Jump to content

Naprawa odprysku na szybie - Warszawa

Przemeq
 Share

Recommended Posts

Krótkie pytanie: gdzie w Warszawie naprawić odprysk na przedniej szybie?

I drugie: ile taka przyjemność kosztuje?

Po ostatniej wycieczce po autostradzie mam na szybie 2 odpryski - oba mniejsze, niż łepek od szpilki i bardzo płytkie (widać je tylko po myciu, gdy szyba jest czysta). Ale jako że staram się utrzymywać samochód w dobrej kondycji, chciałbym to naprawić.

Myślałem o wymianie szyby, ale powiedziano mi, że to trochę bez sensu przed latem - pewnie nie raz wyjadę za miasto i biorąc pod uwagę stan polskich dróg wymienianie szyby byłoby syzyfową pracą :twisted:.

PS. Był wątek na temat polerowania szyb bocznych ( http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=109377 ), ale o naprawie odprysków było tam tylko ogólnie.

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

PS. Był wątek na temat polerowania szyb bocznych ( http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=109377 ), ale o naprawie odprysków było tam tylko ogólnie.

I sam tam napisałeś :

Generalnie - gra niewarta świeczki. Naprawianie szyb traktowałbym wyłącznie jako czynność doraźną, np. w oczekiwaniu na nową szybę z Japonii, lub kasę na takową :cool: .

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

No co Ty?

Dlatego przecież napisałem: "Myślałem o wymianie szyby, ale powiedziano mi, że to trochę bez sensu przed latem..."

:twisted:

Poza tym - co nie jest jasne z mojej wypowiedzi w tamtym wątku - miałem na myśli duże odpryski. Te u mnie są tak małe, że widzę je tylko ja i to po umyciu.

O czym zresztą też napisałem powyżej :twisted:.

Myślałem o wymianie szyby, ale powiedziano mi, że to trochę bez sensu przed latem

Dobrze Ci radzili. Domyślam się,że przy poważniejszej usterce skorzystasz z AC

Dobrze Ci radzili. Domyślam się,że przy poważniejszej usterce skorzystasz z AC

Tak właśnie wymyśliłem - ustalę tylko, jak mi się to kalkuluje wobec utraty zniżki za AC.

Szukaj punktu firmy JAAN. Mają maszynę do łatania takich odprysków. U mnie w Legacy podobny (widoczny tylko pod lupą) odprysk skończył się rosnącą rysą po myciu gorącą wodą z Karchera :( Nowa kosztuje 2200 + 400 wymiana, więc też robię z AC.

Polecam zakładzik w Raszynie.

Robią szybko i tanio. Kilka razy sprawdzałem.

Jadąc Aleją Krakowską ( od centrum) tuż przed Jankami skręcasz w prawo na dobrze widoczne magazyny firmy Helmann & Moritz ,za tymi halami jest spec od tego typu problemów

Koszt w zalezności od problemu , srednio 70-90 PLN :wink:

Powodzenia

A czy w Łodzi lub okolicach też znacie taki warsztat co szyby naprawia. ja ostatnio dostałem kamieniem spod Tira i mam bardzo brzydkiego pająka. Boję się, że zacznie rosnąć, a nie stać mnie teraz na wymianę szyby.

Widlicki Mirosław.

Połczyńska 75, 01-336 Warszawa

Telefon 022 666 15 16

Robiłem dwa odpryski na przedniej szybie legasia i już dawno o nich zapomniałem. Dają certyfikat Pilkington'a na potrzeby kontroli policji, albo gdy dopatrzą się podczas przeglądu rejestracyjnego. Jeden odprysk kosztuje 60 PLN brutto.

Polecam zakładzik w Raszynie.

Robią szybko i tanio. Kilka razy sprawdzałem.

Jadąc Aleją Krakowską ( od centrum) tuż przed Jankami skręcasz w prawo na dobrze widoczne magazyny firmy Helmann & Moritz ,za tymi halami jest spec od tego typu problemów

Koszt w zalezności od problemu , srednio 70-90 PLN :wink:

Powodzenia

ulica sokolowska ;)

Dużych peknięć się nie opłaca robić

Z tego, co mi mówili robią takie do średnicy pięciozłotówki.

Ja widzialem jak serie po kałachu połatali :mrgreen: i dali zaświadczenie dla policji :mrgreen:

AK

ps.Widzialem parę prób ale niestety nieudanych.

Widlicki Mirosław.

Połczyńska 75, 01-336 Warszawa

Telefon 022 666 15 16

Robiłem dwa odpryski na przedniej szybie legasia i już dawno o nich zapomniałem. Dają certyfikat Pilkington'a na potrzeby kontroli policji, albo gdy dopatrzą się podczas przeglądu rejestracyjnego. Jeden odprysk kosztuje 60 PLN brutto.

Widzę, że ulica Połczyńska zakładami naprawy szyb stoi :). Oprócz tego, jest też Aga-Pol (vis-a-vis Renault) i zaraz potem Jaan. I bądź tu człowieku mądry i wybierz :twisted:.

A moja sugeruje aby na razie zostawic to tak jak jest a i tak myslec o wymianie szyby. :roll: Evcia miala identyczny punktowy odprysk i w zimie przy różnicy temperatur zewnatrz/wewnatrz w pewnym momencie szyba uroczo pekla na calej dlugosci :twisted: :???:

Poza tym nalezysz przeciez do frakcji kawiorowej wiec tego typu rozwazania hanbia i skutkowac powinny przeniesieniem do sekcji salcesonowej :twisted::mrgreen:

A moja sugeruje aby na razie zostawic to tak jak jest a i tak myslec o wymianie szyby. :roll: Evcia miala identyczny punktowy odprysk i w zimie przy różnicy temperatur zewnatrz/wewnatrz w pewnym momencie szyba uroczo pekla na calej dlugosci :twisted: :???:

bo nie zabezpieczyłeś? :wink:

Poza tym nalezysz przeciez do frakcji kawiorowej wiec tego typu rozwazania hanbia i skutkowac powinny przeniesieniem do sekcji salcesonowej :twisted::mrgreen:

No to jest jakiś konkretny argument ;-) Sekcja salcesonowa, to czyściec dla kawiorów przed wejściem do jedynie słusznej frakcji pasztetów :mrgreen:

Nie wprowadzajmy salcesonu, bo bycie kawiorem, czy pasztetem, działa na zasadzie binarnej - albo jest się jednym, albo drugim. To tak samo, jak nie można być trochę w ciąży, ani nie można być półdziewicą (choć Mickiewicz miał na ten temat inne zdanie :wink:) :mrgreen:.

A co do szyb... Tak, jak pisałem w wątku, który przytoczył tu WRC Fan :twisted:, sam jestem zwolennikiem wymiany. Nie mam jednak zamiaru wyjeżdżając teraz latem poza miasto za każdym razem się zastanawiać, czy moja piękna nowa szyba znów nie dostanie kamieniem. Dlatego chcę naprawić tę obecną, doczekać do końca sezonu wyjazdowego i zmian temperatury i dopiero wówczas przygotować się na wymianę całej szyby (i to najlepiej z AC :twisted:).