Skocz do zawartości

Driver Monitoring System - pozostałe modele


świeżak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.02.2020 o 11:20, blejzu napisał:

Jak nazywaja sie te systemy? Sa juz dostepne oraz legalne w EU?

Systemy asystujące kierowcy Professional BMW

Asystent utrzymania pasa ruchu z aktywną ochroną przed kolizją boczną pomaga zapobiegać kolizjom w gęstym ruchu poprzez uniemożliwienie zmiany pasa ruchu lub niezamierzonego zjechania z niego albo poprzez korekty toru jazdy. Ostrzeżenie przed kolizją czołową z uruchomieniem hamulców reaguje w razie potrzeby coraz intensywniejszym ostrzeganiem i przyhamowaniem. W przypadku nagłego zasłabnięcia kierowcy asystent zatrzymania awaryjnego może przez krótki czas prowadzić pojazd i zatrzymać go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ,ze system eye sight ingeruje głównie informacyjnie i to jest bardzo dobre, nie stara się prowadzić za kogoś, doprowadzając do wtórnego analfabetyzmu kierowcy.
Do tej pory nie jeździłem z żadnym systemem i zawsze miałem podejście do autonomicznej jazdy raczej negatywne , to co daje subaru jest pomocne i takie jest super, jedynie co wyłączam to korektę jazdy, info o wyjeżdżania poza pas zostawiam bo jest pomocna.
Dzisiaj przekonałem się ze info o rychu poprzecznym z tylu jest bardzo pożyteczna , system dał mi znać zanim zobaczyłem w tylnej kamerce nadjeżdżające auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...