Skocz do zawartości

Radio i antena


voywit35

Rekomendowane odpowiedzi

No i jestem po zabiegach, zdjęta tylna tapicerka klapy, wszystko poszło dobrze i brak poprawy połączenia są ok, wyjąłem radio i znalazłem połączenie anteny z radiem i tam prysnąłem kontaktem w spraju. O wiele lepiej łapie sygnał radiowy. Temat zamknięty

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dwa przewody przełamane jeden to zasilanie a drugi masa. Wykonałem bypassy izolacja z koszulek termokurczliwych. Ale nie jest tak jak być powinno . Może walnięty wzmacniacz antenowy ?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał przypadek przełamania przewodu antenowego i czy wie ktoś czy jest to przewód koncentryczny czy też zwykły przewód jednożyłowy , z mojej obserwacji wynika że może tak być, radio w kokpicie jest zmasowane do karoserii przewodem i tak samo w klapie bagażnika jest masa elektryczna.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam antenę wydrukowana na szybie i dwa kable koncentryczne plus zasilenie wzmacniacza. Trzeba rozpiąć wtyczkę i sprawdzić czy cienki kabel przesyłka z radia napięcie +12. Ewentualnie czy po odpięciu cokolwiek się zmienia w zakresie odbioru. Możesz ewentualnie pobrać sobie service manual i tam jest opisana cała procedura sprawdzenia łącznie z badaniem przejścia ścieżek na szybie.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał przypadek przełamania przewodu antenowego i czy wie ktoś czy jest to przewód koncentryczny czy też zwykły przewód jednożyłowy , z mojej obserwacji wynika że może tak być, radio w kokpicie jest zmasowane do karoserii przewodem i tak samo w klapie bagażnika jest masa elektryczna.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


Masa w klapie bagażnika służy raczej jako zamknięcie obwodu zasilania wzmacniacza :)

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, voywit35 napisał:

jaką rezystancję powinna mieć anteną na szybie pomiędzy złączkami ?

 

Proszę: http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Legacy_Outback/2009/

- plik 2009 Service Manual.pdf, strona 4249 i dalej.

 

Przy okazji - wpisz sobie w profil model i rocznik samochodu, bo grzebanie w Twoich postach, żeby to ustalić jest irytujące dla próbującego pomóc... ;)

Edytowane przez Kambol
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...