Jump to content

Subariada - Korsyka - 12-20 sierpnia 2021

Miłosz Rzeźnik

Recommended Posts

W dniu 26.06.2021 o 19:53, mechanik napisał:

Mamy wersję "delta", i kwarantanna w Izraelu obejmuje wszystkich, ponieważ szczepionka na to cholerstwo nie działa.

Mylisz się: nikt nie przedstawił dowodów, że nie działa. Raczej problem mają osoby nie zaszczepione lub zaszczepione jedną dawką.

Prawdą jest, że szczepienia są o kilka procent (5 do 10%) mniej skuteczne. Izrael wprowadził kwarantannę bo nie działa w pełni system certyfikatów szczepień. Ale od 1 lipca ma to się zmienić. Zresztą to samo zrobiła Polska z Wlk Brytanią.

• Upvote 1

51 minut temu, Subary napisał:

Poprosimy o dopisanie  -2 dorosłe

Szykuje się kontynuacja Plejad Podlasie 2021 :thumbup:

Liczę na to, że od 1 lipca certyfikat szczepień UE jednak wejdzie w życie co ma umożliwić swobodne podróżowanie osób zaszczepionych po UE. Inaczej to będzie strzał w stopę szczepieniom.

59 minut temu, Izotom napisał:

Liczę na to, że od 1 lipca certyfikat szczepień UE jednak wejdzie w życie co ma umożliwić swobodne podróżowanie osób zaszczepionych po UE. Inaczej to będzie strzał w stopę szczepieniom.

Powrót z Portugalii skutkuje kwarantanną bez względu na przebyty Covid-19 lub szczepienie. Bez możliwości skrócenia kwarantanny testem.:upside-down-face_1f643-small:

Dlatego napisałem, że jednak wejdzie w życie :rolleyes:

Co do Portugalii to na razie Niemcy zachowują się ... histerycznie. Może wynika to z tego, że duża część niemieckiego społeczeństwa nie jest zaszczepiona - nasi znajomi z Niemiec przyjeżdżają szczepić się do Polski.

A propos "praktycznie" ... Miłosz kiedy wrzucisz na PW jakieś informacje odnośnie wyjazdu? 

Typu jakie opony, czy brać trapy, ciepłe gacie, liofilizaty i takie tam. ;)

3 godziny temu, przemekka napisał:

A propos "praktycznie" ... Miłosz kiedy wrzucisz na PW jakieś informacje odnośnie wyjazdu? 

Typu jakie opony, czy brać trapy, ciepłe gacie, liofilizaty i takie tam. ;)

To jest od roku w pierwszym poście.

Ale my jedziemy w sierpniu. :P ;)

Pytam głównie o jedzenie, bo nie wiem jak dużą lodówkę kupić? :D

14 godzin temu, przemekka napisał:

Ale my jedziemy w sierpniu. :P ;)

Pytam głównie o jedzenie, bo nie wiem jak dużą lodówkę kupić? :D

Podobno na Korsyce jedzenie pyszne, to może dużej lodówki nie trzeba... Chyba, że myślisz o zabraniu lokalnych produktów z  powrotem:)

53 minuty temu, goashi napisał:

Chyba, że myślisz o zabraniu lokalnych produktów z  powrotem:)

Też ;) i o małych zakupach w Toskanii w drodze powrotnej. 

Posted (edited)
W dniu 4.07.2021 o 16:48, przemekka napisał:

bo nie wiem jak dużą lodówkę kupić? :D

Około 20 litrów jest optymalna. Sam chciałem kupić mniejsza, ale koledzy wyprowadzili mnie z błędu - na szczęście.

Cenowo kilka litrów większa lodówka to niewielka różnica. Natomiast istotne jest aby oprócz prowiantu, zmieściło się coś dla przyjemności ;) sześciopak, parę butelek wody, a półtoralitrowa butelka mieściła się choćby na leżąco. 

Większa lodówka zdominowałaby przestrzeń bagażnika, a definitywnie chcę pakować się tylko do środka, nie na dach - kwestia prędkości na autostradzie, zdolności w terenie (chaczenie o drzewa, trawersy). Gdy dłuższe okresy bez cywilizacji (sklepów) coś można przełożyć na godzinkę. Komresorową lodówkę ustawisz na - 16 °C, to piwko zimne czy drinki na szybko to żaden problem, nie musi być wszystko na raz w lodówce cały czas.

Na początku chciałem nawet 10-12 litrową, ale dobrze, że wybrałem 20 litrów. Taką polecam - lekka, zgrabna, ustawna, nie zajmie pół bagażnika.. 

Edited by mechanik
  • Like 1

W dniu 3.07.2021 o 22:45, Miłosz Rzeźnik napisał:

A Wy tak z internetu czy praktycznie? ;)

Pozdrowienia z Kirgistanu - od zaszczepionych i nie.

Pozdrowienia dla zaszczepionych.

• 1 month later...