Jump to content
maciuo

Działanie skrzyni cvt

Recommended Posts

Posted (edited)

Pytałem bo do SJ nie ma wyszczególnionych indeksów. Pasują z SH?

Edited by Jakim71

W dniu 3.03.2020 o 17:40, Miałki napisał:

Za tydzień masz przegląd.  Boję się że jeśli pojedziesz tam gdzie myślę (za KFC), to zasugerują Ci że masz podparte zawory (wydłużone trzony zaworowe) i trzeba korygować luzy. 

A czy twoje auto traci moc po rozgrzaniu albo ma problemy z odpaleniem na zimno niezależnie od rodzaju zasilania ? Bo jeśli nie, to nie masz się czym martwić. 

Na Przyrodników w sprawie jakich kolwiek przeglądów DLMa, też nie jedź. Nie mają już licencji na oprogramowanie diagnostyczne. Słupsk chyba zostaje tylko.

Trafiłeś w dychę ! Powiedzieli że skoro obroty pływają to mam luzy zaworowe sprawdzić, i ew. skorygować. 'A ile to może kosztować?' No, nawet 9 tysięcy jeśli jest konieczne, silnik się wyjmuje etc. rozkręca i jak coś tam trzeba sprowadzić, nawet tydzień to może zabrać. Ale kiedyś mi mówili że jest hydraulika i się skończyły te cholerne ustawiania luzów co 100 tys km. Jak jest z tymi zaworami w XT?

No i tak w wątku o CVT zeszło na temat luzów zaworowych. Hydraulicznych popychaczy tam nie ma. Rozwiązanie raczej oparte na tzw szklankach. Dostępne są w różnych wysokościach i to za ich pomocą ustawia się luz.

Czy twój motor gaśnie po rozgrzaniu, albo ma problemy z uruchomieniem gdy jest ciepły?

• Thanks 1

3 godziny temu, Miałki napisał:

No i tak w wątku o CVT zeszło na temat luzów zaworowych. Hydraulicznych popychaczy tam nie ma. Rozwiązanie raczej oparte na tzw szklankach. Dostępne są w różnych wysokościach i to za ich pomocą ustawia się luz.

Czy twój motor gaśnie po rozgrzaniu, albo ma problemy z uruchomieniem gdy jest ciepły?

Na szczęście nie gaśnie ani nawet nie przydusza się. Po rozgrzaniu dopiero nabiera dynamiki. Na ciepło odpala po dotknięciu przycisku. Ale żeby zachować temat CVT to obroty dość regularnie, na P albo N na chwilę rosną z 700 na 1200 i wracają. Wtedy słychać chyba zawór w skrzyni (?), tak zakładam że to 'pyk' pochodzi najpewniej ze skrzyni. Nie wiem czemu ci spod KFC od razu mówią o regulacji zaworów. Np przepływomierz może być przybrudzony i obroty będą pływały. U mnie to wykluczam bo przepływomierz żadnego 'pyk' nie robi, a Koledzy na forum pisali że w skrzyni zaworki potrafią się dziwnie zachowywać. Szukam opinii ont zaworów w FXT i tu nie znalazłem, kiedy te luzy muszą być sprawdzane i regulowane. Jeżeli mogę pytać na PRIV to bym innym nie zawracał głowy na wątkach wspólnych. Pozdrawiam i dzięki za info.