Skocz do zawartości

Montaż kamery w samochodzie


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

mam znacznie tansza propozycje.... http://moto.allegro.pl/item186640244_hi ... i_new.html

jeszcze nie zakupilem i nie stestowalem, ale zamierzam i jak cos to zdam relacje jak dziala. do zamocowania kamery na dachu/masce mysle, ze bedzie idealne... nie wiem czy nie balbym sie troche montowac z boku, ale pewnie tez wytrzyma.. kiedys kiedys moj tata mial podobny bagaznik i jezdzilismy z nim kilka lat z rzedu na narty. dzielnie trzymal cale 2 tygodnie przemieszczania sie w mrozach i sniegach :mrgreen: nie wiem nawet czy jeszcze gdzies bym go nie znalazl.. tyle, ze pewnie juz nie trzyma jak nowy, bo ma ponad 10 lat, wiec na wszelki wypadek kupie nowy :lol:

 

edit

aktualnie mam puste konto, wiec jesli ktos kupi, to chetnie odkupie jedna z czterech ssawek za jakies uczciwe pieniadze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tomasz_555 my w Tychach montowaliśmy w Lancerze statyw. Fakt- nie ma tylniej kanapy i w tedy trzeba dobrze ułożyć nóżki statywu i jakoś przymocować (w naszym wypadku były to klasyczne ,,trytki", które łączyły nogi z mocowaniami na pasy i tapicerką :cool: ) . Przy ostrym upalaniu trzymało się i nie rzucało. Oto efekty:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_555, AllRad jest tez inne bardzo proste rozwiazanie, tzn. http://allegro.pl/item643813734_orygina ... super.html kladziesz ją na desce, na niej kladziesz kamerke, i naprawde wierz mi na slowo, trzyma sie swietnie :mrgreen: sprawdzalem wlasnie na ostrych zakretach, hamowniach itd, i obraz jest zawsze swietny, stabilny itd. Minus to, ze widac tylko maske :wink: a kierowcy juz nie - no chyba ze obrocisz kamerke i bedziesz filmowal siebie jak prowadzisz :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mata to faktycznie jedno z najprostszych rozwiązań, ale w terenie na Plejadach raczej się nie sprawdzi...

 

Wolałbym widzieć później również to co działo się w kabinie.

Pomyślałem, że w Foresterze można by zamocować kamerę do lub pod tylnym (środkowym) zagłówkiem, przycisnąć ją i najzwyczajniej w świecie po chamsku obkleić dokoła taśmą (ewentualnie usztywnienie i podwyższenie w postaci dechy pod spodem).

Pomysł zrodził mi się w przed momentem, zobaczymy na ile to możliwe jak zejdę do garażu..:)

Najgorsze jest to, że kamerę będę miał najwcześniej za tydzień i do tego czasu mogę sobie tylko wymyślać lepsze bądź gorsze rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamsolberg, to jest sprawdzone rozwiązanie ale ma pewną wadę. Nikogo z tyłu nie posadzisz i sam montaż trochę zajmuje. Chcialbym (choć nie wiem czy to się uda) proste i szybkie w organizowaniu mocowanie. Pewnie idealnego rozwiązania nie ma ale ja wciąż kombinuję. ;)

 

Misiek_Jr, wszystko fajnie ale u mnie się to nie sprawdziło. Niestety ciężar kamery, a raczej wysoko położony środek ciężkości sprawił, że kamera się przesuwała. To jest dobre do spokojnej jazdy. Wszystkie drgania auta przenosiły się na film. Nie wspomnę o tym, że drgania wywoływały hałasowanie elementów kamery i wszystko się nagrało. Poza tym taki klocek przy wypadku (tfu-tfu) może zabić.

 

Póki co najlepsze znalezione przeze mnie rozwiązanie to statyw Manfrotto. Można umocować nawet na zewnątrz auta. Kosztuje 450zł. Teraz nie da rady ale niebawem na pewno sobie sprawię :)

 

Pomyślałem, że w Foresterze można by zamocować kamerę do lub pod tylnym (środkowym) zagłówkiem, przycisnąć ją i najzwyczajniej w świecie po chamsku obkleić dokoła taśmą (ewentualnie usztywnienie i podwyższenie w postaci dechy pod spodem).

Nie da rady, będziesz miał mase drgań, klekotanie obudowy i ciągłe wysuwanie się kamery. Jeśli szukasz rozwiązania głównie na Plejady to kup tani statyw na allegro za parę groszy i ustaw to na tylnej kanapie. Jak za wczasu wypróbujesz mocowanie to będzie banglać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie idealnego rozwiązania nie ma ale ja wciąż kombinuję. ;)

 

sprawdzone na Plejadach 2007. Niezbędny statyw, parasol Subaru oraz trytytki (długie) sztuk 4 do 6

 

ustawiamy oba fotele przednie w takich samych pozycjach, pomiędzy poziomo na trytyki parasol do zagłówków, do parasola na trytytki statyw i C.C. Catch kręcimy filmy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Rynie zdzisek miał w i na miśku swietną kamerę, mocowaną na wszystkich możliwych miejscach w i na aucie na przyssawkę, wychodziły super onboardy i zewnętrzne ujęcia, koszt z tego co mówił ok.1k pln. zadnych drgań, nawet na szutrach z kamerą na zewnątrz, genialne :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorzp, też miałem podobny pomysł. Jakby wyeliminować tę podpórkę to byłoby dokładnie takie rozwiązanie jakbym chciał :) Aczkolwiek to rozwiązanie typowo pod Forestera bo w Imprezie nie ma zagłówków :razz: Coś czuję, że najlepszym rozwiązaniem mimo wszystko będzie Manfrotto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pasztetowe rozwiązanie na montaż lekkiego aparatu, którym można kręcić onboardy: http://www.allegro.pl/item653161198_hit ... j_sam.html

Generalnie myślałem o zainstalowaniu tego statywu na rurce/kantówce założonej pomiędzy zagłówkami, ale okazało się, że ten statyw wchodzi ładnie w szparę zamkniętego podłokietnika tylnej kanapy. Przy lekkim aparacie nie trzeba nawet jakoś dodatkowo tego mocować i zabezpieczać. Jeszcze nie przeprowadziłem prób terenowych, ale wygląda na to, że ten system zabangla :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj na szybko przetestowałem zestaw uchwyt samochodowy nokia przyczepiony do tylnej szyby i N96 :twisted:

c53ad19c9e030562m.jpg

 

video wyszło bardzo ładnie i bez większych drgań, później jak się uda to wrzucę próbke, tylko dajcie jakiś namiar na konwerter z mp4 na np avi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
zrobiłem inne mocowanie, czy lepsze to się okaże

 

 

DSCN0486.JPG

 

W tem przypadku nie życze szczała w dupe bo bedziecie mieli małom nierówność na krengosłupie szyjny. Proponowała bem to prześrubować na drugo strone ...za zagłownik.

 

mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...