Skocz do zawartości

XV 2.0 e-Boxer


mattom

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wydaje mi się.., obszarów ubogich i zaludnionych z coraz większą ilością ludzi jest znacznie więcej niż tych rozwiniętych i z mniejszym przyrostem..

Człowiek jako jedyny gatunek niszczy i zużywa znacznie więcej niż potrzebuje.., podcinamy gałąź na której siedzimy i od rozwoju przemysłowego w coraz szybszym tempie..

Kiedyś ludzi było na tyle mało że przyroda bez problemu odnawiała swoje zasoby pomimo działań człowieka.

Dziś ta równowaga już dawno nie istnieje bo z każdym rokiem jest coraz gorzej i ten proces tylko przybiera na sile i szybkości.

Przyszłość maluje się obecnie w bardzo czarnych barwach, można zaklinać rzeczywistość i udawać że będzie ok, ale to będzie tylko  "Bal na Tytanicu..," i niestety nic nie wskazuje żeby to się miało zmienić..

Na prawdę nie zazdroszczę kolejnym pokoleniom, będą miały przerąbane i będą uczestnikami końca..

 

Edytowane przez Dzik44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2020 o 15:46, GREGG napisał:

 W e-boxera nie ma sensu inwestować, chyba że ktoś teraz potrzebuje auta a nie jest w stanie ścierpieć osiągów 1,6.

 

podobno nawet dzieci się skarżą na osiągi 1,6  ;)  szczególnie rano , jak jadą z  mamą do przedszkola albo z ojcem do szkoły  :facepalm:  ... cierpią  

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej Koper napisał:

 

podobno nawet dzieci się skarżą na osiągi 1,6  ;)  szczególnie rano , jak jadą z  mamą do przedszkola albo z ojcem do szkoły  :facepalm:  ... cierpią  

No jasne, jak jeszcze Skoda skopie na światłach... 

Ale dlaczego niby nie można odwozić dzieci fajnym autem, dynamicznym nie tylko subiektywnie? 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

 

może nawet kierowca odwozić , jakimś dynamicznym....:superhero:  dzieciaki w fotelikach zarzygane ale zadowolone  :D

To co dzieci zniosą na roller coasterach i to dwa dni "non stop colour" - to chyba można porównać z przejażdżką z Kubicą, więc tu się nie mogę zgodzić. 

Nasze jeżdżą z nami na OSie to są mega szczęśliwe. Tym samym autem odwozimy do przedszkola. 

Nie wiem skąd teza, że do pracy i na co dzień trzeba jeździć nudnym mułowatym autem. 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mechanik napisał:

Nie wiem skąd teza, że do pracy i na co dzień trzeba jeździć nudnym mułowatym autem. 

 

 Nie trzeba :) jest wiele ofert aut szybkich i interesujących :)... Nie ma obowiązku katowania się "nudnym i mułowatym" XV 1.6 czy 2.0 , tym bardziej , że mogą na tym cierpieć przewożone np. do szkoły dzieci...;)

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrzej Koper napisał:

 

 Nie trzeba :) jest wiele ofert aut szybkich i interesujących :)... Nie ma obowiązku katowania się "nudnym i mułowatym" XV 1.6 czy 2.0 , tym bardziej , że mogą na tym cierpieć przewożone np. do szkoły dzieci...;)

Sęk w tym, że wielu z nas chciałoby aby auto było z plejadami na grilu. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Andrzej Koper napisał:

 

 Nie trzeba :) jest wiele ofert aut szybkich i interesujących :)... Nie ma obowiązku katowania się "nudnym i mułowatym" XV 1.6 czy 2.0 , tym bardziej , że mogą na tym cierpieć przewożone np. do szkoły dzieci...;)

Dokładnie tak jak Pan napisał. Dzisiejszy rynek motoryzacyjny daje mnóstwo opcji. Nawet wyśmiewani niegdyś Koreańczycy robią ciekawe, szybkie auta (Stringer, N-ka Hundai’a), zdarza się Francuzom, ciągle ma też coś Japonia a Niemcy walczą we wlanej kategorii. A że Subaru nie kultywowało tego, czym zasłynęło to decyzja, z którą trzeba się pogodzić, tak jak Pan to zrobił, jak widać po wypowiedziach. „Starym” petrolhedom pozostaje zakup auta innej marki  z listy „wielu aut szybkich i interesujących” na codzień i „stara” Subarka na weekendy z sentymentu. I nieocenione TF :)

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mechanik napisał:

Sęk w tym, że wielu z nas chciałoby aby auto było z plejadami na grilu. 

Takie rzeczy to w Koncercie Życzeń albo w Erze.

A ktoś kiedyś powiedział, że chcieć, to móc :mrgreen:

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zyzol napisał:

Takie rzeczy to w Koncercie Życzeń 

A ktoś kiedyś powiedział, że chcieć, to móc :mrgreen:

Dokładnie. Niegdysiejszy wyłączny importer Seata w PL miał Audi Q7 z wszystkimi znaczkami audi wymienionymi profesjonalnie na Seata. 

Może by tak C-klasę AMG 63 „obrandować” Subaru, jako trybut dla STI :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigam sobie w tej chwili Pendolino przez nasz piękny kraj, relaksuję się i obowiązkowo przeglądam co nowego na forum :)

Mnie jednak też boli, że w tych samych warunkach inni oferują mocne silniki, a Subaru nie.... 

Mam nadzieję, że Subaru, którego napęd doceniłem, w najbliższych latach się ogarnie z silnikami i przetrwa w UE, bo naprawdę szkoda byłoby mi się przesiadać do bezcharakternego i pospolitego auta.  

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Blixten napisał:

Śmigam sobie w tej chwili Pendolino przez nasz piękny kraj, relaksuję się i obowiązkowo przeglądam co nowego na forum :)

Mnie jednak też boli, że w tych samych warunkach inni oferują mocne silniki, a Subaru nie.... 

Mam nadzieję, że Subaru, którego napęd doceniłem, w najbliższych latach się ogarnie z silnikami i przetrwa w UE, bo naprawdę szkoda byłoby mi się przesiadać do bezcharakternego i pospolitego auta.  

 

 

 

Ja już się pogodziłem. Pan Andrzej ma rację, jest MASA aut szybkich i interesujących. Także z napędem AWD. W wątkach Hot Hatch histeria i co zamiast STI jest sporo fajnych uwag na ten temat. Toyota też wiele lat nie miała nic o duchu sportowym, a teraz GT86, jest Supra (kopia dobrych wzorców BMW), będzie Yaris GRMN. Wracają. Może za 20 lat i Subaru wróci? Ale wtedy pewnie i  ja będę wychwalał osiągi e-Boxera :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GREGG napisał:

Ujawniła się kolejna zaleta nowych generacji Subaru - nie trzeba wozić papierowych torebek na wymioty dla dzieci

No żesz! Drugi raz na tym forum widzę hasło reklamowe do folderu reklamowego albo i e-broszury. :lol: . Oddajesz za darmo czy zastrzegasz?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej Koper napisał:

.. Nie ma obowiązku katowania się "nudnym i mułowatym" XV 1.6 czy 2.0 , tym bardziej , że mogą na tym cierpieć przewożone np. do szkoły dzieci...;)

No nie ma.... i co gorsza.....widać, że przy kolizji przy nudnych 40mph jadąc mułowatym e-boxerem... następnego dnia będą mogły nadal cierpieć :facepalm:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Ja już się pogodziłem. Pan Andrzej ma rację, jest MASA aut szybkich i interesujących. Także z napędem AWD. W wątkach Hot Hatch histeria i co zamiast STI jest sporo fajnych uwag na ten temat. Toyota też wiele lat nie miała nic o duchu sportowym, a teraz GT86, jest Supra (kopia dobrych wzorców BMW), będzie Yaris GRMN. Wracają. Może za 20 lat i Subaru wróci? Ale wtedy pewnie i  ja będę wychwalał osiągi e-Boxera :)

 

Nic mocnego spalinowego już pewnie nie wróci, ale bądźmy dobrej myśli o tyle, że skoro już mocno weszli w alians z Toyotą, pewnie skapnie im coś od matki z elektrycznej technologii i wyjdzie wreszcie jakaś porządna hybryda. Toyoty i Lexusy maja wiele modeli hybrydowych, gdzie nie ma co narzekać na osiągi i inne parametry silnika. Ogólnie Tojka nie stawia teraz tylko na modele dla matek z dziećmi o nadwrażliwych żoładkach ;)     

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szürkebarát napisał:

No żesz! Drugi raz na tym forum widzę hasło reklamowe do folderu reklamowego albo i e-broszury. :lol: . Oddajesz za darmo czy zastrzegasz?

 

Oddam za darmo, bo i tak nikt by go nie kupił - przecież Subaru u nas reklamy w ogóle nie potrzebuje, ledwie co wyszarpią trochę aut w centrali dla stałych klientów... Salony puste jak spożycze za PRL-u ;) 

  • Super! 2
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Xawery1939 napisał:

No nie ma.... i co gorsza.....widać, że przy kolizji przy nudnych 40mph jadąc mułowatym e-boxerem... następnego dnia będą mogły nadal cierpieć :facepalm:

Ale to wątek XV, to co tu mają do rzeczy cierpienia Forestera?

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Xawery1939 napisał:

Czy możesz określić co oznacza wielu....jaki % klientów masz na myśłli?

 

Wieleu to chyba za dużo powiedziane, Subaru jest bardziej dla tych co nie lubią mieć tego co większość i lubią dźwięk boksera, ale co będzie jak będzie tylko elektryczny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Xawery1939 napisał:

Czy możesz określić co oznacza wielu....jaki % klientów masz na myśłli?

Nie robiłem rankingów ani ich nie zlecałem. Mam na myśli żonę, szwagra, kolegów. Forumowiczy też jest trochę wystarczy spojrzeć na wątek WRX STI. Te auta kupiono w SIP.

W sprzedaży oczywiście Skoda jest nie do pobicia, jednak Honda Type R jest w sprzedaży, sąsiad właśnie kupił, a brałby WRX STI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zyzol napisał:

Ale to wątek XV, to co tu mają do rzeczy cierpienia Forestera?

Forester z e-boxerem....chyba z racji masy chyba jest jeszcze bardziej mułowaty od XV...mylę się?

Jeśli nie .....to dzieci tym bardziej mogą na tym cierpieć np. w drodze do szkoły  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mechanik napisał:

Nie robiłem rankingów ani ich nie zlecałem. Mam na myśli żonę, szwagra, kolegów. Forumowiczy też jest trochę wystarczy spojrzeć na wątek WRX STI. Te auta kupiono w SIP.

W sprzedaży oczywiście Skoda jest nie do pobicia, jednak Honda Type R jest w sprzedaży, sąsiad właśnie kupił, a brałby WRX STI. 

To proponuję zerknąć ....na wolumen sprzedaży Subaru na rynku gdzie występował jednocześnie Forester XT i Forester-Forester Limited. 

Ale doskonale też rozumiem Twój głos.....tyle tylko, że adresatem nie powinien być SIP ... ostatecznie to nie od Importera zależą regulacje prawne, obostrzenia  i limity CO2....a do których polityka oferty Subaru w EU się stosuje. 

BTW dlaczego wybrałeś JL z 2.0 a nie wolnossącym 3,6?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...