Jump to content

żarówka HB3 wersja USA

Recommended Posts

Witam forumowiczów. Moje pytanie brzmi: czy można zastąpić fabryczną żarówkę HB3, która w wersji USA służy jako światła dzienne - świeci wtedy na pół mocy oraz jako światła drogowe. Chciałbym zastąpić żarówką led, ale nie jestem pewien czy jest taka możliwość, żeby led świecił na pół mocy. Dziękuję za podpowiedzi. 

Zwykle ledy nie powinny świecić w takiej opcji i mogą zacząć mrugać. Do ściemniania np w domu są potrzebne specjalne ledowe żarówki i to nie gwarantuje że będą działały poprawnie z każdym ściemniaczem. Ja bym sobie odpuścił na twoim miejscu.

Światła dzienne w modelach US można wyłączyć. Zwykle wystarczy przeciąć jeden z kabli odpowiadający konkretnie za DRL. Na amerykańskich forach znajdziesz info. Ja to zgłębiałem pod katem LGT jakiś czas temu, w forku może być oczywiście inaczej. 

Tak nawiasem, to może warto najpierw rozważyc lepsze żarówki zamiast ledów. Homologacja, klosz nie przystosowany do ich stosowania, do tego dużo ledów po prostu oślepia...

W dniu 13.02.2020 o 19:00, xt6 napisał:

Zwykle ledy nie powinny świecić w takiej opcji i mogą zacząć mrugać

Mam w swoim założone zwykłe ledy właśnie HB3 i co prawda przez przed osobny moduł DRL ale nic nie mruga

Fakt że aby świeciły a nie oślepiały mają 8% mocy