Jump to content
Olek1236

Brak wolnych obrotow Impreza GT

Recommended Posts

Witam mam problem ze swoim Gt-kiem

Po odpaleniu wchodzi na 4tys obrotow i trzyma te obroty i nie ma wolnych. Wszystkie odmy i ppdcisnienia podłączone zawór wolnych obrotow również. W czym może tkwić problem? Dodam jeszcze że jak ma te 4tys dodam gazu to idą jeszcze dalej. 

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Może linka gazu się zaciela? Zdejmij dolot i sprawdź pozycję przepustnicy. Lub też poluzuj zupełnie linkę gazu. Jak nie to, to obstawiam lewe powietrze lub krokowca.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Linka gazu ściągnięta. 

Krokowca nie mam. Mam zawór wolnych obrotow w kolektorze który podmuenialem na drugi i bez zmian. A czy sonda, przeplywka, lub czzujnik prędkościmierza maja na to jakis wpływ? 

Z tych trzech rzeczy to jedynie przepływka może mieć jakiś wpływ na to. Odepnij ją i sprawdź co będzie się działo
A żadnych błędów nie wyrzuca?

A jeżeli chodzi o luzy zaworowe bądź źle ustawiony rozrząd? Może to ma jakiś wpływ? 

Czujnik polozenia przepustnicy moze sie zaciol lub sie zepsul sprawdza sie go miernikiem napiecia opis w manualu

Czujnik przy zamknietej przepustnicy ustawiony na 0.5V i rośnie do 5V przy max otwartej

Zresetuj ECU odpinając kleme. Jak nie pomoże sprawdź czy wszystkie podciśnienia są dobrze podpięte. Może coś jest źle i ssie powietrze z pominięciem przepustnicy. Pewnie gdzieś za przepływomierzem, bo nie wierzę że chodziłby na 4k na niepoliczonym powietrzu.

Dzisiaj rozmawiałem z Mariuszem z GC8 i chyba rozwiał moje wszelkie nadzieję że to będzie chodziło. Mianowicie jest tak że silnik mam gt99 a wiązka wraz z ECU okazała się GT 97. Jest między nimi sporo różnic takich jak wtryski. Wtryski w gt97 mają 370ccm a GT od 440ccm i jak teraz mam kolektor z GT99 z wtryskami od GT99 to sterownik leje dużo więcej bo jest większa przepustowość wtrysków. A nie mogę założyć kolektora z GT97 bo są inne głowice, a wtryski z 97 nie podejdą do kolektora 99. 

Kolejna sprawa jest ze w GT 99 jest Krokowiec w przepustnicy a w 97 w kolektorze. Ale to akurat udało mi się zrobić bo dorobiłem flansze i zamontowałem. 

Także zostaje mi chyba jedyna opcja wymienić wiązke na GT99. 

Mam do kupienia kompletna wiązke silnika kabiny z immo i ecu od forka s-turbo i zastanawiam się czy te wiązki są takie same? Może ktoś z Was wie coś na ten temat? 

Niechciałbym znowu pójść w niepotrzebne koszty i czas. 

Prosze was o pomoc

Robiłem swap w forku s turbo my00 na silnik z gt my00 i na 99 % wiązki byly identyczne. Przynajmniej silnikowa

A czym się różniła skoro w 99%? I powiedz mi nie ma problemu z mapowaniem później? Bo mam wiązke z ECU simtec. Bo fabrycznie fotki mają 170km

Chodziło mi o moja pewność. Na 99% jest identyczna. Szukałem kiedyś info jak to jest z remapem kompow po my 99 ale nigdy nie uzyskalem jednoznacznej odpowiedzi. Naj mniej ryzykowne będzie znaleźć kompa z immo od takiej imprezy z której masz silnik.

O ECU simtek się nie wypowiem niestety.

Immo od tego silnika spłonęło razem z autem i jest nie do odzyskania. Nie mogę nigdzie znaleźć wiązki od Europy GT to chyba będę zmuszony na fotka. Dzięki za informacje

W razie w co mam wiazke silnika kompa i immo z forka s turbo my 00. Zapomniałem o czymś ważnym forester i impreza mają inne kostki w modułach immo!

86ed56f14b973da94c61dcd2a2b0b7c6.jpg

A ile sobie cenisz za wiązke z kompem? Bo ja bym potrzebował wiązke i silnika i kabiny i kilka innych gratow w razie czego

Po co Ci w gieteku wolne obroty?? :evil2:

Bo ciężko by było latać cały czas z nim. 4tys. Obr.