Jump to content

XV 2.0 e-Boxer

Recommended Posts

Nie wydaje mi się.., obszarów ubogich i zaludnionych z coraz większą ilością ludzi jest znacznie więcej niż tych rozwiniętych i z mniejszym przyrostem..

Człowiek jako jedyny gatunek niszczy i zużywa znacznie więcej niż potrzebuje.., podcinamy gałąź na której siedzimy i od rozwoju przemysłowego w coraz szybszym tempie..

Kiedyś ludzi było na tyle mało że przyroda bez problemu odnawiała swoje zasoby pomimo działań człowieka.

Dziś ta równowaga już dawno nie istnieje bo z każdym rokiem jest coraz gorzej i ten proces tylko przybiera na sile i szybkości.

Przyszłość maluje się obecnie w bardzo czarnych barwach, można zaklinać rzeczywistość i udawać że będzie ok, ale to będzie tylko  "Bal na Tytanicu..," i niestety nic nie wskazuje żeby to się miało zmienić..

Na prawdę nie zazdroszczę kolejnym pokoleniom, będą miały przerąbane i będą uczestnikami końca..

Edited by Dzik44
  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Cena XV z hybrydą nie jest bardzo wysoka na tle konkurencji . Wielu producentów kastruje obecnie swoje samochody aby spełnić normy Euro-6dtemp .Problemem nie jest technologia jaką stosuje Subaru tylko

Witam, od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem XV e boxer Jak narazie auto jest świetne. Zaskoczyło mnie niskie spalanie:). Przed odbiorem pytałem w Salonie, jakie jest faktyczne spalanie XV, ot

Ujawniła się kolejna zaleta nowych generacji Subaru - nie trzeba wozić papierowych torebek na wymioty dla dzieci    

Posted Images

12 minut temu, Dzik44 napisał:

I niestety nic nie wskazuje żeby to się miało zmienić..

t

o ja poproszę XV 3.6 z kompresorem ;-)

@Dzik44 rozwiałeś moje wątpliwości, zabawa na całego do samego końca 

• Upvote 1
W dniu 9.02.2020 o 15:46, GREGG napisał:

W e-boxera nie ma sensu inwestować, chyba że ktoś teraz potrzebuje auta a nie jest w stanie ścierpieć osiągów 1,6.

podobno nawet dzieci się skarżą na osiągi 1,6  ;)  szczególnie rano , jak jadą z  mamą do przedszkola albo z ojcem do szkoły  :facepalm:  ... cierpią  

• Downvote 1
1 godzinę temu, Andrzej Koper napisał:

podobno nawet dzieci się skarżą na osiągi 1,6  ;)  szczególnie rano , jak jadą z  mamą do przedszkola albo z ojcem do szkoły  :facepalm:  ... cierpią  

No jasne, jak jeszcze Skoda skopie na światłach... 

Ale dlaczego niby nie można odwozić dzieci fajnym autem, dynamicznym nie tylko subiektywnie? 

• Upvote 1
Godzinę temu, mechanik napisał:

Ale dlaczego niby nie można odwozić dzieci fajnym autem, dynamicznym nie tylko subiektywnie? 

może nawet kierowca odwozić , jakimś dynamicznym....:superhero:  dzieciaki w fotelikach zarzygane ale zadowolone  :D

• Downvote 2
7 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

może nawet kierowca odwozić , jakimś dynamicznym....:superhero:  dzieciaki w fotelikach zarzygane ale zadowolone  :D

To co dzieci zniosą na roller coasterach i to dwa dni "non stop colour" - to chyba można porównać z przejażdżką z Kubicą, więc tu się nie mogę zgodzić. 

Nasze jeżdżą z nami na OSie to są mega szczęśliwe. Tym samym autem odwozimy do przedszkola. 

Nie wiem skąd teza, że do pracy i na co dzień trzeba jeździć nudnym mułowatym autem. 

• Like 1
  • Upvote 2
46 minut temu, mechanik napisał:

Nie wiem skąd teza, że do pracy i na co dzień trzeba jeździć nudnym mułowatym autem.

... tym bardziej, ze po odwiezieniu dzieci ma sie auto dla siebie :D

• Like 1
  • Upvote 1
58 minut temu, mechanik napisał:

Nie trzeba :) jest wiele ofert aut szybkich i interesujących :)... Nie ma obowiązku katowania się "nudnym i mułowatym" XV 1.6 czy 2.0 , tym bardziej , że mogą na tym cierpieć przewożone np. do szkoły dzieci...;)

• Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1
1 minutę temu, Andrzej Koper napisał:

Nie trzeba :) jest wiele ofert aut szybkich i interesujących :)... Nie ma obowiązku katowania się "nudnym i mułowatym" XV 1.6 czy 2.0 , tym bardziej , że mogą na tym cierpieć przewożone np. do szkoły dzieci...;)

Sęk w tym, że wielu z nas chciałoby aby auto było z plejadami na grilu. 

• Like 1
8 minut temu, Andrzej Koper napisał:

Dokładnie tak jak Pan napisał. Dzisiejszy rynek motoryzacyjny daje mnóstwo opcji. Nawet wyśmiewani niegdyś Koreańczycy robią ciekawe, szybkie auta (Stringer, N-ka Hundai’a), zdarza się Francuzom, ciągle ma też coś Japonia a Niemcy walczą we wlanej kategorii. A że Subaru nie kultywowało tego, czym zasłynęło to decyzja, z którą trzeba się pogodzić, tak jak Pan to zrobił, jak widać po wypowiedziach. „Starym” petrolhedom pozostaje zakup auta innej marki  z listy „wielu aut szybkich i interesujących” na codzień i „stara” Subarka na weekendy z sentymentu. I nieocenione TF :)

• Upvote 3
21 minut temu, mechanik napisał:

Takie rzeczy to w Koncercie Życzeń albo w Erze.

A ktoś kiedyś powiedział, że chcieć, to móc :mrgreen:

Edited by Zyzol
Teraz, Zyzol napisał:

Takie rzeczy to w Koncercie Życzeń 

A ktoś kiedyś powiedział, że chcieć, to móc :mrgreen:

Dokładnie. Niegdysiejszy wyłączny importer Seata w PL miał Audi Q7 z wszystkimi znaczkami audi wymienionymi profesjonalnie na Seata. 

Może by tak C-klasę AMG 63 „obrandować” Subaru, jako trybut dla STI :)

• Haha 1

Śmigam sobie w tej chwili Pendolino przez nasz piękny kraj, relaksuję się i obowiązkowo przeglądam co nowego na forum :)

Mnie jednak też boli, że w tych samych warunkach inni oferują mocne silniki, a Subaru nie.... 

Mam nadzieję, że Subaru, którego napęd doceniłem, w najbliższych latach się ogarnie z silnikami i przetrwa w UE, bo naprawdę szkoda byłoby mi się przesiadać do bezcharakternego i pospolitego auta.  

• Upvote 1
13 minut temu, Blixten napisał:

Śmigam sobie w tej chwili Pendolino przez nasz piękny kraj, relaksuję się i obowiązkowo przeglądam co nowego na forum :)

Mnie jednak też boli, że w tych samych warunkach inni oferują mocne silniki, a Subaru nie.... 

Mam nadzieję, że Subaru, którego napęd doceniłem, w najbliższych latach się ogarnie z silnikami i przetrwa w UE, bo naprawdę szkoda byłoby mi się przesiadać do bezcharakternego i pospolitego auta.  

Ja już się pogodziłem. Pan Andrzej ma rację, jest MASA aut szybkich i interesujących. Także z napędem AWD. W wątkach Hot Hatch histeria i co zamiast STI jest sporo fajnych uwag na ten temat. Toyota też wiele lat nie miała nic o duchu sportowym, a teraz GT86, jest Supra (kopia dobrych wzorców BMW), będzie Yaris GRMN. Wracają. Może za 20 lat i Subaru wróci? Ale wtedy pewnie i  ja będę wychwalał osiągi e-Boxera :)

• Like 1
1 godzinę temu, GREGG napisał:

Ujawniła się kolejna zaleta nowych generacji Subaru - nie trzeba wozić papierowych torebek na wymioty dla dzieci

No żesz! Drugi raz na tym forum widzę hasło reklamowe do folderu reklamowego albo i e-broszury. :lol: . Oddajesz za darmo czy zastrzegasz?

• Like 1
1 godzinę temu, Andrzej Koper napisał:

.. Nie ma obowiązku katowania się "nudnym i mułowatym" XV 1.6 czy 2.0 , tym bardziej , że mogą na tym cierpieć przewożone np. do szkoły dzieci...;)

No nie ma.... i co gorsza.....widać, że przy kolizji przy nudnych 40mph jadąc mułowatym e-boxerem... następnego dnia będą mogły nadal cierpieć :facepalm:

• Upvote 1
4 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Ja już się pogodziłem. Pan Andrzej ma rację, jest MASA aut szybkich i interesujących. Także z napędem AWD. W wątkach Hot Hatch histeria i co zamiast STI jest sporo fajnych uwag na ten temat. Toyota też wiele lat nie miała nic o duchu sportowym, a teraz GT86, jest Supra (kopia dobrych wzorców BMW), będzie Yaris GRMN. Wracają. Może za 20 lat i Subaru wróci? Ale wtedy pewnie i  ja będę wychwalał osiągi e-Boxera :)

Nic mocnego spalinowego już pewnie nie wróci, ale bądźmy dobrej myśli o tyle, że skoro już mocno weszli w alians z Toyotą, pewnie skapnie im coś od matki z elektrycznej technologii i wyjdzie wreszcie jakaś porządna hybryda. Toyoty i Lexusy maja wiele modeli hybrydowych, gdzie nie ma co narzekać na osiągi i inne parametry silnika. Ogólnie Tojka nie stawia teraz tylko na modele dla matek z dziećmi o nadwrażliwych żoładkach ;)     

• Like 2
1 godzinę temu, mechanik napisał:

Czy możesz określić co oznacza wielu....jaki % klientów masz na myśłli?

4 minuty temu, Szürkebarát napisał:

No żesz! Drugi raz na tym forum widzę hasło reklamowe do folderu reklamowego albo i e-broszury. :lol: . Oddajesz za darmo czy zastrzegasz?

Oddam za darmo, bo i tak nikt by go nie kupił - przecież Subaru u nas reklamy w ogóle nie potrzebuje, ledwie co wyszarpią trochę aut w centrali dla stałych klientów... Salony puste jak spożycze za PRL-u ;) 

• Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 1
14 minut temu, Xawery1939 napisał:

No nie ma.... i co gorsza.....widać, że przy kolizji przy nudnych 40mph jadąc mułowatym e-boxerem... następnego dnia będą mogły nadal cierpieć :facepalm:

Ale to wątek XV, to co tu mają do rzeczy cierpienia Forestera?

• Thanks 1
  • Upvote 1
18 minut temu, Xawery1939 napisał:

Wieleu to chyba za dużo powiedziane, Subaru jest bardziej dla tych co nie lubią mieć tego co większość i lubią dźwięk boksera, ale co będzie jak będzie tylko elektryczny :) 

20 minut temu, Xawery1939 napisał:

Nie robiłem rankingów ani ich nie zlecałem. Mam na myśli żonę, szwagra, kolegów. Forumowiczy też jest trochę wystarczy spojrzeć na wątek WRX STI. Te auta kupiono w SIP.

W sprzedaży oczywiście Skoda jest nie do pobicia, jednak Honda Type R jest w sprzedaży, sąsiad właśnie kupił, a brałby WRX STI. 

8 minut temu, Zyzol napisał:

Ale to wątek XV, to co tu mają do rzeczy cierpienia Forestera?

Forester z e-boxerem....chyba z racji masy chyba jest jeszcze bardziej mułowaty od XV...mylę się?

Jeśli nie .....to dzieci tym bardziej mogą na tym cierpieć np. w drodze do szkoły  :D

7 minut temu, mechanik napisał:

Nie robiłem rankingów ani ich nie zlecałem. Mam na myśli żonę, szwagra, kolegów. Forumowiczy też jest trochę wystarczy spojrzeć na wątek WRX STI. Te auta kupiono w SIP.

W sprzedaży oczywiście Skoda jest nie do pobicia, jednak Honda Type R jest w sprzedaży, sąsiad właśnie kupił, a brałby WRX STI. 

To proponuję zerknąć ....na wolumen sprzedaży Subaru na rynku gdzie występował jednocześnie Forester XT i Forester-Forester Limited. 

Ale doskonale też rozumiem Twój głos.....tyle tylko, że adresatem nie powinien być SIP ... ostatecznie to nie od Importera zależą regulacje prawne, obostrzenia  i limity CO2....a do których polityka oferty Subaru w EU się stosuje. 

BTW dlaczego wybrałeś JL z 2.0 a nie wolnossącym 3,6?