Skocz do zawartości

Wakacje, ciepło, 2+2, subaryną z dobrym i krótkim dojazdem


Szmiglo

Rekomendowane odpowiedzi

Planujemy z żoną wakacyjny wypad. Ja jestem za podróżą autem (jak zwykle :biglol: ) u małżonki jednak wygrywa opcja samolotowa. W związku z tym chcę dla niej przygotować kontrpropozycję. 

 

Byliśmy autem już w Obzorze w Bułgarii. Rozbiliśmy sobie trasę na 3 dni. Miskolc - Węgry, potem Sigishoara - Rumunia i trzeciego dnia na spokojnie Bułgaria. Teraz jednak jest nowy nabytek, który w wakacje będzie miał 1,5 roku i sprawa się skomplikowała. 

 

Szukam czegoś między 12/16 godzin jazdy żeby to zrobić z jednym noclegiem. Na forum widziałem propozycje campingów z Caorle czy Gardy (Włochy). 

 

Ma ktoś może jakieś doświadczenia bardziej hotelowe? Nie musi być przy samym mieście. Ważne żeby były baseny, plaża, animacje dla dzieci no i w miarę ciekawa okolica żeby w drugiej części dnia się Outbackiem poszlajać. Myślałem też o Chorwacji, ale przerażają mnie te betonowe plaże. Byłem kilka razy i to nie dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch miejscówek do zdecydowanie Garda. Z fajnych miejscowości masz Rivę i Torbole. Dużo miejsc do zwiedzania, na pewno wycieczki rowerowe. Konkretnego hotelu ni podam bo już nie pamiętam.

Z Caorle korzystałem z https://www.lampo.it/.

Nie wiem jak teraz  z cenami ale kiedyś było konkurencyjnie i świetnie. Blisko do Punta czyli do Wenecji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem kiedyś z dziećmi (wtedy 5 i 2 lata) w Caorle: https://www.pradelletorri.it/pl/

Masz tam hotele, domki, camping - do wyboru, duży kompleks basenowy, animacje dla dzieci i inne bajery dla maluchów, co bardzo ważne gdy jeszcze są małe. Wszystko bezpośrednio nad morzem. Ogólnie nie moje klimaty, ale dla dzieciaków super.

Nie przekreślaj Chorwacji, jeżdżę tam od kilku lat, co prawda w większości na jacht, ale warto poszukać na wyspach, w małych miejscowościach. Super miejsca dla dzieciaków, tych trochę starszych, do zabawy i poszukiwań "skarbów" pod wodą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z północnych Włoch dorzuciłbym jeszcze Lignano Sabbiadoro. Byliśmy kiedyś we dwoje z Żoną, w zeszłe wakacje z czwórką znajomych i dwójką córek + nasz pieseł. Dojazd ok, ciepłe morze, ceny bardzo ok, blisko na Słowenię, do Chorwacji. Dwutygodniowy wyjazd dla naszej piątki to ok 5,5 k PLN, lokum załatwiane przez lokalną Agencję turystyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, uagun napisał:

Z północnych Włoch dorzuciłbym jeszcze Lignano Sabbiadoro. Byliśmy kiedyś we dwoje z Żoną, w zeszłe wakacje z czwórką znajomych i dwójką córek + nasz pieseł. Dojazd ok, ciepłe morze, ceny bardzo ok, blisko na Słowenię, do Chorwacji. Dwutygodniowy wyjazd dla naszej piątki to ok 5,5 k PLN, lokum załatwiane przez lokalną Agencję turystyczną.

W tamtych okolicach jest jeszcze Grado po drugiej stronie Laguny di Marano. Bardzo fajne miasteczko na wakacje, byłem tam kiedyś jachtem, port jest w samym centrum miasteczka ;) 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎10‎.‎01‎.‎2020 o 11:28, skwaro napisał:

W tamtych okolicach jest jeszcze Grado po drugiej stronie Laguny di Marano. Bardzo fajne miasteczko na wakacje, byłem tam kiedyś jachtem, port jest w samym centrum miasteczka ;) 

Jakby ktoś chciał więcej info o okolicznych miastach i mieścinach(Palmanova, Cividale etc.), albo czemu warto będąc w okolicy zamiast pizzy i pasty zjeść cjarsons, albo frico i zapić to wszystko Ramandolo  to chętnie coś polecę... :)

 

Edytowane przez uagun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...