Jump to content
Sammael

Tłumiki Outback 3.6 2011 EU

Recommended Posts

Cześć,

Muszę wymienić skorodowane od góry tłumiki końcowe w OBKu 3.6 2011 EU (jeden z nich jest dziurawy i głośny). Koszt nowych jest niestety dość duży, szukam tańszej alternatywy. Próbowałem znaleźć używane części – niestety bezskutecznie.

Czy orientujecie się, czy możliwy jest przeszczep tłumików z OBKa 3.0 (z poprzedniej generacji) albo z innych modeli (np. z Tribeca 3.0/3.6)?

Podobno z OBKa 3.0 tłumiki dałoby się dopasować – czy może to wpłynąć negatywnie na pracę/głośność silnika, układu wydechowego albo instalację LPG?

Czy tłumiki z wersji US (z tej samej generacji, 2009-2013 albo z nowszych) są kompatybilne?

A może komuś z Was poniewierają się gdzieś tłumiki do tego modelu i chciałby się ich pozbyć? :)

Z góry dzięki za sugestie.

Edited by Sammael

Duży to znaczy ile? Bo możesz zlecić zrobienie na zamówienie, w specjalistycznym warsztacie. ZTCW koszt około 2.5-3.5k w Legacy 3.0H6. Tylko że tam pytałem o więcej niż same tłumiki

Z tego, co udało mi się zorientować, koszt samych tłumików końcowych to ~3.5k.

za  podobną kasę zobią Ci cały wydech z nierdzewki, zapytaj np. w el-tec

Edited by BazaN

twoje tłumiki różnią sie od tych?

Znalezione obrazy dla zapytania: wydech outback"

30 minut temu, Sammael napisał:

wyglądają podobnie, moje mają fifki w dół, zamiast tych ozdobnych końcówek.

fifki można przespawać

Wygląda na standardowy wydech z ez30 / ez36

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

39 minut temu, Dzixd napisał:

Wygląda na standardowy wydech z ez30 / ez36

Czy to oznacza, że ez30 / ez36 mają kompatybilne układy wydechowe?

Czy to oznacza, że ez30 / ez36 mają kompatybilne układy wydechowe?

Jak z bratem szukaliśmy do ez30 używek końcowych bo jego się wysypały to sprzedający zapewniali że pasują też od ez36. Końcowo jednak zdecydował się na kompletny układ z nierdzewki.

Lepiej zweryfikować to jeszcze w ASO czy u speców od subaru, bo wyglądać mogą podobnie a mogą się różnić np. wymiarami rur, tak jak w przypadku mojego porównania diesel>h6 i nie będą pasować mimo że wyglądają podobnue na pierwszy rzut oka.

Ostatecznie wymieniłem wszystkie tłumiki (końcowe i środkowy) na przeznaczone do OBKa 3.0. Na pierwszy rzut oka i ucha wszystko chodzi poprawnie. :)

Ostatecznie wymieniłem wszystkie tłumiki (końcowe i środkowy) na przeznaczone do OBKa 3.0. Na pierwszy rzut oka i ucha wszystko chodzi poprawnie.
O to super informacja

Też się rozglądam za tłumikami końcowymi, patrze po używkach i wygląda mi na to że OBK III i IV mają to samo, dziel i benzyna wygldają identycznie, niektóre tylko mają wylot skierowany w dół.

Podepnę się pod temat.

Szukam tłumika końcowego do 2.5 2010r. EU. I też mam mega problem ze znalezieniem. Większość wygląda podobnie, czy z diesla czy z forka, nawet podobny widziałem z levorga, ale czy będą pasować. Orientuje się ktoś od czego będzie pasować i gdzie kupić coś sensownego?