie nie godzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto bez radia dla mnie to gowno no chyba, ze jest robione na rajdowke itp.

W samochodzie musi cos grac i ile to mozna sie koniować tym boxerem. A jak gra czym lepiej i czysciej to super. Siedzialem w kilku autach z profesjonalnym car audio i efekt jest nie do opisania. Nie jest tak, ze subwoofery daja, ze az w brzuchu robi sie niedobrze..... tylko chodzi o sama jakosc dzwieku. Z zewnatrz malo co slychac ale za to w srodku rewelacja.

A fakt, ze jest to Impreza nie ma nic do rzeczy. I tak wiekszosc jezdzi tym autem jak kazdym innym tylko, ze szybciej sie pojazd rozpedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto bez radia dla mnie to gowno no chyba, ze jest robione na rajdowke itp.

W samochodzie musi cos grac i ile to mozna sie koniować tym boxerem. A jak gra czym lepiej i czysciej to super. Siedzialem w kilku autach z profesjonalnym car audio i efekt jest nie do opisania. Nie jest tak, ze subwoofery daja, ze az w brzuchu robi sie niedobrze..... tylko chodzi o sama jakosc dzwieku. Z zewnatrz malo co slychac ale za to w srodku rewelacja.

A fakt, ze jest to Impreza nie ma nic do rzeczy. I tak wiekszosc jezdzi tym autem jak kazdym innym tylko, ze szybciej sie pojazd rozpedza

 

Po pewnym czasie spada ciśnienie po nowym samochodzie i zaczynamy myśleć racjonalnie.

Także ja pragnę nareszcie posłuchać muzyki :razz: :twisted:

 

Nie chcę natomiast aby było nie wiadomo co bo na ogół nie słucham głośno muzyki(rozprasza mnie to :cool: )

Zależy mi na dobrym brzmieniu, ale nie na Demo Carze :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie spada ciśnienie po nowym samochodzie i zaczynamy myśleć racjonalnie.

Także ja pragnę nareszcie posłuchać muzyki

 

Dokladnie o to mi chodzilo

 

Nie chcę natomiast aby było nie wiadomo co bo na ogół nie słucham głośno muzyki(rozprasza mnie to )

Zależy mi na dobrym brzmieniu, ale nie na Demo Carze

 

Znowu jestem tego samego zdania. Nie wiem jakiej jakosci jest fabryczne radio ale jezeli nie chcesz go zmieniac i nie jestes audiofilem..... mysle, wystarczyloby w zupelnosci wygluszyc przednie drzwi i wstawic porzadne glosniki + gwizdki (nie wiem tylko jaka jest srednica otworow w drzwiach i oby nie okazala sie lekko za mala na dobry glosnik)

 

Imprezą nie jeździ się tak jak innymi autami tylko szybciej. Jeździ się zupełnie inaczej.

Ile nie widzialem Imprez bez wzgledu czy wolnossacych czy STI to kazda jechala podobnie jak reszta aut. Wszystko zalezy od kierowcy a radio w mily sposob umila poruszanie sie w miejskich korkach czy to w trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znowu jestem tego samego zdania. Nie wiem jakiej jakosci jest fabryczne radio ale jezeli nie chcesz go zmieniac i nie jestes audiofilem..... mysle, wystarczyloby w zupelnosci wygluszyc przednie drzwi i wstawic porzadne glosniki + gwizdki (nie wiem tylko jaka jest srednica otworow w drzwiach i oby nie okazala sie lekko za mala na dobry glosnik)

 

no wlasnie o tym pisalam wczesniej. otwory sa standardowe, nie ma zadnego problemu ze zmiana glosnikow. byc moze dodawali profile mdf, ale to mnie juz nie interesowalo jako uzytkownika. oczywiscie ze dzielonych, czy jak piszesz z "gwizdkami" osobno. innych nie ma sensu.

 

co do szczegolow a nie samej idei, to byl niedawno odgrzebany przeze mnie nawet temat w forum technicznym o audio w imprezie. polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli glosniki maja byc napedzane tylko z orginalnego radia

 

radia samochodowe maja bardzo slabe koncowki mocy i mimo dumnych napisow na panelach ich parametry sa dosc marne. mialem podlaczony system pod maly wzmacniacz blaupunkta i myslalem ze glosniki sa zbyt slabe bo jakosc dzwieku pozostawiala wiele do zyczenia i szybko dziek stawal sie znieksztalcony, wymienilem wzmacniacz na duzo mocniejszy i system ozyl :shock: , bylem w szoku kiedy uslyszalem roznice. radia uzywam tylko jako zrodla dzwieku a nie jego wzmacniania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z okazji zapytam czy uzywal ktos zestawu przednich glosnikow (16tka + tweeter) w cenie za 1000 lub wiecej? i moze opisac roznice w stosunku do tych z przedzialu 500zl (oczywiscie zasilanych bardzo dobrym wzmaczniaczem 2 kanałowym). Dotej pory uzytkowalem glosniki sredniej klasy ~ 500 zl zasilane wzmacniaczem, a zastanawiam sie na zakupem (brakuje mi ich do zestawu ktory juz mam) i nie wiem czy jest sens placic wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem i sluchalem ludzi zajmujacych sie instalacjami to najwazniejsze jest przygotowanie samochodu, tzn wygluszenie drzwi i postaranie sie o to zeby nic sie w drzwiach nie telepalo bo jak wpadnie w wibracje to zaden glosnik za giliard zlotych nie pomoze i dzwiek bedzie do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem i sluchalem ludzi zajmujacych sie instalacjami to najwazniejsze jest przygotowanie samochodu, tzn wygluszenie drzwi i postaranie sie o to zeby nic sie w drzwiach nie telepalo bo jak wpadnie w wibracje to zaden glosnik za giliard zlotych nie pomoze i dzwiek bedzie do bani

Wiem o tym i zakladam ze bedzie to zrobione profi albo nawet lepiej, pytam sie tylko czy slychac roznice pomiedzy glosnikami za 500 i za np 1000 zl? Wzmaczniacz mam RODEK 2100, radio Alpine 9812RB wiec sprzet sredniej klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj słychać, słychać. W systemie zasialnym przez radio fabryczne - faktycznie istotnym parametrem jest skuteczność/efektywność głośnika. Nie wnikając w teorię : wielu dobrych producentów (np. DLS) ma w ofercie tzw. kity do poszczególnych modeli różnych marek autek. Są koaxiale są i zestawy woofer - tweeter + zwrotniczka. Wielu z Was potrafi zdjąć boczki (tapi) z drzwi. Potrafi też kupić matę bitumiczną którą oklei każdy cm2 gołej blachy we wnętrzu drzwi. Do dzieła! Wymiana okablowania to już wyższa szkoła jazdy - niemniej przy zasilaniu z OIM - kwestia pomijalna. Jutro rozkminię zestawy do Subarynek - kilka latek jestem już poza car-audio - czas odświerzyć wiedzę.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z okazji zapytam czy uzywal ktos zestawu przednich glosnikow (16tka + tweeter) w cenie za 1000 lub wiecej? i moze opisac roznice w stosunku do tych z przedzialu 500zl (oczywiscie zasilanych bardzo dobrym wzmaczniaczem 2 kanałowym). Dotej pory uzytkowalem glosniki sredniej klasy ~ 500 zl zasilane wzmacniaczem, a zastanawiam sie na zakupem (brakuje mi ich do zestawu ktory juz mam) i nie wiem czy jest sens placic wiecej

Poproś Jakub001 o prezentację sprzętu....ale wcześniej musicie skonfigurować nastawy audio :!: , bo Kubuś ostatnio wszystko miał rozregulowane i grało jak Skald 2 z oryginalnymi głosnikami Subaru Z nastawami Kliniki Dźwieku audio grało rewelacyjnie. Głosniki Infinity Kappa 65.2 (o ile dobrze pamietam,napewno seria Kappa :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Klinice dźwięku.Pan polecił mi jakieś głośniki(Debi czy coś, rozmiar 16) za 650zł-przód+montaż i wygłuszenie =1000zł. tył odpuszczam gdyż w 90% samochodem poruszam się sam :cool:

 

Także czas poszukać środków i ruszać :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...