Jump to content
Sign in to follow this  
Lokiec

Problem z temperaturą płynu GT86

Recommended Posts

Z uwagi na to że jestem tu nowy na wstępie chciałem się przywitać ze Wszystkimi klubowiczami :) 

Oczywiście, przeszukałem forum pod kątem mojego problemu ale bezskutecznie. Zresztą przekopałem całe internety, forum GT86, gdzie nie ma żywego ducha i nic :(

Mój GTek to 2019 rok listopad. Ma przejechane 5200km. W sobotę zauważyłem że na wolnych obrotach, na postoju przy 13st na dworze temperatura płynu rośnie do około 100st, włącza się wentylator, zbija ją do 90st i tak w kółko. A przy spokojnej jeździe temperatura nie jest w stanie wskoczyć na 90st. Do tej pory jak auto się zagrzało i osiągnął 90st to wskazówka nawet nie drgnęła. Oczywiście w serwisie nic nie stwierdzili poza tym że ten typ tak ma. Nie odebrałem auta bo uważam że jest coś nie tak. Proszę o pomoc. 

C04B1DA9-3840-4511-B7A9-D4AC807D2A5B.jpeg

Cześć, nie że bym był jakimś znawcą, ale z tego co wiem w wielu samochodach temp cieczy chłodzącej prawidłowa robocza to właśnie ok 100, dlatego też właśnie układ w samochodach jest zamknięty aby zwiększyć ciśnienie i przez co podnieść temperaturę wrzenia + odpowiednia ciecz która ma podwyższony punkt wrzenia, wg mnie nie masz się za bardzo czym przejmować. Jeżeli ktoś ma inne zdanie chętnie wysłucham;)

U mnie wygląda to tak samo i nie widzę powodu do niepokoju.

20200216_120547.jpg

Dokładnie. Np. w 2.5 turbo drugi bieg wentylatorów włącza się przy 102 st. 

Btw. Fajne macie te wskaźniki. :wub: