Skocz do zawartości

WRX HawkEye 2.5 remont silnika


Panbenonium

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Kuba259 napisał:

i pamiętam posty Carfita ze przy niektórych olejach nawet 0.7 bara na rozgrzanym oleju jest ok. 

Potwierdzam, dlatego napisałem, że czasami nawet bardzo małe ciśnienie oleju na rozgrzanym i na wolnych obrotach potrafi być ok.

Ciężko stwierdzić nie znając danych wyjściowych wszystkich co jest ok, a co nie. Czujnik ciśnienia natomiast jest w dość specyficznym miejscu. Potrafi być tak, że pokazuje OK, ale pęknięty smok / pozaginane oringi ze względu na pałowanie na zimno powodują, że ciśnienia w rzeczywistości nie ma lub jest minimalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru złożone, wyskakuje jeszcze check, ale znamy już powód, robi sie.

Pytanie (za, które wiem, że będę zjedzony, ale musze je zadać), jaki BOV by tutaj najlepiej pasował ? Wiem, że seryjny DV jest ok, ale zawsze marzył mi sie BOV w turbobenzynie i jeśli BOV nie spowoduje jakiejś katastrofalnej awarii, to chciałbym go założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Panbenonium napisał:

Subaru złożone, wyskakuje jeszcze check, ale znamy już powód, robi sie.

Pytanie (za, które wiem, że będę zjedzony, ale musze je zadać), jaki BOV by tutaj najlepiej pasował ? Wiem, że seryjny DV jest ok, ale zawsze marzył mi sie BOV w turbobenzynie i jeśli BOV nie spowoduje jakiejś katastrofalnej awarii, to chciałbym go założyć.

Załóż dolot ze stożkiem, poprawisz dopływ powietrza, poprawisz dźwięk przy ujęciu gazu i nie będziesz musiał montować tego badziewia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sikooo11 napisał:

Osobiście mam turbosmarta, model supersonic. Wrażenia akustyczne bajka, nie da się przejść obojętnie, ale wyraźnie odczuwalna dziura przy szybszej zmianie biegów. 



Jakies minusy typu, gaśnie na wolnych po wciśnięciu sprzęgła, czy niestabilne jałowe ? Byłeś na programie, po założeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Panbenonium napisał:



Jakies minusy typu, gaśnie na wolnych po wciśnięciu sprzęgła, czy niestabilne jałowe ? Byłeś na programie, po założeniu ?

Nie byłem, obroty nie falują, check nie wyskakuje wszystko wydaje się być w porządku. Zakładam że wzrosło odrobinę spalanie bo zaczął sobie strzelać marchewy. Jedynym minusem jak wspomniałem jest dziura przy szybkiej zmianie biegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
9 minut temu, Panbenonium napisał:

Pasuje, ale za lepsza cenę można wyrwać w PL jeszcze on jest z tego co widzę bez y-pipe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Panbenonium napisał:

No właśnie w polandeszu póki co nic nie znalazłem.

To wstrzymaj się, w końcu coś się trafi. ja za swój dałem 650 zł z y-pipe i wygląda jak nówka sztuka. A ludzie na allegro pogłupieli jak widze wystawione za 2000 taki coooler:blink: Jak to się mówi ,nie bądź w gorącej wodzie kąpany, troche cierpliwości i coś się trafi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2020 o 14:51, Panbenonium napisał:

Cześć

Czy zaślepiony EGR może pokazywać na komputerze błąd EGRu ?

W dieslu pokazuje w my15 a w my11 nie pokazuje. 

Jest to blad ograniczonego przeplywu spalin przez egr. Jak dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...