Skocz do zawartości

żarówka HB3 wersja USA


Jerzy Knap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Moje pytanie brzmi: czy można zastąpić fabryczną żarówkę HB3, która w wersji USA służy jako światła dzienne - świeci wtedy na pół mocy oraz jako światła drogowe. Chciałbym zastąpić żarówką led, ale nie jestem pewien czy jest taka możliwość, żeby led świecił na pół mocy. Dziękuję za podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle ledy nie powinny świecić w takiej opcji i mogą zacząć mrugać. Do ściemniania np w domu są potrzebne specjalne ledowe żarówki i to nie gwarantuje że będą działały poprawnie z każdym ściemniaczem. Ja bym sobie odpuścił na twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła dzienne w modelach US można wyłączyć. Zwykle wystarczy przeciąć jeden z kabli odpowiadający konkretnie za DRL. Na amerykańskich forach znajdziesz info. Ja to zgłębiałem pod katem LGT jakiś czas temu, w forku może być oczywiście inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem, to może warto najpierw rozważyc lepsze żarówki zamiast ledów. Homologacja, klosz nie przystosowany do ich stosowania, do tego dużo ledów po prostu oślepia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2020 o 19:00, xt6 napisał:

Zwykle ledy nie powinny świecić w takiej opcji i mogą zacząć mrugać

Mam w swoim założone zwykłe ledy właśnie HB3 i co prawda przez przed osobny moduł DRL ale nic nie mruga

Fakt że aby świeciły a nie oślepiały mają 8% mocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 15.02.2020 o 09:54, szamot napisał:

Mam w swoim założone zwykłe ledy właśnie HB3 i co prawda przez przed osobny moduł DRL ale nic nie mruga

Fakt że aby świeciły a nie oślepiały mają 8% mocy 

@szamot Możesz opisać jaki masz ten setup?

Też mnie ta amerykańska HB3 trochę boli że świeci tak na żółto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szamot

Dzięki za info.

Jeszcze się zastanawiam czy chce mi się takie coś montować ale chyba sama wymiana żarówek nie zmieni koloru.

Jest podobno jeszcze opcja na wyłączenie tych do jazdy dziennej i jazda na postojowych (tych w kształcie litery C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lordqik napisał:

Jeszcze się zastanawiam czy chce mi się takie coś montować ale chyba sama wymiana żarówek nie zmieni koloru.

Akurat żarówki serii HB to naprawdę fajna sprawa. Są szczelnie montowane do kloszy przez co nie ma  żadnych osłon - a ledowe żarówki mają zawsze jakieś radiatory ....

Z doświadczenia wiem że żadne żarówki halogenowe a nawet żarniki xenon nie dają takiej niebiesko-białej barwy

I nie chodzi tu o bajer tylko widoczność podczas deszczowej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szamot napisał:

Brak homologacji

Samodzielnie montowałem tylko do drogowych, nie odważyłbym się montować jakiekolwiek zamienniki do mijania

To już zrobili spece - z Krakowa zresztą

Podjedz zapytaj

http://www.reflektory.autogamma.pl/

A jaka to różnica? Jeśli samodzielnie zrobiłeś retrofit drogowych, to też nie masz homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2020 o 12:44, Łukasz Zioła napisał:

a ja zamówiłem teraz do Forka SG HB3 w wersji white-vision - ciekaw jestem czy faktycznie będzie "bialej"

 

żądna żarówka zasilana połową napięcia nie będzie świecić na biało, ja u siebie w WRX założyłem żarówkę 6000K i dalej świeciło żółtawo. Jak masz oryginalny moduł DRL, to można go wykorzystać do zasilenia innych DRL, wtedy masz wyłączenie DRL po zaciągnięciu ręcznego, odpalanie silnika z wyłączonymi DRL. U mnie ringi w halogenach zapalają się razem z DRL, ostatecznie wymieniłem reflektory na LED, teraz mam wszystko w jednej barwie światła. 

126185055_127065578948424_933199765444109175_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...