Skocz do zawartości

Radio i antena


voywit35

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, polepiłem co mogłem, wzmacniacz antenowy działa, antena na szybie wygląda na ok , po między punktami jest przejście. Ale do doskonałości jeszcze daleka droga. Mam ochotę na eksperyment z podstawieniem innego wzmacniacza czegoś zupełnie innego. Ale na tym etapie dam sobie spokój. Mam co robić , i na siłę nie będę szukał zajęcia. Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaangażowanych :)


Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie napisałeś czy wzmacniacz ma zasilanie. Wspominales wcześniej że znalazłeś przewody, plus i masę. A jest na nich napiecie? Przewody w klapie mogą być tak przełamane że przewodzą tylko gdy masz klapę otwartą, zamkniesz to już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest napięcie, + 10,7 v tyle wskazał multimetr, masa też jest anteną na szybie wskazuje jakieś opory co by znaczyło że niema przerwy i to tyle. Przewody były faktycznie przełamane zostały połączone. Został tylko przewód antenowy może i on jest przełamany

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

u mnie w OBK też ostatnimi dniami radio działało coraz gorzej, dobrałem się do przewodów biegnących przez ten gumowy peszel pomiędzy budą a klapą i bingo, dwie żyły uj....... Polutowałem te dwie żyły, na wtyczce przy wzmacniaczu pojawia się 10.7V i dalej bez większych zmian w odbiorze stacji radiowych, grzebię dalej i okazuje się że kabel antenowy też jest przełamany. Wymieniłem kawałek tego kabla antenowego zastępując go dwoma żyłami ze skrętki i radyjko odżyło.

 

269766502_942942646341106_6085189660333813447_n.thumb.jpg.b2f29aab0c4a34fb7a5ea434a86be655.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 10.01.2022 o 21:50, SubaruLPG napisał:

kupowałem z Legacy IV 2008R i tam była już cienka linka

Gdzieś panie kupił taki przewodzik?? Wymieniłeś z oryginalnymi złączami czy łączyłeś?? Mi gubi fale jak klapę otworzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

W dniu 22.03.2022 o 18:23, szampon napisał:

Gdzieś panie kupił taki przewodzik?? Wymieniłeś z oryginalnymi złączami czy łączyłeś?? Mi gubi fale jak klapę otworzę.

kupiłem używkę i łączyłem.

Przewód podobny przynajmniej na zdjęciach jest tutaj:

https://sklep.semicon.com.pl/shop2/lsm-75-ultracienki-przewod-koncentryczny-o-impedancji-75ohm,p2564,c1276

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 10.01.2022 o 19:39, lutek34 napisał(a):

u mnie w OBK też ostatnimi dniami radio działało coraz gorzej, dobrałem się do przewodów biegnących przez ten gumowy peszel pomiędzy budą a klapą i bingo, dwie żyły uj....... Polutowałem te dwie żyły, na wtyczce przy wzmacniaczu pojawia się 10.7V i dalej bez większych zmian w odbiorze stacji radiowych, grzebię dalej i okazuje się że kabel antenowy też jest przełamany. Wymieniłem kawałek tego kabla antenowego zastępując go dwoma żyłami ze skrętki i radyjko odżyło.

 

269766502_942942646341106_6085189660333813447_n.thumb.jpg.b2f29aab0c4a34fb7a5ea434a86be655.jpg

Witam jak zrobiłeś ten przewód antenowy bo ja mam tak samo koncentryk urwany mam i nie bardzo wiem jak to zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak zrobiłeś ten przewód antenowy bo ja mam tak samo koncentryk urwany mam i nie bardzo wiem jak to zrobić 
Z tego co pamiętam, to urwany kawałek zastąpiłem dwoma żyłami z kabla internetowego (skrętki)

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...