Skocz do zawartości

Impreza GF 96r. - nie działa prędkościomierz, check engine


Krzysztof Burbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z dnia na dzień w mojej GF przestał działać prędkościomierz i zaświecił się check engine, jakby tego było mało zgasła dwa razy przy dojeżdżaniu do świateł. Po spięciu diagnostycznych kostek wywaliło błąd 33 czyli czujnik prędkości. Prędkościomierz mam na lince.

Szukałem informacji w necie ale natrafiłem na temat licznika elektrycznego czyli nie mojego.

Czy ktoś wie gdzie szukać tego czujnika i jak sprawdzić jego działanie, ew. ile powinien mieć Ohm czy może gdzieś indziej szukać przyczyny?

Pozdrawiam

Edytowane przez Krzysztof Burbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy linka przy skrzyni biegów się nie urwała, ten krótki odcinek. Stojąc przodem do samochodu po lewej stronie wychodzi ze skrzyni do zegarów. Odkręć ją od skrzyni a potem zdemontuj od długiej,  krótką linkę, trzyma się na wysuwanym zabezpieczeniu. Z tego co pamiętam w środku jest sprężynka. Jak linka wyjdzie z metalowej rurki to masz odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2020 o 15:00, sherman napisał:

Sprawdź czy linka przy skrzyni biegów się nie urwała, ten krótki odcinek. Stojąc przodem do samochodu po lewej stronie wychodzi ze skrzyni do zegarów. Odkręć ją od skrzyni a potem zdemontuj od długiej,  krótką linkę, trzyma się na wysuwanym zabezpieczeniu. Z tego co pamiętam w środku jest sprężynka. Jak linka wyjdzie z metalowej rurki to masz odpowiedź. 

Próbuje odkręcić tą nakrętkę na skrzyni od linki która w dodatku okazała się plastikowa i zbytnio nie chce ruszyć i zaraz chyba pęknie.

 

Udało mi się natomiast sprawdzić to w inny sposób i po odpięciu linki z licznika i wywaleniu jej pod zegary podczas jazdy linka ani drgnie więc na na bank albo linka siedzi albo ze skrzyni niewychodzi napęd na linkę

Edytowane przez Krzysztof Burbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem natrafiłem na ciekawy wątek. Ukręciła mi się linka, właśnie ją wyciągnąłem i będę zawoził do dorobienia i... zapalił mi się check - czujnik prędkości. W zegarach jest jakiś czujnik?

 

Jeszcze jedna rzecz - jak masz zegary na wierzchu to możesz zobaczyć czy masz taką niebieską kostkę jak na górnych zegarach tutaj?

 

83912967_759228567899502_7817422476853379072_n.jpg

 

Znów EDIT:

Czy u Ciebie wywala błąd od razu? Bo ja jeżdziłem z pół godziny po mieście. I szybko i wolno a błąd wywaliło dopiero w okolicy 100km/h.

Edytowane przez Ketchup87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...