Skocz do zawartości

XV 2.0 e-Boxer


mattom

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Christoph napisał:

Naprawde, zenujacy poziom dyskusji...

Polecam opcję „ignore”. Ja zastosowałem i docierają do mnie jedynie Wasze próby polemiki, „bezbłędnie i logicznie” punktowane w stylu i na poziomie Pani Szydło w debacie z europarlamentarzystami.Szkoda, że nie da się tak zrobić z telewizją, może znów zacząłbym coś oglądać ;)

 

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wydawało mi się, że  istnieje zależność.... przebiegu zmiany mocy i momentu obrotowego w funkcji ciśnienia doładowania. 

Zatem jeśli ciśnienie przy 2.000 rpm wynosi 0 psi to czy silnik generuje taki moment jakby był  silnikiem wolnossącym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Szürkebarát napisał:

Ten flejtuch od obsługi translatora wbił się na wyżyny nowoczesnego dziennikarstwa. Nic dziwnego, że się nie podpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Xawery1939 napisał:

Zawsze wydawało mi się, że  istnieje zależność.... przebiegu zmiany mocy i momentu obrotowego w funkcji ciśnienia doładowania. 

Zatem jeśli ciśnienie przy 2.000 rpm wynosi 0 psi to czy silnik generuje taki moment jakby był  silnikiem wolnossącym?

 

Masz rację. Moment zależy od ciśnienia. Moc = moment * obroty wiec pośrednio także zależy. Jak turbina nie wytwarza ciśnienia to jest praktycznie wolnossący, ale że turbiny zaczynają dawać sensowne ciśnienie już od 1000-1200 obrotów praktycznie tylko na biegu jałowym jest silnik N/A. :)

 

Im częściej widzę XV tym bardziej mi się podoba. Taki eboxer byłby moim wyborem jako auto do miasta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę były trzy osoby zgłoszone na jazdę próbną XV -E boxer , Nikt nie miał specjalnych uwag , raczej byli zadowoleni . Jeden z panów zapytał tylko dlaczego na Forum Subaru ludzie piszą , że to bardzo wolne auto bo on właśnie z tego powodu był wcześniej w Hondzie i w Mazdzie , też na jeździe próbnej ale jest blisko więc zaciekawiony chciał informacje z Forum sprawdzić osobiście i sprawdził . Uważa , że wszystko jest OK , XV lepiej się prowadzi i jest AWD więc będzie się zastanawiał.... Na jego pytanie , dlaczego tak jest opisywany nowy For i  XV E - boxer  na Forum Subaru odpowiedziałem , że trudno mi powiedzieć , może taki "trynd" :) bo auta dostępne są od niedawna ( XV od 2 tygodni ) więc większość piszących raczej nie ma pojęcia jak jest w rzeczywistości , może marzenia o 300 KM mają jakieś znaczenie itd.... Jednak nie o to mi chodzi a o to , czy przypadkiem SIP nie traci pewnej grupy , szukających opinii klientów , przez …..Forum Subaru które finansuje  ;) Wypisywane tutaj , najczęściej przez osoby które , w tym przypadku  z E- boxer , nie miały żadnego kontaktu  , niesprawdzone "informacje" i własne "opinie" przy laptopie :facepalm:  ,   mogą szukających auta zniechęcić i pominą Subaru jako jedną z opcji które są dostępne   ....bo za wolne już na wstępie!, po lekturze forum..  :D

  • Super! 2
  • Lajk 3
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się w końcu odezwę. W sobotę było mi dane na szybko obejrzeć sobie XV e-boxera w Kato (na szybko, bo akurat leciał na jazdę próbną, a ja nie miałem zbyt czasu aby czekać na jej zakończenie). Generalnie auto fajne, jazda próbna jeszcze przede mną, ale na szybko - nie podobają mi się chromy (wiem, kwestia gustu), płytszy bagażnik, zauważalnie (jak dla mnie ofc, jako użytkownika XV), generalnie auto może się podobać i jakbym miał teraz wydawać kasę na nowe auto pewnie bym mocno się nad zakupem zastanawiał. Wiem, źe ludziom się podoba autko - @Andrzej Koper jak często zjawia się klient który przed zakupem czytał forum (tak z czystej ciekawości)? Ja akurat forum zacząłem czytać w sumie już chyba po zamówieniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej Koper napisał:

Jednak nie o to mi chodzi a o to , czy przypadkiem SIP nie traci pewnej grupy , szukających opinii klientów , przez …..Forum Subaru które finansuje  ;) Wypisywane tutaj , najczęściej przez osoby które , w tym przypadku  z E- boxer , nie miały żadnego kontaktu  , niesprawdzone "informacje" i własne "opinie" przy laptopie :facepalm:  ,   mogą szukających auta zniechęcić i pominą Subaru jako jedną z opcji które są dostępne   ....bo za wolne już na wstępie!, po lekturze forum..  :D

Jak rozumiem, będzie propozycja permanentnego zbanowania niepokornych, aby swoimi herezjami nie mieszali w głowach i tak wystarczająco zdezorientowanych klientów:huh:

 

Nie bardzo rozumiem sens tak drastycznych środków, gdy popyt przewyższa podaż, a auta sprzedawałyby się nawet, gdyby z e-boxera wyjąć boxera. ;) 

 

  • Haha 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

W sobotę były trzy osoby zgłoszone na jazdę próbną XV -E boxer , Nikt nie miał specjalnych uwag , raczej byli zadowoleni . Jeden z panów zapytał tylko dlaczego na Forum Subaru ludzie piszą , że to bardzo wolne auto bo on właśnie z tego powodu był wcześniej w Hondzie i w Mazdzie , też na jeździe próbnej ale jest blisko więc zaciekawiony chciał informacje z Forum sprawdzić osobiście i sprawdził . Uważa , że wszystko jest OK , XV lepiej się prowadzi i jest AWD więc będzie się zastanawiał.... Na jego pytanie , dlaczego tak jest opisywany nowy For i  XV E - boxer  na Forum Subaru odpowiedziałem , że trudno mi powiedzieć , może taki "trynd" :) bo auta dostępne są od niedawna ( XV od 2 tygodni ) więc większość piszących raczej nie ma pojęcia jak jest w rzeczywistości , może marzenia o 300 KM mają jakieś znaczenie itd.... Jednak nie o to mi chodzi a o to , czy przypadkiem SIP nie traci pewnej grupy , szukających opinii klientów , przez …..Forum Subaru które finansuje  ;) Wypisywane tutaj , najczęściej przez osoby które , w tym przypadku  z E- boxer , nie miały żadnego kontaktu  , niesprawdzone "informacje" i własne "opinie" przy laptopie :facepalm:  ,   mogą szukających auta zniechęcić i pominą Subaru jako jedną z opcji które są dostępne   ....bo za wolne już na wstępie!, po lekturze forum..  :D

FTZ :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zyzol napisał:

Jak rozumiem, będzie propozycja permanentnego zbanowania niepokornych, aby swoimi herezjami nie mieszali w głowach i tak wystarczająco zdezorientowanych klientów:huh:

 

Nie bardzo rozumiem sens tak drastycznych środków, gdy popyt przewyższa podaż, a auta sprzedawałyby się nawet, gdyby z e-boxera wyjąć boxera. ;) 

 

Mysle ze fajnie byłoby gdyby ktoś na temat dynamiki wypowiadał się po jeździe testowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

Jednak nie o to mi chodzi a o to , czy przypadkiem SIP nie traci pewnej grupy , szukających opinii klientów , przez …..Forum Subaru które finansuje

 

Trochę to było żałosne, panie dealerze :toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

czy przypadkiem SIP nie traci pewnej grupy , szukających opinii klientów , przez …..Forum Subaru

Prawdziwa cnota krytyki się nie boi :D

Jeździłem jakiś czas temu XV e-Boxer i w moim odczuciu zmiany są na plus względem XV II 2,0. Owszem szkoda, że jest nieco mniejszy zbiornik paliwa, szkoda, że elektryk nie jest nieco mocniejszy, szkoda, że jest to koszem kilku litrów pojemności bagażnika - niemniej jest jakiś postęp i chętnie bym przygarnął. Zresztą swoje odczucia z jazdy (na świeżo) gdzieś tu na forum publikowałem. Zawsze lepiej jak klient będzie świadomy niż przypadkowy i rozczarowany.  

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, moominko napisał:

 jak często zjawia się klient który przed zakupem czytał forum (tak z czystej ciekawości)?

 

trudno powiedzieć …  myślę , że 5% , może 10 %  osób chce coś więcej wiedzieć o marce przed rozmową ze sprzedawcą i oczywiście dotyczy to różnych marek.... chociaż , przy obecnym dostępie do info. może więcej...

 

14 minut temu, Skodziarz napisał:

Trochę to było żałosne, panie dealerze :toobad:

 

nie sądzę , panie skodziarzu , żeby w moim przypadku było to żałosne :) ale rozumiem co pan chciał zasugerować   :D W Austrii problem przyspieszeń i szybkości w zasadzie nie istnieje , jak pamiętam , więc potencjalnego klienta mało to interesuje...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

W sobotę były trzy osoby zgłoszone na jazdę próbną XV -E boxer , Nikt nie miał specjalnych uwag , raczej byli zadowoleni . Jeden z panów zapytał tylko dlaczego na Forum Subaru ludzie piszą , że to bardzo wolne auto bo on właśnie z tego powodu był wcześniej w Hondzie i w Mazdzie , też na jeździe próbnej ale jest blisko więc zaciekawiony chciał informacje z Forum sprawdzić osobiście i sprawdził . Uważa , że wszystko jest OK , XV lepiej się prowadzi i jest AWD więc będzie się zastanawiał.... Na jego pytanie , dlaczego tak jest opisywany nowy For i  XV E - boxer  na Forum Subaru odpowiedziałem , że trudno mi powiedzieć , może taki "trynd" :) bo auta dostępne są od niedawna ( XV od 2 tygodni ) więc większość piszących raczej nie ma pojęcia jak jest w rzeczywistości , może marzenia o 300 KM mają jakieś znaczenie itd.... Jednak nie o to mi chodzi a o to , czy przypadkiem SIP nie traci pewnej grupy , szukających opinii klientów , przez …..Forum Subaru które finansuje  ;) Wypisywane tutaj , najczęściej przez osoby które , w tym przypadku  z E- boxer , nie miały żadnego kontaktu  , niesprawdzone "informacje" i własne "opinie" przy laptopie :facepalm:  ,   mogą szukających auta zniechęcić i pominą Subaru jako jedną z opcji które są dostępne   ....bo za wolne już na wstępie!, po lekturze forum..  :D

Panie Andrzeju, a przypadkiem oficjalne foldery Subaru nie podają, jak pisała Szanowna @Dyrekcja, czasów przyspieszeń Subaru z 4 osobami, podczas gdy inne marki podają z kierowca? I w Waszych folderach jest 11,8 a kierowcy robią powtarzalne 10,2. Czy to nie „ odstrasza” bardziej? 
Jak ktoś szuka auta 4x4 i nie za szybkiego, powinniście być w orbicie zainteresować klienta. Reszta to kwestia tego, czy Klient do Was trafi i kiedy. Na pewno Pan wie, jakie są mechanizmy wyboru auta. I raczej odsetek „zniechęconych” po lekturze forum duży nie jest.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Andrzej Koper napisał:
8 godzin temu, moominko napisał:

 jak często zjawia się klient który przed zakupem czytał forum (tak z czystej ciekawości)?

 

trudno powiedzieć …  myślę , że 5% , może 10 %  osób chce coś więcej wiedzieć o marce przed rozmową ze sprzedawcą i oczywiście dotyczy to różnych marek.... chociaż , przy obecnym dostępie do info. może więcej...

myślę że więcej. Obecnie większość 30-40 latków korzysta z internetu i szuka w nim jakichkolwiek informacji na temat produktów które chce nabyć. Młodsze pokolenie to siedzi tylko i wyłącznie w internecie - zresztą widać to wszędzie : boiska sportowe puste, na przystankach wszyscy wpatrzeni w smartphon'a...  Niedługo ta młodzież będzie stała przed wyborem auta , Ci 30-40 latkowie również i myśli Pan że gdzie będą w pierwszej kolejności szukali informacji? ;)

Rozwiązanie jest tylko jedno. Niech FHI zacznie sprzedawać szybsze i lepiej wykonane auta ( podobno już jest lepiej niż w autach z 2014 r;) ) a problem zniknie . Forum czy to oficjalne czy nie oficjalne zawsze w internecie będzie. W końcu mamy wolność słowa.  Niestety tak to jest jak marka która zasłynęła w rajdach WRC zaczyna produkować auta dla panów w kapeluszach  - bez urazy B)  Na chwile obecną wycofaliście ze sprzedaży wszystkie auta z pazurem  FXT, STI ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Panie Andrzeju, a przypadkiem oficjalne foldery Subaru nie podają, jak pisała Szanowna @Dyrekcja, czasów przyspieszeń Subaru z 4 osobami, podczas gdy inne marki podają z kierowca? I w Waszych folderach jest 11,8 a kierowcy robią powtarzalne 10,2. Czy to nie „ odstrasza” bardziej? 

 

To prawda ,  ale to już taka "tradycja" :) raz tylko oficjalnie podali prawdziwe przyspieszenia , to było Legacy Turbo - 6s do 100 albo 6,6 (92/93 rok) Pomylili się natomiast z mocą podawana to 200KM a było 260 KM...:D Trzy TIR-y na raz można było wyprzedzać a nie było jeszcze autostrad...:D

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Andrzej Koper napisał:

 

trudno powiedzieć …  myślę , że 5% , może 10 %  osób chce coś więcej wiedzieć o marce przed rozmową ze sprzedawcą i oczywiście dotyczy to różnych marek.... chociaż , przy obecnym dostępie do info. może więcej...

...

Moim zdaniem, te 5% czy 10% potencjalnych klientów to właśnie ta grupa "świadoma", która prócz kolorowych folderów chce zasięgnąć języka w necie, na forum od użytkowników czy przyszłych użytkowników. I jako grupa świadoma, na pewno nie zniechęci się do zakupu po paru "be" postach, tylko jako świadomy klient będzie chciał przetestować auto osobiście przed zakupem. Przed zakupem XV też czytałem opinie na temat marki w ogóle czy modelu XV (wtedy poprzedniej generacji) - po wstępnej selekcji samochodów, decyzję podjąłem po własnych odczuciach z jazdy.

Tak że nie demonizowałbym wpływu forum na potencjalnych klientów...tych świadomych ;)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Panie Andrzeju, a przypadkiem oficjalne foldery Subaru nie podają, jak pisała Szanowna @Dyrekcja, czasów przyspieszeń Subaru z 4 osobami, podczas gdy inne marki podają z kierowca? I w Waszych folderach jest 11,8 a kierowcy robią powtarzalne 10,2. Czy to nie „ odstrasza” bardziej? 

Dodatkowo biorą do testów coraz cięższych pasażerów ;) Mniej dynamiczny XV 2.0 przyspieszał w katalogu w 10,5 sek., a subiektywnie bardziej dynamiczny e-boxer w 10,7 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zyzol napisał:

Nie bardzo rozumiem sens tak drastycznych środków, gdy popyt przewyższa podaż, a auta sprzedawałyby się nawet, gdyby z e-boxera wyjąć boxera. ;) 

 

Ja bym wręcz stwierdził, że każdy objaw krytycznej dezinformacji na forum powinien być nagradzany. Bo gdyby nie ta krecia robota i wszyscy by się dowiedzieli, jakie piękne i szybkie pojazdy Subaru można teraz kupić za małe pieniądze, wróciłyby stare czasy

 

Kolejka.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...