Skocz do zawartości

Akumulator do Forestera XT 2016


Matthew1990

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Ściągam FXT z USA . Auto ma na pewno padniętą baterię .Potrzebuje nowy akumulator . Nie mam instrukcji i nie mogę znaleźć właściwych parametrów . Chciałbym Varty . Na na ich stronie po wybraniu modelu auta wyskoczyła takie dwa https://www.varta-automotive.pl/pl-pl/battery-finder?type=pc&year=2016&make=107&model=11171&engine=58702&etn=560+410+054|552+400+047|&rec_etn=560+410+054|&ss_etn=&literal_search={"type"%3A"Samochód+osobowy"%2C"year"%3A"2016"%2C"make"%3A"SUBARU"%2C"model"%3A"FORESTER+(SJ_)"%2C"engine"%3A"2.0+XT+AWD+(SJG)+(177+kW+%2F+241+PS)"} 

Pytanie który kupić i czy na pewno będzie pasował ?

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych akumulatorów Varty co wybraleś., wymiarami idealny będzie ten po lewej z oznaczeniem Blue Dynamic 560 410 054. Plus ma też po właściwej stronie a to ważne. Ja też kupiłem 60 Ah (oryginalny miałem 48) tylko Duracell. Nowy większy akumulator sprawuje się dobrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Miałki bierz większy, ja też mam 60Ah ale teraz brałbym nawet 65Ah bo jak masz ISR to będzie zawsze większy pobór prądu, bez względu czy aktywny czy nie..:wacko:

Dobre są Yuasa i Centra - obie firmy mają takie wymiarowo w 65Ah.., i z P+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już Vartę 60Ah , dzięki za poradę. Dzisiaj sprawdziłem co mam w starym Forku XT 2006r. Okazało się że identyczny . Działa 3 lata i jest w porządku , mimo tego że zdarzało się że przez dwa tygodnie nie jeździł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.02.2020 o 11:20, Karenz napisał:

varta to nędzna firma 

Miałem w diesel'u dwie varty silver i każda wytrzymała grubo ponad 6 lat bez zająknięcia w każdą zimę, nie ładowany ani razu, nawet po dłuższym nieodpalaniu w zimę, gdy zdarzyło się już jedno nieodpalenie, kupiłem nowy, a Varta poszła do benzyniaka i jeździła chyba jeszcze ze 2 lata . Miałem też jedną Varte Blue i drugi raz już bym nie kupił, po roku już przy małych mrozach nie odpalała. 

Więc jak Varta to tylko Silver.

Dwa lata jeździłem też na akumulatorze Kozak i też trzymał i auto odpalało na mrozach po dłuższym postoju, za 74AH dałem 219zł. 

Teraz w Forku mam Jenox'a Gold o wymiarach: dł.242 mm x szer.170 mm x wys.170 mm w cenie 235zł  i już 2 rok leci bezproblemowo.

 

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2020 o 23:09, Miałki napisał:

Plus ma też po właściwej stronie a to ważne

Nie ma znaczenia, wystarczy obrócić akumulator, tak samo nie musi być z wystającymi bolcami (te są droższe od zwykłych). Przerabiałem to u siebie, wkleiłem foty w linku powyżej, no chyba że kabel są na styk ale jak jest trochę zapasu to problemu nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...