Jump to content

Dobór podstawy miski olejowej EJ20

Sage67
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie.

W moim Legacy MY'11 padł silnik. Kupiłem używany w Szwajcarii, ale bez papierów i bez podstawy miski olejowej i bez samej miski. Myślałem, że uda się przełożyć jedno i drugie z mojego silnika, ale otwory mocujące w bloku maja inny rozstaw. Niestety, nie mam numeru VIN pojazdu, z którego pochodzi ten kupiony blok, a tym samym nie mam możliwości doboru odpowiedniej części. Sprzedawca twierdzi, że jest to silnik z MY'09 lub '10... Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby podpowiedzieć, jak szukać? Można by po rozstawie otworów mocujących, ale katalog systemowy Subaru nie zawiera takich informacji... Załączyłem plik, na którym widać różnicę w rozstawie dwóch otworów...

Podstawa miski.jpg

Witam, dzielona miska z podstawą w EJ była chyba tylko w Legacy, słupek może pochodzić z Imprezy lub Forestera które mają inną, jednolitą miskę. Zasadnicza różnica jest też w mocowaniu smoka, w jednym do podstawy a w drugim do bloku. Na powyższym zdjęciu podstawa trochę to przysłania ale wygląda na to, że ten słupek miał smok przykręcony do bloku, więc i jednolitą blaszaną miskę.

Jeśli to możliwe zrób zdjęcie j.w. tylko już bez przyłożonej podstawy.

Edited by mirasek

• 2 weeks later...

Dzięki za odpowiedź. Tak, wygląda na to, że ten słupek nie jest z Legacy. Nawierciłem jednak otwory w bloku, odpowiadające rozstawowi w podstawie miski i udało się zamocować silnik w samochodzie (opiera się właśnie na łapie przymocowanej do podstawy miski). Zobaczymy w przyszłym tygodniu, czy uda się go uruchomić...