Skocz do zawartości

Subaru - rodzinny samochód


77rpm

Rekomendowane odpowiedzi

Forester: bagażnik jest jaki jest, jak wozisz wózek to będzie już ciasnawo na dłuższą podróż chyba że wózek ultraskładany albo część bagażu z tyłu skoro 2+1, jak nie wozisz wózka - to dla 2+2 też wystarczający.

Outback wygodniejszy, większy, lepszy na dłuższe przebiegi, w dobrym stanie i zadbany - zapewne dużo droższy niż Forester w tym samym roczniku

 

Mam Forestera, kupiłbym go ponownie. Ale wyszedłem "z wózka" ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o komfort na trasie to Outback wiedzie prym - jest lepiej wyciszony, bardziej oplywowy, ma bardziej funkcjonalny bagaznik (dluzszy od forestera).  Wiekszy rozstaw osi rowniez dodaje komfortu.  Ciekawostka jest taka ze na przyklad Impreza z 2008 roku ma bardziej funkcjonalna kabine od OBK z 2007 roku - bo jest wiecej miejsca z przodu i z tylu, oraz szerzej otwieraja sie dzwi - bagaznik w imprezie jest natomiast za maly (przy malym dziecku z wozkiem).  Podejrzewam ze Forek z 2009 rocznika ma bardziej funkcjonalna kabine od wyzej wspomnianego OBK, a przestrzen bagazowa jest porownywalna z OBK.

 

Dla mnie Subaru jest genialna marka jako auto rodzinne, glownie ze wzgledow bezpieczenstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Forestera SG- fajny ale ciasno, jeździłem pare dni SH jest sporo większy w środku ale bagażnik taki se. Mam obecnie OBK Iii i z tych aut ma największy bagażnik a wnętrze takie pośrednie minimalnie lepsze wrażenie robi to w SH bo siedzi się wyżej i dach jest wyższy co daje poczucie większej przestrzeni ale w OBK jest wystarczające dla 4 osób.

Edytowane przez maciuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moja żona 3,5 roku temu kupiła Forka SG z myślą o wypadach w plener. Niedługo potem okazało się, że będę tatą bliźniaków, no to się zaczęło zbierać gratów. I teraz tak wózek tandem, dwie gondole, wanienka, jakieś niezbędniki. Bagażnik upchany pod sufit, między foteliki i w nogach pasażera też zapchane rzeczami, tak trochę po rumuńsku, ale przeżyliśmy:D teraz jak jest spacerówka to wszystko wchodzi do bagażnika (owczem dalej pod dach). Wszystko mam pościągane siatką i paskami mocującymi ładunek. Myślę sobie, że dzięki tej ograniczonej przestrzeni bierzemy faktycznie potrzebne rzeczy. Może za bardzo do fury się przywiązałem, ale podoba mi się, wjedzie tam gdzie chce, a że 125km? Mi się nie spieszy :dance:

@77rpm na pewno znajdziesz coś dla siebie i rodziny :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę Legacy IV wagon, jeździmy 2+2, dzieciaki w RWF'ach. Mam 187cm wzrostu i jest względnie wygodnie. Foteliki to klippan Kiss2 i Axkid Rekid. W bagażniku mam fabryczną kratkę bo wolałbym, żeby w razie co nic mi stamtąd nie dostało się do środka. I na normalne wyjazdy swojego czasu z gondolą a obecnie ze spacerówką wszystko jest ok, choć czasem bagażnik był/jest (zwłaszcza po świętach itp) pod sufit. Pasażer nie ma za wiele miejsca, więc raczej dla szczupłych osób. Żona czasem siadała między fotelikami i też było ok, choć wchodzenie trochę nie wygodne, to przy przesunięciu fotela kierowcy na max i położeniu go na kierownicy da radę to wykonać ;) no i zima czy błoto nie są specjalnie przeszkodą więc sunie się fajnie. Jedyny minus to głośność przy prędkościach autostradowych ale szyby bez ramek robią swoje.

Silnik 2.0 150km więc spalanie spore, ale można niemal zamykać budzik (oczywiście bez dzieci :) ).

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK zdecydowanie wygodniejszy i więcej przestrzeni - a jak OBK to tylko H6 i lepiej bez LPG.

Forek uturbiony bardziej charakterny i podatny na modyfikacje, ale trochę mniej komfortowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...