Skocz do zawartości

Podświetlenie wskazówki prędkościomierza


PILOTZOLSZTYNA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś wie która żarówka w Legacy III (99) odpowiada za podświetlenie wskazówki obrotomierza?? Ponieważ słabo świeciły mi żarówki na liczniku to wymieniłem sobie właściwie wszystkie żaróweczki ni i

wskazówka prędkości świeci idealnie a obrotomierz nie jest podświetlony??

I jeszcze jedna sprawa. Bardzo mnie denerwuje ale licznik bardzo słabo się przełącza stan przebiegu pomiędzy stanem totalnym a dziennym. Jest to o tyle ważne że mam lpg (   :(   )no i wiem ile na baku przejadę i zawsze kasuje licznik po tankowaniu. Miał może ktoś kiedyś podobny problem??   762921818_licznikzdrgiejstrony2.thumb.jpg.fe71c10c5bf0ec3bf3c4a633122b44a6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PILOTZOLSZTYNA napisał:

Witam

Czy ktoś wie która żarówka w Legacy III (99) odpowiada za podświetlenie wskazówki obrotomierza?? Ponieważ słabo świeciły mi żarówki na liczniku to wymieniłem sobie właściwie wszystkie żaróweczki ni i

wskazówka prędkości świeci idealnie a obrotomierz nie jest podświetlony??

I jeszcze jedna sprawa. Bardzo mnie denerwuje ale licznik bardzo słabo się przełącza stan przebiegu pomiędzy stanem totalnym a dziennym. Jest to o tyle ważne że mam lpg (   :(   )no i wiem ile na baku przejadę i zawsze kasuje licznik po tankowaniu. Miał może ktoś kiedyś podobny problem??   762921818_licznikzdrgiejstrony2.thumb.jpg.fe71c10c5bf0ec3bf3c4a633122b44a6.jpg

Te cztery czerwone odpowiadają za podświetlenie zegarów, nie ma bezpośredniego podświetlenia wskazówek. Jakie żarówki założyłeś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że jakis element przewodzacy światło jest uszkodzony.

A co do przebiegu to musisz przełączać ?

U mnie pokazuje przebieg totalny i ten od tankowania a jak wcisne to mam jeszcze dodatkowy przebieg ktorym licze sobie np km od wymiany oleju.

 

Widocznie tak jest w przedliftach.  jak widzę przedlift ma ciut inne zegary jak polift i to by tlumaczyło dlaczego licznik JDM z przedlifta nie pasuje do polifta.

Kolejny nie trafiony zakup -_-

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez niebieskiultras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2020 o 11:26, niebieskiultras napisał:

Możliwe że jakis element przewodzacy światło jest uszkodzony.

A co do przebiegu to musisz przełączać ?

U mnie pokazuje przebieg totalny i ten od tankowania a jak wcisne to mam jeszcze dodatkowy przebieg ktorym licze sobie np km od wymiany oleju.

 

Widocznie tak jest w przedliftach.  jak widzę przedlift ma ciut inne zegary jak polift i to by tlumaczyło dlaczego licznik JDM z przedlifta nie pasuje do polifta.

Kolejny nie trafiony zakup -_-

 

 

 

 

 

 

Czy ten licznik ma białe podświetlenie czy tradycyjne zielone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bardzo dobry efekt uzyskał znajomy kupując specjalny lakier do wskazówek. Wcześniej świeciły jakby chciały a nie mogły. Nie wiem natomiast czy tutaj da to egzamin. Zegary są podświetlane tylko od spodu, czy u góry wychodzą jakieś "kanały świetlne"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2020 o 11:26, niebieskiultras napisał:

Możliwe że jakis element przewodzacy światło jest uszkodzony.

A co do przebiegu to musisz przełączać ?

U mnie pokazuje przebieg totalny i ten od tankowania a jak wcisne to mam jeszcze dodatkowy przebieg ktorym licze sobie np km od wymiany oleju.

 

Widocznie tak jest w przedliftach.  jak widzę przedlift ma ciut inne zegary jak polift i to by tlumaczyło dlaczego licznik JDM z przedlifta nie pasuje do polifta.

Kolejny nie trafiony zakup -_-

 

 

 

 

 

 

licznik muszę przełączać bo mam instalację gazową i wiem ile na baku przejadę a te diody z wskaźnika LPG to zawsze kłamią :(

w liczniku mam tylko dwie opcje przebieg totalny i dzienny (przedlift)

Teraz zakupiłem żaróweczki 3w3 w kolorze zielonym i zdejmę te oryginalne kapturki z żarówek

może to poprawi sytuację gdy wszystko po prostu będzie jaśniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niebieskiultras napisał:

Co to za zegary ? :o Te obwódki liczników tak nie świecą.

 

Zwykłe zegary przerobione ręcznie. Neony wstawione w obwodki z opóźnieniem załączania podswietlenia.

Koncepcja była taka żeby zrobić podświetlenie wskazówek ale nie udało się ich potem zamontować więc dwa liczniki zostały uwalone. Później z niebieskimi ledami lecz słabo to świeciło. Ostatecznie udało się zrobić dość fajnie jednak jest ta zielona poświata od samej tarczy.

 

 

Finalny efekt na filmiku

https://drive.google.com/file/d/17SR-uol_QDe9IHkWd3ERUpOqLwUOTdGv/view?usp=drivesdk

received_1709698142418345.jpeg

received_1606860669368760.jpeg

received_1686721308049362.jpeg

received_2239467102750524.jpeg

Edytowane przez BeQuiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...