Skocz do zawartości

Legacy iv VDC kalibracja


halinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Czy na ktoś wiedzę w jaki sposób lub jakim programem skalibrować czujnik skrętu ? (VDC) 

Pacjent to Legacy MY05 AT

 

Czujnik wygląda tak:

https://www.olx.pl/oferta/tasma-esp-subaru-legacy-outback-2003-2009-rok-CID5-IDDya7O.html

 

 

Opis:

Urwałem taśmę air bag (jest do niej przykręcony ten czujnik) wymieniłem na pasująca używkę, przekładając swój czujnik. Od tego czasu pali się kontrolka od VDC (że jest wyłączony), załączanie na przycisku oczywiście nie działa.

 

Na oprogramowaniu delfi wczytało błąd ustawień czujnika położenia kół lub kierownicy (071) o ile dobrze pamiętam. 

 

Wykonałem kalibrację i poprawiło się o tyle że po odpaleniu VDC gaśnie, ale po ruszeniu kierownicy wraca z powrotem  błąd a układ VDC przechodzi w tryb off.

 

Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć lub jakim programem ? 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tu masz wszystko dla legasiów i nie tylko.

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Legacy_Outback/

Są tam schematy, instrukcje, procedury serwisowe itd.

Wejdź na stronę, wybierz rocznik .... nie wiem z którego roku masz auto, ale sprawdziłem z 2008r. kod C0071 (jak uruchomisz program-po prawej u góry masz przyciski DTC i wklep kod błędu) pokaże się tabelka z procedur z tym błędem- klikasz na znaczek łańcuszka po prawej i wyświetla się schemat i procedura dla tego błędu.

Pozdrawiam

Edytowane przez Mirek 67
brak linku do strony i opis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry poradnik, dzięki za posta, temat ogarnięty, czujnik skalibrowany, błąd znikł, trakcja ożyła. 

 

Rozwiązanie problemu:

Na czujniku jest wziernik, kręcąc czujnikiem trzeba ustawić na strzałkę tak aby czujnik pasował do taśmy, wtedy kalibracja z kasacja błędów przy kołach ustawionych na wprost i taśmie ustawionej na znaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam Mam też ten sam problem co powyżej też wyciągając kierownicę do obszycia rozwineła mi się taśma poświesiłem 1h na zwinięcie bez rezultatu , ale uzywka kosztowała 60,- pln wiec szkoda czasu u nerwów , mim zdanie moza to poskladać tyklo robierając ten zwijak całokwicie i rozlutować na złączach. 

 

czy ktoś może pokazać gdzie jest ten znacznik , bo nie wiem jak to spasować by nie świeciła się kontrola trakcji/

dziękuję za pomoc.

73ecd972440681f15870618ec3d7.jpg

a920dddf4e20b30590432b25aa5e.jpeg

LEGACY-03-06-3-0-H6-CZUJNIK-KATA-SKRETU-27546AG000.jpg

LEGACY-03-06-3-0-H6-CZUJNIK-KATA-SKRETU-27546AG000-Numer-katalogowy-czesci-27546AG000.jpg

Edytowane przez bemobile0077
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...