Skocz do zawartości

Tłumiki Outback 3.6 2011 EU


mkowalczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Muszę wymienić skorodowane od góry tłumiki końcowe w OBKu 3.6 2011 EU (jeden z nich jest dziurawy i głośny). Koszt nowych jest niestety dość duży, szukam tańszej alternatywy. Próbowałem znaleźć używane części – niestety bezskutecznie.

 

Czy orientujecie się, czy możliwy jest przeszczep tłumików z OBKa 3.0 (z poprzedniej generacji) albo z innych modeli (np. z Tribeca 3.0/3.6)?

Podobno z OBKa 3.0 tłumiki dałoby się dopasować – czy może to wpłynąć negatywnie na pracę/głośność silnika, układu wydechowego albo instalację LPG?

 

Czy tłumiki z wersji US (z tej samej generacji, 2009-2013 albo z nowszych) są kompatybilne?

 

A może komuś z Was poniewierają się gdzieś tłumiki do tego modelu i chciałby się ich pozbyć? :)

 

Z góry dzięki za sugestie.

Edytowane przez Sammael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży to znaczy ile? Bo możesz zlecić zrobienie na zamówienie, w specjalistycznym warsztacie. ZTCW koszt około 2.5-3.5k w Legacy 3.0H6. Tylko że tam pytałem o więcej niż same tłumiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na standardowy wydech z ez30 / ez36

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy to oznacza, że ez30 / ez36 mają kompatybilne układy wydechowe?

Jak z bratem szukaliśmy do ez30 używek końcowych bo jego się wysypały to sprzedający zapewniali że pasują też od ez36. Końcowo jednak zdecydował się na kompletny układ z nierdzewki.

 

Lepiej zweryfikować to jeszcze w ASO czy u speców od subaru, bo wyglądać mogą podobnie a mogą się różnić np. wymiarami rur, tak jak w przypadku mojego porównania diesel>h6 i nie będą pasować mimo że wyglądają podobnue na pierwszy rzut oka.

 

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wymieniłem wszystkie tłumiki (końcowe i środkowy) na przeznaczone do OBKa 3.0. Na pierwszy rzut oka i ucha wszystko chodzi poprawnie.
O to super informacja

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Podepnę się pod temat.

Szukam tłumika końcowego do 2.5 2010r. EU. I też mam mega problem ze znalezieniem. Większość wygląda podobnie, czy z diesla czy z forka, nawet podobny widziałem z levorga, ale czy będą pasować. Orientuje się ktoś od czego będzie pasować i gdzie kupić coś sensownego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...