Skocz do zawartości

Dobór podstawy miski olejowej EJ20


Sage67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

W moim Legacy MY'11 padł silnik. Kupiłem używany w Szwajcarii, ale bez papierów i bez podstawy miski olejowej i bez samej miski. Myślałem, że uda się przełożyć jedno i drugie z mojego silnika, ale otwory mocujące w bloku maja inny rozstaw. Niestety, nie mam numeru VIN pojazdu, z którego pochodzi ten kupiony blok, a tym samym nie mam możliwości doboru odpowiedniej części. Sprzedawca twierdzi, że jest to silnik z MY'09 lub '10... Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby podpowiedzieć, jak szukać? Można by po rozstawie otworów mocujących, ale katalog systemowy Subaru nie zawiera takich informacji... Załączyłem plik, na którym widać różnicę w rozstawie dwóch otworów...

Podstawa miski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzielona miska z podstawą w EJ była chyba tylko w Legacy, słupek może pochodzić z Imprezy lub Forestera które mają inną, jednolitą miskę. Zasadnicza różnica jest też w mocowaniu smoka, w jednym do podstawy a w drugim do bloku. Na powyższym zdjęciu podstawa trochę to przysłania ale wygląda na to, że ten słupek miał smok przykręcony do bloku, więc i jednolitą blaszaną miskę.

 

Jeśli to możliwe zrób zdjęcie j.w. tylko już bez przyłożonej podstawy.

Edytowane przez mirasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź. Tak, wygląda na to, że ten słupek nie jest z Legacy. Nawierciłem jednak otwory w bloku, odpowiadające rozstawowi w podstawie miski i udało się zamocować silnik w samochodzie (opiera się właśnie na łapie przymocowanej do podstawy miski). Zobaczymy w przyszłym tygodniu, czy uda się go uruchomić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...