Skocz do zawartości

Łódzkie spotkania, może by tak jakąś tradycję wprowadzić???


Han Skolo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Czy jakiś posiadasz Legasia (2003-2009) najlepiej kombi (to akurat nie jest konieczne bo zakładam że w środku są takie same) chciałby się nim pochwalić przed skromnym posiadaczem Forestera? Planuję powiększenie rodziny i poszukuję jakiegoś Subaru w którym wejdą mi dwa foteliki tyłem na tylną kanapę. Obecnie w moim Forysiu wchodzi jeden taki fotelik za pasażerem, pod warunkiem że fotel pasażera przesunę maksymalnie do przodu. Jako że uwielbiam Subaru to myślę o zmianie Forka właśnie na Legacy ale chciałbym ocenić czy jak wstawię do niego dwa takie foteliki to kierowca się jeszcze zmieści ;)

 

Także jakby ktoś z obecnych tutaj mógł się ze mną spotkać w tygodniu w okolicach Łodzi lub w samej Łodzi żebym mógł sobie ocenić na ile więcej miejsca z tyłu jest w Legacy to będę bardzo wdzięczny i odwdzięczę się browarkiem :)

 

A może znacie jakąś stronkę z dokładnymi wymiarami wewnętrznymi Forestera SG i Legacy BP?

ps. Tak wiem, mógłbym umówić się na oglądanie jakiejś sztuki do sprzedania ale jakoś wydaje mi się nie w porządku takie umówienie się żeby tylko ocenić czy w ogóle ten model mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego to jakie ty wielkie foteliki chcesz wkładać :yahoo: . Ja mieściłem nosidełko recaro w Imprezie '99, a fotel miałem odsunięty na 2 ząb licząc od tyłu. Ale tak w związku z tematem pytania to odpowiem ci tak: Forester i Impreza to ta sama płyta podłogowa, Legacy to inna klasa autka, z tyłu dorosłemu siedzi się wygodnie. Moja mała pociecha u dziadka w legacy mieściła się z zapasem, w naszej Imprezie było prawie na styk z oparciem fotela. Oczywiście zależy od tego jakie masz nosidełko, i jak bardzo pochylasz swoje oparcie. W Legacu tej generacji masz już z tyłu ISOFIX.

 

Powiem ci jeszcze tak. Szukając większego auta (subaru) rozważałem Forestera(żona chciała) i Legacy. Forester odpadł z racji tego że jak się okazało wcale większy nie jest niż Impreza kombi. Legacy szukałem, szukałem i jak na razie nie znalazłem odpowiedniego więc kupiłem (niech mi Bóg wybaczy -_- ) Opla Signum, ale przynajmniej części ogólniodostępne i znacznie więcej komfortu.

PS. Na legacka cały czas poluję :D

Edytowane przez Kralky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może znacie jakąś stronkę z dokładnymi wymiarami wewnętrznymi Forestera SG i Legacy BP?

Może to Ci coś pomoże.

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/subaru/legacy/iv/kombi/

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/subaru/forester/ii/

Edytowane przez woocash2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czy jakiś posiadasz Legasia (2003-2009) najlepiej kombi (to akurat nie jest konieczne bo zakładam że w środku są takie same) chciałby się nim pochwalić przed skromnym posiadaczem Forestera? Planuję powiększenie rodziny i poszukuję jakiegoś Subaru w którym wejdą mi dwa foteliki tyłem na tylną kanapę. Obecnie w moim Forysiu wchodzi jeden taki fotelik za pasażerem, pod warunkiem że fotel pasażera przesunę maksymalnie do przodu. Jako że uwielbiam Subaru to myślę o zmianie Forka właśnie na Legacy ale chciałbym ocenić czy jak wstawię do niego dwa takie foteliki to kierowca się jeszcze zmieści ;)

 

Także jakby ktoś z obecnych tutaj mógł się ze mną spotkać w tygodniu w okolicach Łodzi lub w samej Łodzi żebym mógł sobie ocenić na ile więcej miejsca z tyłu jest w Legacy to będę bardzo wdzięczny i odwdzięczę się browarkiem :)

 

A może znacie jakąś stronkę z dokładnymi wymiarami wewnętrznymi Forestera SG i Legacy BP?

ps. Tak wiem, mógłbym umówić się na oglądanie jakiejś sztuki do sprzedania ale jakoś wydaje mi się nie w porządku takie umówienie się żeby tylko ocenić czy w ogóle ten model mi pasuje.

jak chcesz się "przymierzyć" do Legacka '05 kombi to zapraszam do Zgierza. Termin do obgadania na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zalezy tez od fotelika, ale w Forku SF musze przesunac fotel do przodu by wszedl fotelik i ja juz z przodu po stronie pasazera sie nie zmieszcze.

W Obk-u nie ma tego problemu, przy odsunietym fotelu (prawym lub lewym) fotelik wchodzi bez problemu.

 

pozdr

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia - przy max odsuniętym siedzeniu jest bardzo ciasno z tyłu. Mam 190 cm wzrostu I siedzenie nie musi byc odsunięte, spokojnie mieszczę sie z przodu. Zapakowanym autem z 2 dzieci na urlop dwutygodniowy dało sie pojechac (I wrócic ;-))

Forek SG po-lift (rocznik 2007).

Tez rozwazalem zakup Legaca, ale teraz bym sie nie zamienił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i za zainteresowanie moim problemem. Z racji tego ze w zeszłym i tym tygodniu mam straszny siber w pracy postaram się skontaktować jakoś pod koniec tygodnia.

 

Jeśli chodzi o mój fotelik posiadam taki:

http://www.axkid.com/product/kidzone/

i jest zamontowany obecnie tyłem do kierunku jazdy. Chcę żeby jak najdłużej mały jeździł tyłem więc pewnie drugi fotelik będzie taki sam i też montowany tyłem.

 

Ostatnio udało mi się upchnąć fotelik tak, że ktoś się z przodu zmieści ale z kolanami praktycznie dotyka schowka, co nie jest raczej zbyt bezpieczne w razie zderzenia. Dodatkowo zainstalowałem go chyba niezgodnie ze sztuką bo najpierw opuściłem nogę wspierającą, a dopiero później dociągałem. Dzięki temu fotelik został bardziej w pionie i nie zajmuje tyle miejsca na długość. Postaram się ogarnąć jakieś fotki poglądowe ;)

Edytowane przez maddox84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nadal poszukujecie legacy do przymiarki fotelika - służę pomocą ;-)

PS. mi udało się zmieścić na tylnej kanapie 3 foteliki (2x Jane Montecarlo 15-36kg  i Recaro Young Sport 9-36kg), niestety zapięte w isofix mieszczą się tylko 2szt.

w Imprezie GD kombi tez się zmieściły 3szt, kwestia kolejności zapinania dzieci w pasy  :D

 

 

--

Tez rozwazalem zakup Legaca, ale teraz bym sie nie zamienił :)

 

a ja po roku jeżdżenia Legacy - nie zamieniłbym się na forka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mi udało się zmieścić na tylnej kanapie 3 foteliki (2x Jane Montecarlo 15-36kg  i Recaro Young Sport 9-36kg),
 

 

Wiesz, zmieścić to ja też bez problemu zmieszczę, ale przodem ;) A właśnie zależy mi na tym, żeby były tyłem a wtedy się robi nieco gorzej z miejscem bo oparcie fotelika zaczyna wystawać mocno do przodu poza krawędź kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a ja po roku jeżdżenia Legacy - nie zamieniłbym się na forka :D
Czyli, że rolę auta rodzinnego bardziej spełnia legacy ? ;)

Musze do Ciebie kiedyś podjechać, pomierzyć Twojego legasia względem volvo i fotelika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli chodzi o mój fotelik posiadam taki: http://www.axkid.com/product/kidzone/ i jest zamontowany obecnie tyłem do kierunku jazdy. Chcę żeby jak najdłużej mały jeździł tyłem więc pewnie drugi fotelik będzie taki sam i też montowany tyłem.

 

maddox84, gdzieś w Łodzi udało Ci się ten fotelik w sklepie stacjonarnym znaleźć i przymierzyć przed zakupem czy kupiłeś trochę w ciemno przez Internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś w Łodzi udało Ci się ten fotelik w sklepie stacjonarnym znaleźć i przymierzyć przed zakupem czy kupiłeś trochę w ciemno przez Internet?

 

 

Tak, przymierzyłem przed zakupem - to był mój warunek zakupu. Nie powiem, było ciężko bo tego producenta często się nie widuje w sklepach na półce. Ostatecznie przymierzyłem i kupiłem tutaj:

http://osiemgwiazdek.pl/webpage/kontakt.html

 

Przyznaję, że jakoś nie zwróciłem po prostu uwagi na to, że fotel pojechał tak daleko do przodu i przez długi czas mi to nie przeszkadzało, bo żona i tak jeździ z małym z tyłu.

 

Swoją drogą polecam ten sklep, koleś ma naprawdę duży wybór fotelików na miejscu i nie kręci nosem jak chce się coś obejrzeć czy właśnie przymierzyć z czym część sklepów robi jakieś dziwne problemy.

Edytowane przez maddox84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli, że rolę auta rodzinnego bardziej spełnia legacy ? ;)

zdecydowanie :D
Zdecydowanie zdecydowanie :) forkiem nie probowalem, ale w legacy zona z corka plus 3 walizki i wozek na weekendowa wyprawe do tesciow sie mieszcza :)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...