Jump to content

Zaciski Brembo w Legacy IV

Recommended Posts

W dniu 9.04.2020 o 21:35, maciek323 napisał:

Ten zestaw Brembo z 607 jest bardzo skuteczny, ludzie w różnych mocnych autach to montują.

Dokładnie, ostatnio te zaciski lawinowo trafiają do Citroenów rajdowych. Coraz ciężej je zdobyć w normalnej kasie niestety. Jest jeszcze kilka fajnych alternatyw ale to temat na inny wątek. 

Za kilka dni będę mieć taki zestaw na sprzedaż ;) tarcze 326mm z STi (5x100), odpowiednie adaptery i zaciski po remoncie (kolor srebrny). Przewody albo dorabia się stalowe w HEL (ok 250zł) albo dobiera gumowe za ok 2 dyszki sztuka (Febi). Ok 1300zł za cały gotowy kit będę chciał. Zaciski jak pamiętam są podobnie "wymagające" jeśli chodzi o złote brembo, z tym. że jak przy złotych będzie np. milimetr luzu między felgą a zaciskiem, to na pugowych powinno być ok 3mm. Felga 17 oczywiście. Klocki pasują od STi/Evo, alfy i innych, eksploatacja tańsza od ciężkiego subarowego czterotłoka.

Edited by 133699
Godzinę temu, 133699 napisał:

Dokładnie, ostatnio te zaciski lawinowo trafiają do Citroenów rajdowych. Coraz ciężej je zdobyć w normalnej kasie niestety. Jest jeszcze kilka fajnych alternatyw ale to temat na inny wątek. 

Za kilka dni będę mieć taki zestaw na sprzedaż ;) tarcze 326mm z STi (5x100), odpowiednie adaptery i zaciski po remoncie (kolor srebrny). Przewody albo dorabia się stalowe w HEL (ok 250zł) albo dobiera gumowe za ok 2 dyszki sztuka (Febi). Ok 1300zł za cały gotowy kit będę chciał. Zaciski jak pamiętam są podobnie "wymagające" jeśli chodzi o złote brembo, z tym. że jak przy złotych będzie np. milimetr luzu między felgą a zaciskiem, to na pugowych powinno być ok 3mm. Felga 17 oczywiście. Klocki pasują od STi/Evo, alfy i innych, eksploatacja tańsza od ciężkiego subarowego czterotłoka.

Które felgi ci na to weszły? 

Moje speedline 17x7 ET43 potrzebowały ok 3mm dystansu. Jak pasowałem do nich złote brembo to bez 5-6 nie było co podchodzić. 

41 minut temu, 133699 napisał:

Moje speedline 17x7 ET43 potrzebowały ok 3mm dystansu. Jak pasowałem do nich złote brembo to bez 5-6 nie było co podchodzić. 

Temat do przeanalizowania bo zaciski są lepiej dostępne od tych z GT.

W dniu 12.04.2020 o 10:19, -=nikon=- napisał:

No to daliście mi teraz do myślenia. Miałem wymieniać tarcze klocki jedynie a trafiłem na ten temat. Kiedyś po głowie chodził mi po głowie zestaw z GT a tu dość dobra alternatywa. 

Zestaw z GT to dobre wyjscie.

W dniu 13.04.2020 o 09:20, 133699 napisał:

Jakie to mogą byc alternatywy?

• 2 months later...
W dniu 7.04.2020 o 11:23, Galant napisał:

Koszt zacisków to ok 300 zł, koszt kompletnej renowacji (nowe tłoczki, uszczelnienia itp, płukanie ciśnieniowe, piaskowanie, malowanie proszkowe, sprawdzenie szczelności itd.) w profesjonalnej firmie ok 900 zł - są jak nowe.

Adaptery sprzedaje tylko jeden gość z dalekiej Syberii (Irkuck, Rosja) koszt ok 400 zł z przesyłką, po 13 dniach paczka była u mnie. Wykonanie adapterów rewelacja :) Temat montażu tych zacisków jest bardzo popularny w Japonii i Rosji, w europie jeszcze się nie spotkałem.

Wcześniej miałem zaciski od specB i różnica jest spora :)

Czyli rozumiem, że założyłeś to na seryjną tarczę do SPECa? Orientujesz się czy felga seryjnym ET zmieści ten zacisk?

W dniu 23.06.2020 o 12:23, dr.elich napisał:

Czyli rozumiem, że założyłeś to na seryjną tarczę do SPECa?

Tak, seryjna tarcza 316mm

W dniu 23.06.2020 o 12:23, dr.elich napisał:

Orientujesz się czy felga seryjnym ET zmieści ten zacisk?

Seryjna felga z ET55 bez dystansu na zaciski od LS430 nie wchodzi. Jeśli konstrukcja ramion pozwala, to wejdzie z dystansem 5mm.
Podobno przy dystansie 5mm jeszcze wystarcza długości szpilek przy seryjnych nakrętkach, ale to trzeba by potwierdzić.

Tutaj masz pierwszym obrazkiem rysunek z wymiarami, raczej powinno się dać w miarę obczaić czy będzie felga pasować czy nie.
https://www.drive2.ru/b/518779548750315623/ (słowne oznaczenia to "oś koła" i "płaszczyzna tarczy hamulcowej" (płaszczyzna styku z felgą))

Edited by Mnobody
  • Like 1
  • 3 months later...
26 minut temu, kerim2891 napisał:

Cześć. Jak ktoś zainteresowany to mam takie zaciski po regeneracji. Wypiaskowane, pomalowane proszkowo, nowe zestawy naprawcze.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

cena?

• 4 weeks later...

Część. jestem tu nowy ale mam coś ciekawego w temacie. Od jakiegoś czasu testuję swój patent na BBK hamulców do subaru na przód. Mam to w swoim Legacy II ale podejdzie do większości subaru. Zaciski Brembo dostępne w dużych ilościach na olx i allegro, ceny różne (ja swoje kupiłem poniżej 200zł za parę). Adaptery mojej konstrukcji, na tą chwilę nie pochwale się nimi bo to prototyp bez malowania, cynkowania itp. Tarcze 226mm z nawierconym rozstawem 5x100 do testów jakieś tanie. Siadło to na felgi z ET35 i głęboko wyciętymi ramionami, odległość 3mm zacisk-felga. Za mną już 6tys km testów. Na tą chwilę adaptery nie wykazują jakichś braków, uszkodzeń itp.

poniżej zdjęcia jak to wygląda

received_619576048727540.jpeg

received_795255971044060.jpeg

13 godzin temu, grakoz napisał:

Część. jestem tu nowy ale mam coś ciekawego w temacie. Od jakiegoś czasu testuję swój patent na BBK hamulców do subaru na przód. Mam to w swoim Legacy II ale podejdzie do większości subaru. Zaciski Brembo dostępne w dużych ilościach na olx i allegro, ceny różne (ja swoje kupiłem poniżej 200zł za parę). Adaptery mojej konstrukcji, na tą chwilę nie pochwale się nimi bo to prototyp bez malowania, cynkowania itp. Tarcze 226mm z nawierconym rozstawem 5x100 do testów jakieś tanie. Siadło to na felgi z ET35 i głęboko wyciętymi ramionami, odległość 3mm zacisk-felga. Za mną już 6tys km testów. Na tą chwilę adaptery nie wykazują jakichś braków, uszkodzeń itp.

poniżej zdjęcia jak to wygląda

received_619576048727540.jpeg

received_795255971044060.jpeg

Ciężkie te zaciski z MB.

Jaka tarcza? 326mm?

nie ważyłem ale są lżejsze od dwu tłoczkowych na tarcze 277mm

u mnie spasowane są na tarcze 326.