Skocz do zawartości

Zakup Forester II 2.0 X 158KM 116kW 2005-2008


Figar

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup Forester II 2.0 X manual 158 KM 116kW 2005-2008, raczej bez LPG, związku z tym mam pytania:

- jakie przebiegi wytrzymuje silnik, skrzynia do I remontu?

- z jakimi kosztami muszę się liczyć jeśli nastąpi remont silnika, skrzyni?

- na co zwrócić uwagę, bolączki tego modelu?

- z jakiego runku, Niemcy, Włochy, Szwajcaria, USA, nasz rodzinny, chodzi mi przede wszystkim o korozję?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów kilka już takich było.

Ja swojego kupiłem 3 lata temu jak miał 130 000 na liczniku obecnie 190k, sprowadzony z południowo zachodnich Niemiec przy granicy z Francją. Dlatego rdzy nie ma ale i tak trzeba było zakonserwować.

Tak jak na początku nic nie trzeba było robić oprócz rozrządu i zaworów. To teraz wychodzą typowe usterki wieku średniego. A to sprzęgło, a to SLS padły, a to łożyska w tylnych kołach a to EGR ma dosyć. Silnik uważam, ża pancerny o ile był sprawdzany często poziom oleju.

 

Bolączki: rdza. Im sprowadzisz go z kraju. w którym widział mniej soli tym lepiej. Sprawdzaj kielichy, progi (ale pod osłoną), wlew paliwa i ranty nadkoli.

 

Jeżeli chodzi o koszty to jak nie zrobisz czegoś samemu to zapłacisz jak przy każdym innym aucie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie na moje auto w dziale sprzedaży. Nie tyle że namawiam do kupna ale będziesz mniej więcej wiedział jakie usterki miałem za 5 lat użytkowania i jak wyglądają np kielichy :/

Silnikowo jak i cały napęd to rzeczywiście pancerna rzecz.



Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolączką tego silnika jest pompa powietrza wtórnego i jej zawory, temat do ogarnięcia zaraz po zakupie (przeczyścić, nasmarować).

No i kosztowna regulacja zaworów, zakładanie LPG raczej nie opłacalne jeśli nie jest to silnik ze wzmocnionymi zaworami EJ20F.

Edytowane przez yaro2003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...