Jump to content

Recommended Posts

Witam.

Takie pytanko, bo padły mi wtryski w imprezie i jakie kupić, zamontować?

Auto, to impreza 99, 1.6 95KM.

Wiem, że są tam FBJB100. Nigdzie nie mogę takich znaleźć. Czy jest możliwość zamontowania innych? Nie zależy mi na niewiadomo jakich osiągach itd...

A co to znaczy, że padły ci wtryski? Ciężko jest je wymontować? Ciekawe w jakim moje są stanie :-)

Na allegro są ale od wyższych rocznikowo modeli: https://allegro.pl/kategoria/uklad-paliwowy-wtryskiwacze-255926?string=Wtryski SUBARU IMPREZA 1.6&bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-aut-1-4-0207

Edited by Adrian Foto

Padły na zasadzie, że już nie działają, zakleiły się, zapchały i nie chcą współpracować. Cały układ paliwowy został już oczyszczony, filtry zmienione, bak też ogarnięty, teraz pora na wtryski.

Objawy? Pewnie nie odpalał a wcześniej nierówna praca?

Edited by Adrian Foto

Tak, plus szarpania itd. przeszedłem cały układ pompa pracuje wszystko działa oprócz tego. Dodam tylko, że auto ma instalacje gazową, więc na gazie jak go odpalić awaryjnie to działa normalnie. Za późno, bo za późno, ale filtr paliwa wymieniony, tamten to była tragedia, na pompie to sitko też zmienione, bo dziurawe było i cały ten układ przeczyszczony.

Czy fbjc100 zamiast fbjb100 mi zagrają?

Jedyne jakie mogę znaleźć fbjb100 to na aliexpres za ponad 200zl do Nissana pick up...

IMG_20200228_023348.jpg

A nie znajdziesz gdzieś w jakichś używkach? Jak ktoś silnik ma zatarty albo coś? Szukałeś gdzieś po sklepach? ASO?

Producentem wtryskiwaczy Jecs jest Nissan, a FBJC100 były w Subaru EJ253 więc zdziwiłbym się gdyby nie działały.

@Kamil2410 Mam dodatkowy komplet. Nie jeździłem na nich, podobno działały. Nie przydadzą mi się już do niczego bo i swoje będę zmieniał na większe. Mogę wysłać.

1 godzinę temu, Kamil2410 napisał:

@Yoosyn

Jestem zainteresowany :-)

jaka cena?

Leci priv :superhero:

@Kamil2410

pytam bo u mnie w GT97 mam podobny problem, na gazie problem nie występuje ale na benzynie auto delikatnie w pewnym zakresie poszarpuje, wiele już się nagrzebałem włącznie z myciem wtryskow w ultradźwiekowej myjce, wymianie filtra itp itd. czyszczeniu przepustnicy, krokowego i problem nie ustał. 

Zastanawiam się nad lambdą ? 

Teraz, gawinyo napisał:

@Kamil2410

pytam bo u mnie w GT97 mam podobny problem, na gazie problem nie występuje ale na benzynie auto delikatnie w pewnym zakresie poszarpuje, wiele już się nagrzebałem włącznie z myciem wtryskow w ultradźwiekowej myjce, wymianie filtra itp itd. czyszczeniu przepustnicy, krokowego i problem nie ustał. 

Zastanawiam się nad lambdą ? 

A logowałeś jak się sonda zachowuje? Ogólnie jest sporo metod na sprawdzenie sondy.

A jak ci się nie chce to sobie podmień.

2 godziny temu, Adrian Foto napisał:

A logowałeś jak się sonda zachowuje? Ogólnie jest sporo metod na sprawdzenie sondy.

A jak ci się nie chce to sobie podmień.

Na tą chwilę jeszcze nie logowałem, a podmienić nie bardzo mam na miejscu od kogo.

@gawinyo ja mam stosunkowo nową sondę tj. jakoś nie cały rok czasu. Jak coś się już wyjaśni to dam znać, ale to może potrwać, chociażby ze względu na moją pracę, więc rzadko zaglądam do auta (aktualnie bujam się innym chrupkiem)

3 godziny temu, Kamil2410 napisał:

@gawinyo ja mam stosunkowo nową sondę tj. jakoś nie cały rok czasu. Jak coś się już wyjaśni to dam znać, ale to może potrwać, chociażby ze względu na moją pracę, więc rzadko zaglądam do auta (aktualnie bujam się innym chrupkiem)

Faaajnie, dzięki za info :)

Jak u mnie sprawa się coś wyjaśni też dam znać.