Jump to content

Skóra w Subaru - fachowiec

dudi76
 Share

Recommended Posts

Witam

Poszukuje w Lodzi fachowcow od wymiany tapicerki siedzien na skore. Kiedys gdzie o tym czytalem na forum lub ktos mi mowil, ale niestety pamiec jest zawodna. Ponoc robia glownie w Subaru

Dzieki

Pzdr

a w jakim aucie chcesz zrobić skórę? Bo ja myśłę o zamianie moich skórzanych foteli na materiałowe - mam forestera MY'06

O rany, az tak Ci sie skora nie podoba? Tak pytam bo ja nigdy nie przepadalem za skora, az mi sie trafila w wersji SPE mojego Legasia i jestem bardzo zadowolony.

Co Ci az tak bardzo przeszkadza, ze chcesz ja zamienic na material? Moze w takim ukladzie znajdz kogos na forum, kto ma takiego samego Forka tylko, ze bez skory, jedzcie do ASO i zrobia "swapa fotelowego" ;-) Chetnych chyba Ci nie zabraknie.

Skora jest bardzo fajna, latwiej czyscic auto ze skora niz z normalna tapicerka. Tylko ze w Subaru po paru latach wyciera sie lewa czesc oparcia fotela kierowcy, a pozniej zaczyna pekac na wszystkich siedzeniach. I nic tu nie pomagaja srodki pielegnacyjne do skory.

• 7 years later...

Mysle ze na prawde ze skorzanymi siedzeniami nie ma specjalnie duzo pracy, za to nie masz (a przynajmniej mam taka nadzieje) tych roztoczy i innych gadzin. latwo jest je wyczyscic kurzu nie ma w nich paroletnich pokladow itd...

O skore po prostu trzeba troche zadbac, czyscic regularnie i potraktowac jakims nawilzaczem/odzywka

Czyszcze co 3 mce i odzywiam co 6 mcy i jest naprawde ok.

Mysle ze czyszczenie zajmuje mi godzinke a czyszczenie z odzywianiem niech dwie godzinki, mysle ze da sie przezyc. pewnie sporo do tego jest roznych mazidel i magicznych roztworow, ja akurat uzywam gliptone i daja rade, plus ze pachnie jak stare siodlo :)

Mam Forka z końcówki 2005 roku (w sumie to już drugi Foresster), oba w skórach i oprócz delikatnych przetarć na brzegach przednich foteli (wsiadanie) trzyma się całość świetnie. Czyszczę co kilka miesięcy i używam jakiegoś mleczka do skór, to wszystko. Jedyny minus jaki zaobserwowałem to marne trzymanie boczne przednich foteli - są śliskie. W wolnossącym forku to nie był problem, ale w XT'ku trzeba się czasem zapierać łokciami i kolanami żeby nie wypaść  :biglol:

Obszywałem w Obk w Java Car Design i jestem bardzo zadowolony. Plusem szycia na zamówienie jest możliwość ingerencji w zasięg trzymania bocznego, które w Obk standardowo jest słabe. Wg kilku osób z którymi rozmawiałem jakość skóry oraz roboty jest wyższa niż seryjnie.

Nieboje sie tego ze trzeba bedzie poswiecic wiecej czasu i pracy, aby zadbac o wyglad skory na fotelach. Bardziej ciekawi mnie wlasnie jakosc i wyglad po pewnym czasie uzytkowania (biorac pod uwage przypadek ze dbamy odpowiednio wlasnie).

Wazne tez dlamnie takie opinie jak chocby to trzymanie :-) a jak w lato? nie przykleja sie tylek/plecy do fotela?

pozdro

Ja mam swojego forka od dwóch tygodni. Jest z 2004 r i przebieg 201 tyś i nie wiem jak poprzedni właściciele (było ich 4 albo 5) dbali o skóry, ale nie ma ani przetarć, przebarwień, pęknięć itd. Ja się szykuje dopiero do zadbania o nie więc pewnie nie długo wrzucę efekt przed i po :)