Skocz do zawartości

Belki dachowe do xv I bez relingów.


owad

Rekomendowane odpowiedzi

miałem cruz niskie, obecnie mam mont blanc wysokie jeden pies i te i te są tak samo głośne z boxem na dachu ( tylko po te je zakładam) Kup te które będzie się łatwiej /szybciej zakładało. Firmy jak mont blanc, thule itp mają swoje systemy i założenie czy ściągnięcie bagażnika trwa chwile. 

A jeżeli potrzebujesz belki na jednorazowy wypad to kup najtańsze polskie ze zwykłymi gołymi śrubami które wkręcasz w miejsca na dachu a później kontrujesz żeby się nie wykręciły

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło mi czy są głośne na pusto. Raczej wolałbym z nimi jeździć przynajmniej latem.

 

 

Masz jakieś fotki jak twoje te niskie wygladaly?

Wolalbym tez czarne, tylko slabo to wyglada

https://www.bagazniki.pl/pl/p/Belki-dachowe-Subaru-XV-07-17-CRUZ-935725-SX120/3422

 

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, dorfo napisał:

Proszę o kontakt, mam 3 kajaki, kosz, i wiele patentów,,, a teraz mysle ze doszedłem w temacie do "perfekcji" ;)

606 234 005

znowak@dorfo.pl

piękny szczupak!! Gdzie można kupić wasze przynęty?? 

My nie mamy relingów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosz bagażowy ( Rhino-Rack ) tem mniejszy, jezdze z nim na codzien, ( bardzo dobrze wpasowuje sie jeden kajak do srodka bez zbednych mocowan )

Dodatkowo, zdejmuje go ( belki mocniejsze - HAKR ) z rowiem T i wsuwam, ( rure na wedki, bagaznik na narty, box, mocowanie na kajak szerszy - jesli jade bez kosza )

Duza rura PCV z mocowaniem pod T na dużo wędek ;), ,,,

 

BOX daje rade razem z jednym kajakiem

Kosz z rura na wędki, 

Bagaznik narciarski plus wąski

 

Wszystki dobierałem i kombinowałem aby szybko i łatw dokładac badz zdejmowac modułu.

Koło zapasowe tez woziłem na dachu.

 

Mam nowe pomysły na inne konstrukcje,,,;)

 

DCS_0099.jpg

DSC_0413.jpg

IMG_2445.JPG

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Karas napisał:

piękny szczupak!! Gdzie można kupić wasze przynęty?? 

My nie mamy relingów

 W temacie relingów, przerobiłem poprzednie zycie, tak w wersji Euro przez pierwsze lata nie maiły, i założyć się nawet z "rozbiórek nie da. Ale znalazłem , tureckiej firmy, które montuje się w miejscach na belki normalne ( 4 śruby ), plus tylna częśc opierajace sie pod cieżarem. Środek ciezkosci zupełnie inny i lepszy, pod kajaki i długie przedmioty. Relingo - bagażnik bardzo dobrze wykonany, i spisała się na wielu, wielu wyprawach. Są w kolorze srebrnym i czarnym, ( choc te drugie trzeba zamawiac z TR i czekac okolo 3 tyg. Cena , ok 450 PLN, warto, !

Poniżej zdjecie z nad Biebrzy, ;)

 

DSC_0999.jpg

  • Super! 5
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2020 o 14:51, owad napisał:

Tak, i nie, znaczy to te, ale ja sciagnąłem je przez firme  http://chromemaster.pl ( za 450 ) choc dzis brałbym tez srebrne i dał do malowania proszkowego na czarno - tak zrobiłem z rurami na przodzie ( nie ma ich jeszce na zdjeciach ).

Kajak jasnozielony to Tuktu firmy Delsyk, krótki, lekki , stabilny, dobry na łowienie na małych rzekach i zarosnietych rozlewiskach.

Wędka Natural Heart - Lureleader

 

 

67468864_10217387946242423_7955267729936613376_o.jpg

Edytowane przez dorfo
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwolę sobie odświeżyć temat pytaniem o mocowanie belek bazowych w modelach XV bez relingów.

Oryginalne gniazda w XV mają po 2 gwintowane otwory. Czy Wasze (@Karas może i inni użytkownicy) belki są mocowane łącznie na 8 czy 4 śruby. Mam np. instrukcję montażu belek yakimy i wygląda na to, że one są przykręcane tylko 4 śrubami. Jeżeli tak, to czy to jest bezpieczne?

I przy okazji pytanie do @dorfo.  Jak z montażem i stabilnością Twoich relingów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i druga zagadka została rozwiązana. :)

Po rozmowie z @dorfo (wielkie dzięki za odzew!) wiem już, że relingi mocowane na 4 śruby spokojnie dają radę i to z nawiązką. To tak, gdyby ktoś wpadł na pomysł, żeby swojego XV uzbroić w takie cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...