Skocz do zawartości

Tuleje zawieszenia Ted Gum opinie


maciuo

Rekomendowane odpowiedzi

Instalowałem w Micrze i szału nie było...

tuleja przednia wahacza jest trwalsza działają na nią mniejsze siły pozatym jest wykonana z litej gumy.

tylna tuleja wahacza przeważnie nie jest pełna (uzyskuje się przez to lepszą charakterystykę tłumienia)  jednak przy montażu ważne jest ustawienie wcięcia gumy względem wahacza niestety spotykam się często z nieprawidłowym montażem tych tulei.

 

Montaż demontaż tylnej tulei jest znacznie prostszy niż w przypadku tulei przedniej gdzie bywa to czasochłonne.

 

Decyzja należy do Ciebie jednak po moich doświadczeniach z tulejami zawieszenia do subaru dochodzę do wniosku że najlepiej kupić OM bądź Poli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ewemarkam napisał:

450 PLN za sztukę. 1/3 tej kwoty bym zapłacił ale nie tyle.

 

Ładna przebita jakbym miał tyle dać za głupią tulejkę to już bym wolał sobie z drewna wystrugać! Swoją droga zawsze dzwonię kontrolnie do ASO bo czasem cena potrafi być niższa niż na portalu na A np. za spinkę jakaś czy inna duperele.

Edytowane przez maciuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zadzwoniłem, przekonali mnie na forum żeby tam spróbować. Uszczelniacz wału od strony skrzyni to koszt ok 15 pln w ASO a zamiennik z corteco 13 PLN. Ale ta tuleja to przegięcie. Tylko ja piszę ciągle o gratach do mojego Forka do Legasia czy OBK cena może jest bardziej przystępna.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączę się, i odświeżę nieco temat. Sprawa dotyczy Forestera SG, ale może ktoś coś podpowie. Prawdopodobnie będę musiał wymienić tylne tuleje wahacza przedniego. Prawa ma delikatny luz, a przy wymianie prawej należy wymienić też i drugą stronę, czyli również i lewą. Czy tak? Pytanie numer dwa - czy na obecną chwilę jest dostępny jakiś sensowny zamiennik? OEM - owe tuleje na obecną chwilę to koszt = 280 zł/szt. Zamienniki są po około 60 - 90 zł/szt, ale czy warto? I pytanie numer trzy: czy trzeba po wymianie tych tulei regulować zbieżność?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena w aso wywala z butów bo to nietypowa tuleja razem z tym metalową obudową jest wymieniana. Dla porównania inne tulejki metal-guma subarowskie kosztują w okolicach stówki za sztukę. Panowie, kupcie australijskie zamienniki wprasowywane w miejsce starej tulejki i będzie cacy. Bardzo tanie zamienniki posłużą tyle co kosztują. Ori wytrzymuje 200k, w przeliczeniu na kilometry to są tanie :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 20:15, olej napisał:

kupcie australijskie zamienniki wprasowywane w miejsce starej tulejki i będzie cacy

 

Polecono mi zestaw naprawczy Pedders w cenie 230 zł za komplet (lewa i prawa strona). Pozostaje jeszcze pytanie, czy jest to jakaś bardzo skomplikowana operacja, czy raczej każdy mechanior dysponujący prasą będzie w stanie sobie z tym poradzić?

 

W dniu 10.04.2020 o 13:05, respect napisał:

Jeśli sie nie mylę to tam raczej chodzi o to ,że jest tłumienie olejowe (lub inny środek ta siedzi) i dlatego cena.

 

Ale rozumiem, że zestaw naprawczy o którym j.w. będzie w pełni kompatybilny z oryginalnym rozwiązaniem, o którym piszesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...