Skocz do zawartości

Jak nie Sonda, to co?


wil3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wymienilem sobie Sonde Lambda (ECU wskazywalo blad 32). Po wymianie blad zniknal na jakis czas, dzisiaj z ciekawosci odczytalem ECU i - zgadnijcie co - blad 32 ponownie.

 

Autko na benzynie szarpie (szczegolnie przy ruszaniu z miejsca), po resecie ECU (klemowa metoda) przestaje na jakis czas, potem znowu objawy wracaja.

 

Swiece wymieniane ponad rok temu, kable nie za mojej kadencji. Olej zmieniam co 7-8tys km na nowy. Co moze byc? Elektryka? Silniczek krokowy? Przeplywka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer wykazal wielkie NIC. Zadnych zapamietanych bledow. Fakt, ze kilka dni temu resetowalem komputer, jednak minelo juz pareset kilometrow od tego czasu. W sumie powinienem czuc sie uspokojony, wg serwisu jakby ktores z powyzszych bylo uwalone, byloby od razu widac na komputerze. Jedyna rzecz, ktora trzeba poprawic, to poziom oleju w skrzyni (jest minimum).

 

Ale co z tego, jak jestem pewny, ze za jakis czas znowu zacznie szarpac na benzynce i trzeba bedzie klemy zdejmowac na pare godzin. Moze podczas ciaglej pracy na LPG cos mu sie z ustawieniami benzynowymi miesza i po jakims czasie trzeba go resetnac, zeby dobrze na benzynie jezdzil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są podobne objawy. Reset pomaga na trochę (chociaż ostatnio coraz krócej). Gaz wykluczyłem jeżdżąc przez tydzień po resecie tylko na benzynie (zaczęło się to samo, tylko łagodniej).

Dzisiaj odbieram nową przepływkę. Dam znać, czy pomogło. Oczywiście błędów brak, przewody, świece, filtr powietrza wymienione, elektryka sprawna, wolne obroty ok. itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływka może być powodem szarpania jak najbardziej i jest najczęściej powodem!!!!!!!!!!!!!!!! , sprawdzić również ciś paliwa, świece, cewkę, przewody zapłonowe!!!!!!!!

nie wspomnę że od strony mechaniki rozrząd... musi być wszystko sprawne, ale to wpływa bardziej na nierównosć pracy niż szarpanie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...