Jump to content
Sign in to follow this  
maciuo

Tuleje zawieszenia Ted Gum opinie

Recommended Posts

Cześć próbował ktoś coś kiedyś? Cena śmiesznie niska. Zastanawiam się nad montażem takich w wahaczu przednim- tylna tuleja zaczyna mi pękać.

Instalowałem w Micrze i szału nie było...

tuleja przednia wahacza jest trwalsza działają na nią mniejsze siły pozatym jest wykonana z litej gumy.

tylna tuleja wahacza przeważnie nie jest pełna (uzyskuje się przez to lepszą charakterystykę tłumienia)  jednak przy montażu ważne jest ustawienie wcięcia gumy względem wahacza niestety spotykam się często z nieprawidłowym montażem tych tulei.

Montaż demontaż tylnej tulei jest znacznie prostszy niż w przypadku tulei przedniej gdzie bywa to czasochłonne.

Decyzja należy do Ciebie jednak po moich doświadczeniach z tulejami zawieszenia do subaru dochodzę do wniosku że najlepiej kupić OM bądź Poli

W sumie lepiej się tego nie dało opisać dzięki za wyczerpującą odpowiedź jestem już za oryginalem. A tak z ciekawości to ile w tej micrze wytrzymały?

W forku mam w przednim zawieszeniu obie tylne z tedgum. Cena w ASO wyrwała mnie z butów, a innego zamiennika nie znalazłem. Jeżdzą od maja/czerwca zeszłego roku.

Hmm a ciekawe ile te oryginały w ASO kosztują, bo na pewnym znanym portalu na A to po 77 zeta...

Łączniki stabilistora padły po paru miesiącach. tuleja tylna poszła po roku bodaj lecz w samochodzie były amortyzatory na wymarciu a to skutkuje szybszym zużyciem elementów gumowych

Hmm a ciekawe ile te oryginały w ASO kosztują, bo na pewnym znanym portalu na A to po 77 zeta...

450 PLN za sztukę. 1/3 tej kwoty bym zapłacił ale nie tyle.

49 minut temu, ewemarkam napisał:

450 PLN za sztukę. 1/3 tej kwoty bym zapłacił ale nie tyle.

Ładna przebita jakbym miał tyle dać za głupią tulejkę to już bym wolał sobie z drewna wystrugać! Swoją droga zawsze dzwonię kontrolnie do ASO bo czasem cena potrafi być niższa niż na portalu na A np. za spinkę jakaś czy inna duperele.

Edited by maciuo

Dlatego zadzwoniłem, przekonali mnie na forum żeby tam spróbować. Uszczelniacz wału od strony skrzyni to koszt ok 15 pln w ASO a zamiennik z corteco 13 PLN. Ale ta tuleja to przegięcie. Tylko ja piszę ciągle o gratach do mojego Forka do Legasia czy OBK cena może jest bardziej przystępna.

Edited by ewemarkam