Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

Przy budowie garazu rozwaliliśmy nowy młotek w godzinę, drugi nieco lepszy jest do dziś, ale dostał banana na metalowym trzonku także tak. Kumplowi w pracy jak sie mlotek rozprysl to do dzisiaj jego kawałek w ręku nosi. Co do kowadła, mam świadomość juz z 3 lata szukam.

Edytowane przez eurojanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ipsx82 napisał:

Dziadek miał zajebiste kowadło  na którym klepał  ostrze kosy od koszenia trawy. Ehhh te piękne czasy minęły  zbyt szybko.

Na babce klepałem ostrze kosy teścia. Dziadek był mocarny, skoro dawał radę wlec ze sobą kowadło na łąkę... :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja pt. "Za 15 minut robimy grilla"

Występują: stary gril który po zeszłym sezonie rozleciał sie na drobne i tak przeleżał w krzakach po dziś dzień, 3 śruby z mercedesa W210 wersja E 2,4 benzyna v6 rok '99, 3 nakrętki, migomat i podkładki x6, drewno opałowe z piwnicy dąb, piła wiertarka wiertło 3 mm, rozwiertak (do powiekszenia otworów podkładek) wkrętarka 4 wkręty gipskarton 3,5 cm, tarnik do drewna, strug ręczny, imadło Bison-Bial 150tka XD Kurtyna!

20210612_151446.jpg

20210612_151533.jpg

20210612_151430.jpg

Edytowane przez eurojanek
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, eurojanek napisał:

Akcja pt. "Za 15 minut robimy grilla"

Występują: stary gril który po zeszłym sezonie rozleciał sie na drobne i tak przeleżał w krzakach po dziś dzień, 3 śruby z mercedesa W210 wersja E 2,4 benzyna v6 rok '99, 3 nakrętki, migomat i podkładki x6, drewno opałowe z piwnicy dąb, piła wiertarka wiertło 3 mm, rozwiertak (do powiekszenia otworów podkładek) wkrętarka 4 wkręty gipskarton 3,5 cm, tarnik do drewna, strug ręczny, imadło Bison-Bial 150tka XD Kurtyna!

20210612_151446.jpg

20210612_151533.jpg

20210612_151430.jpg

Oj to głód był wielki a w kulszranku tylko surowizna? :biglol:

43 minuty temu, STIFF napisał:

ja swojego w zeszłym tygodniu naprawiałem przy pomocy blachy do ciasta. Blacha paleniska się wzięła i przepaliła między Bożym Ciałem a piątuniem.

A wyście chyba trochę przegrzali tematy, skoro w jedną noc blacha się przepaliła a wcześniej dawała radę :biglol:

 

PS. Mam fajny, stary grill żeliwny, od którego ktoś mi wywalił do śmieci z popiołem jedną podpórkę rusztu. Oryginalna jest odlewem, ktoś może by pomógł powycinać/ powyginać z blachy? Inaczej to palenisko może służyć w ostateczności jako podgrzewacz i prędzej czy później skończy na złomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, eurojanek napisał:

Przy budowie garazu rozwaliliśmy nowy młotek w godzinę, drugi nieco lepszy jest do dziś, ale dostał banana na metalowym trzonku także tak. Kumplowi w pracy jak sie mlotek rozprysl to do dzisiaj jego kawałek w ręku nosi. Co do kowadła, mam świadomość juz z 3 lata szukam.

 

U nas teraz co Niedziele jest organizowana giełda staroci (niedawno ją przenieśli). Może warto jest poszukać w takim miejscu albo popytać na złomowisku. Na złomowisku może być najniższa cena ;).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na skupie złomu można czasem coś wygrzebać fajnego

Skup na który jeżdzę, to gościu segreguje i ma w skrzynkach odłożone różne klucze, kombinerki itp. Ostatnio udało mi się kupić fajne prl-owskie kute kombinerki, jak nowe - za 3 zeta :D

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2021 o 20:57, _akir_ napisał:

mam, używam i jestem zadowolony

w pustak ceramiczny i cegłę wchodzi jak w masełko :biglol:

ostatnio montowałem na strychu nową szafe rack i dokręcając śrubę urwałem ją bo ustawiłem za duży moment :) 

wiadomo że do grubszej roboty wiertarka z udarem, ale na szybko żeby coś machnąć idealna jak dla mnie

 

Wchodzi w betonową ścianę i płyty w ogrodzie jak w masło nawet bez udaru. :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały Bisonik dołączył do stada 

Mały bo 80mm, ale mimosrodówka, fenomenalnie to pracuje, cyk cyk i szybko się zapina odpina detal. 

Śruba się ustawia rozstaw szczęk, a wajchą dociskamy detal. 

 

Powiem szczerze że wykonanie Bisonow jest bezbłędne. 

 

 

20210615_090332.jpg

 

 

20210615_090347.jpg

Edytowane przez bikeman1
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bikeman1 napisał:

Mały Bisonik dołączył do stada 

Mały bo 80mm, ale mimosrodówka, fenomenalnie to pracuje, cyk cyk i szybko się zapina odpina detal. 

Śruba się ustawia rozstaw szczęk, a wajchą dociskamy detal. 

 

Powiem szczerze że wykonanie Bisonow jest bezbłędne. 

 

 

20210615_090332.jpg

 

 

20210615_090347.jpg

Chał macz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bikeman1 napisał:

Katalogowo około tysiaka, drogie jest bo podobno tego systemu mimośrodowego jeszcze chińczoki nie podrabiają :)

 

Ja kupiłem nowe ze sklepu za 650zl

Że jak ? toć to system w tokarkach używany od lat 60tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eurojanek napisał:

A proszę, dostałem w komplecie od wujka rzeźnika do wiertarki WS15. Wujo ma ciężką łapę do narzędzi niestety no i po rozebraniu taka niespodzianka.

20210616_183610.jpg

Ten wózek jest chyba ze staliwa, bo się ukruszył? Może na drukarce 3D dało by się wydrukować element tylko nie wiem czy tam są stosowane dostatecznie wytrzymałe materiały. Bo ponownie odlewać tego ze staliwa nie ma sensu, chyba że się ma w jakiejś odlewni przyjaciela, ale też dospawać ukruszony fragment też chyba nie ma sensu bo nie wiem czy udało by się uzyskać właściwą wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eurojanek napisał:

Prędzej ze stali zrobiłbym prosta robota, tylko trzebaby znaleźć fachowca żeby mi gwint trapezowy wykonał, ale się przejdę do Bisona niedaleko mam spytam czy nie można kupić. Trochę nieforunnie że ta częśc żeliwna jest.

No, nie jest to taka prosta robota z powody kształtu bryły a trapezowy gwint był by najprostszy do wykonania w tym dziele. Oczywiście na profesjonalnej maszynie.

 

Jeśli można kupić jako część zamienną to trzeba kupować a nie napinać się na rzeźbę w g. Firma, która nie chce tylko sprzedawać cokolwiek nie powinna mieć problemu ze sprzedaniem takiego elementu. Tylko czy on będzie dobrze chodził? Bo przez lata mogły się "nieco" zmienić i parametry samego gwintu i jego tolerancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...