Skocz do zawartości

XV birze olej


smok-29

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, smok-29 napisał:

Witam wszystkich i mam takie pytanie co może być przyczyną że xv 2.0l 150 km. Od wymiany na 5w30 nazwy nie znam mechanik taki zalał i po przejechaniu 4000 km wciągnął mi 2 litry oleju. Z góry dzięki za pomoc 

Może napiszesz coś więcej o historii auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki przebieg? i czy na pewno nie ma żadnego wycieku jeżeli nie to :

 

Niestety silniki FB20 z pierwszych lat produkcji - czyli taki jak twój miały problem z braniem oleju. W USA złożono nawet pozew zbiorowy przeciwko Subaru i  Subaru wymieniało we wszystkich biorących olej autach  pierścienie olejowe . Poczytaj jest o tym wątek na forum wpisz w necie fb20 oil consumption itp. Niestety Ciebie pewnie też to nie ominie. Na chwile obecną jedynie co możesz zrobić żeby zmniejszyć pobór ( ale jest to tzw. maskowanie syfa pudrem bo działasz objawowo ) to zalewanie bardziej lepkiego oleju typu 5w50 np mobil1, lub Valvoline maxlife dla starszych silników. 

możesz też mieć zapieczone pierścienie olejowe - może jakaś płukanka pomoże warto spróbować

Edytowane przez Karas
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekładka z anglika to min 5 tyś

remont 10-15 tyś 

 

Możesz się jeszcze ratować robieniem płukanki potem zalać tłoki  ANTICARBONem  a na świeży olej dać xado 1 stage może na jakiś czas pomoże ale przy takim ogromnym zużyciu cudów nie oczekuj. cała zabawa wyjdzie ci z 300 zł można spróbować 

 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2020 o 22:25, smok-29 napisał:

Witam wszystkich i mam takie pytanie co może być przyczyną że xv 2.0l 150 km. Od wymiany na 5w30 nazwy nie znam mechanik taki zalał i po przejechaniu 4000 km wciągnął mi 2 litry oleju. Z góry dzięki za pomoc 

na korku masz oznaczenie jaki olej lac przeciez i napewno nie 5w30.w swoim forku my15 nalalem 5w30 i zjadl litr na 5tys km .teraz zalewam 0w20 i nie bierze nic .

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, lacky3pl napisał:

na korku masz oznaczenie jaki olej lac przeciez i napewno nie 5w30.w swoim forku my15 nalalem 5w30 i zjadl litr na 5tys km .teraz zalewam 0w20 i nie bierze nic .

Przecież 5W30 jest normalnie dopuszczony w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, lacky3pl napisał:

 

Powiem szczerze nie sprawdzałem zaprowadziłem do mechanika i mi taki zalał dziś po robocie sprawdzę i dzięki info. Jest to moje 1 auto z marki Subaru więc się uczę 

Edytowane przez smok-29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, aflinta napisał:

Przecież 5W30 jest normalnie dopuszczony w instrukcji.

dopuszczony nie oznacza ze zalecany :) w instrukcji pisze ze zalecany jest 0w20.mam dwa nowe takie auta z tymi silnikami FB20 pozatym serwisuje inne 3tez i tylko 0w20 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lacky3pl napisał:

dopuszczony nie oznacza ze zalecany :) w instrukcji pisze ze zalecany jest 0w20.mam dwa nowe takie auta z tymi silnikami FB20 pozatym serwisuje inne 3tez i tylko 0w20 ;)

5W20 to tylko pseudo ekologia. Moim zdaniem przesiadka z 5W30 na 5W20 nie rozwiąże problemu.

 

smok-29 sprawdź co mechanik nalał do silnika. Może trzeba sprawdzić jego fantazję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kokos napisał:

5W20 to tylko pseudo ekologia. Moim zdaniem przesiadka z 5W30 na 5W20 nie rozwiąże problemu.

 

smok-29 sprawdź co mechanik nalał do silnika. Może trzeba sprawdzić jego fantazję ;)

na 5w20 nie ale na 0w20 powinno .pozatym olej ma tez spelniac kryteria paliwo osczednosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanka TEC2000 ENGINE FLUSH zamówiona preparat do odblokowania pierścień ANTYKOKS 320 ml w areozolu też no i został olej i teraz zaczynają się schody 5w50 MOBIL 1 czy VALVOLINE VR1 a może ten 0w20 zobaczę na korku ale i tak dylemat zostanie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, smok-29 napisał:

Płukanka TEC2000 ENGINE FLUSH zamówiona preparat do odblokowania pierścień ANTYKOKS 320 ml w areozolu też no i został olej i teraz zaczynają się schody 5w50 MOBIL 1 czy VALVOLINE VR1 a może ten 0w20 zobaczę na korku ale i tak dylemat zostanie ???

0w20 motul Hybryd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lacky3pl napisał:

dopuszczony nie oznacza ze zalecany :) w instrukcji pisze ze zalecany jest 0w20

Nie wiem gdzie znalazłeś taką informację, w mojej instrukcji przy 0W20 jest tylko informacja, że jest nalewany w fabryce, natomiast dla całego przedziału temperaturowego jaki jest dla 0W20 jako równoważne podawane są oleje 5W30 i 5W40. ASO też leją 5W30 nie dla własnego widzi mi się, ale ze względu na to jak auta są traktowane w tej części Europy. Może i jest jakaś tam minimalna różnica w spalaniu, ale zerwać film olejowy też jest nieco trudniej. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, aflinta napisał:

Nie wiem gdzie znalazłeś taką informację, w mojej instrukcji przy 0W20 jest tylko informacja, że jest nalewany w fabryce, natomiast dla całego przedziału temperaturowego jaki jest dla 0W20 jako równoważne podawane są oleje 5W30 i 5W40. ASO też leją 5W30 nie dla własnego widzi mi się, ale ze względu na to jak auta są traktowane w tej części Europy. Może i jest jakaś tam minimalna różnica w spalaniu, ale zerwać film olejowy też jest nieco trudniej. 

w ASO napewno leja 0w20 .ja mam instukcje za Szwajcari i w tych instrukcjach jest 0w20. Budowa silnikow FB sprowadza sie do tego ze takowy olej jest zalecany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...