Skocz do zawartości

OBK 2019 poprawa audio


Paul100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim outbacku my2019 niestety nie ma już nagłośnienia harman kardon, różnica w jakości audio jest bardzo zauważalna... myślę o zmianie przynajmniej głośników na lepsze, ale nie mam pewności, że stacja jest ta sama co przy hk,  tzn czy nie okaże się przypadkiem że mimo zmiany glośnikow efektu brak bo moc stacji jest za słaba.

Czy ktoś z kolegów przerabiał ten temat? Czy może ktoś już wymienił glosniki na inne i jest zadowolony z efektu i może polecic markę/model pasujących w fabryczne miejsca głośników?

A może ktoś poszedł dalej i dodal wzmacniacz?

 

Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami. 

Chętnie skorzystam tez z polecenia warsztatu zajmujacego się tematem car audio w rejonie Katowic/Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio w OBK jest hmmm neutralne...Niby nie ma sie czego czepic a czegos brakuje. Mam XT z HK i roznica jest spora.

Sytuacja jest nieco patowa bo sama wymiana glosnikow nic nie da.Zasilanie ich ze “wzmacniacza” wbudowanego w stacje jest o kant dupy rozbic.

Za mala moc,kiepskie kable,wogole do chrzanu.

Mam spore doswiadczenie w car audio i wg mnie mamy dwie opcje.

Kupujemy zestaw HK z rozbitego OBK lub z netu i montujemy w warsztacie car audio. Plus to fabryczne rozwiazanie, minus to duza szansa na brak fabrycznej gwarancji.

Montujemy zestaw wg wlasnych preferencji w warsztacie car audio. Tlumienie drzwi,rozbebeszanie auta,dystanse z MDF pod glosniki,wzmacniac pod siedzeniem,w bagazniku lub pod podloga. Subwoofer ewentulanie wg potrzeby.

Zupelnie nie wiem co kierowalo producentem usuwajac zestaw HK z MY19 kiedy w MY 18 byl dostpeny. Tradycyjnie zapewne oszczednosci. 

Ja poki co nie robie nic z audio,zostaje jak jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tą drugą opcję. Ten zestaw Harman Kardon to też badziew. Jak chcesz dobre audio to jedź do warsztatu wyspecjalizowanego w car audio. Niech zrobią wygłuszenie, komory rezonansowe do głośników najlepiej Focal'a, okablowanie i piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mało jeszcze dobrych sprzętów w życiu słyszałeś:)

 

Fabryczne radio nie posiada wyjść RCA wiec siła rzeczy jeżeli ktoś nie chce robi większej instalacji to dołożenie zestaw HK jest "jakimś" rozwiązaniem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zamianę przodów z fabrycznych chinczykow na owalne Audison APX 690 - dystanse fabryczne pod owale hk są w drzwiach przednich b.z. - a w deskę poszły wysokotonowe Audison AP1. Mimo ze stacja oczywiście bez wzmacniacza hk to poprawa jakości dźwięku znaczna! Gra ładnie, czysto, muzycznie naturalnie - basu trochę przybyło,  góra czysta- nie mam suba i trudno oczekiwać głębi basu, ale jednak juz same glosniki dobrej jakości znacznie uprzyjemnią odsłuch- polecam. Można oczywiście kontynuować i wrzucić wzmacniacz,  suba czy wymienić stację,  ale ja tak daleko nie planuję iść.

Tez dziwi mnie oszczędność na hk - moim zdaniem śladowy koszt w całym samochodzie a mocno zauważalny spadek jakości dźwięku,  zwłaszcza jak wcześniej miałem hk w Foresterze. To po prostu obciach w samochodzie za 180 tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...