Skocz do zawartości

Wypadanie zaplonu, regolacja zaworow forester SG


LEŚNIK FORESTER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, proszę o pomoc zakupiłem silnik i po założeniu pojawił się problem z wypadaniem zaplonu-forester 2.0 2006r sg 116KW. Mechanik stwierdził, że będzie potrzebna regolacja zaworow-tylko u mnie są szklanki i nie wiem jakie czesci są potrzebne do tej operacji? Czy uda się to zrobić bez wyjmowania silnika, bez ściągania głowic? Proszę o pomoc.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowic nie musisz ściągać. Ale operacja do łatwych nie należy. Luzy można chyba pomierzyć na silniku w samochodzie. Trzeba zdjąć pokrywy zaworów i spróbować. Ale do regulacji najlepiej go wyjąć. Szklanki można szlifować od wewnętrznej strony, można zamienić miejscami, można kupić nowe. Głowic nie trzeba ściągać. Jak masz wyjęty silnik zdejmujesz "ramkę" która trzyma wałki w głowicy, tak żeby wyjąć wałki rozrządu i masz dostęp do szklanek.

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/

Tutaj masz serwisówki, w nich odnajdziesz numeru OEM szklanek zależnie od grubości.

Niżej film:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LEŚNIK FORESTER napisał:

Witam wszystkich, proszę o pomoc zakupiłem silnik i po założeniu pojawił się problem z wypadaniem zaplonu-forester 2.0 2006r sg 116KW. Mechanik stwierdził, że będzie potrzebna regolacja zaworow-tylko u mnie są szklanki i nie wiem jakie czesci są potrzebne do tej operacji? Czy uda się to zrobić bez wyjmowania silnika, bez ściągania głowic? Proszę o pomoc.

 

A wystarczyło zdjąć pokrywy zaworów przed włożeniem silnika, i posprawdzać luzy. Po czym stwierdzono ,że zawory do regulacji?Były zdjęte pokrywy i pomierzone luzy? Szklanki po wyjęciu można szlifować od wewnętrznej strony. Potrzebne będą uszczelki pokryw zaworowych, świec i ewentualnie śrub. A i być może przy okazji nowy rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...