Jump to content

Poliuretanowe tulejki łącznika stabilizatora a plastikowe łączniki

Recommended Posts

Witam, mam szybkie pytanie odnośnie zawieszenia poliuretanowego. Przymierzam się do wymiany całego przodu na poliuretan, lecz orginalne łączniki stabilizatora są plastikowe i stąd moje pytanie czy można w nie wciskać poliuretanowe tulejki czy odpuścić je sobie i kupić drugie metalowe łączniki stabilizatora? Pozdrawiam

Można, z tym że możesz napotkać problem jeżeli łącznik jest w zamienniku, bo nie zawsze średnica tulejek jest identyczna jak w oryginale i poli może nie pasować. Warto wcześniej skonfrontować średnice. Inna sprawa że plastikowa "baza" potrafi się rozłamać przy dużym obciążeniu, zdarzyło mi się 2x rozerwać przedni łącznik z tym że było to forkiem na dużej nierówności po za drogą. Na ile to kwestia zastosowania twardszego poli a na ile zmęczenia starego plastiku, nie wiem.

4 minuty temu, mirasek napisał:

Można, z tym że możesz napotkać problem jeżeli łącznik jest w zamienniku, bo nie zawsze średnica tulejek jest identyczna jak w oryginale i poli może nie pasować. Warto wcześniej skonfrontować średnice. Inna sprawa że plastikowa "baza" potrafi się rozłamać przy dużym obciążeniu, zdarzyło mi się 2x rozerwać przedni łącznik z tym że było to forkiem na dużej nierówności po za drogą. Na ile to kwestia zastosowania twardszego poli a na ile zmęczenia starego plastiku, nie wiem.

Dzięki za info, w sumie nie pomyślałem że łączniki które już siedzą to mogą być zamienniki. Chyba przystane na opcji łączniki drugie też plastikowe nowe po 40zł za sztuke i wyjdzie mi 80zł za nowe dwa łączniki a nie 120zł dopłaty za same 4 tulejki łącznika które przy okazji mogą okazać się problematyczne w montażu 

Edited by Krzysztof Burbo

Mnie też w Imprezie pękły 3 razy na czerwonym poliuretanie. Zakupiłem aluminiowe i na razie siedzi guma puki się nie zużyją, a potem znowu wleci poliuretan. Jest też taka opcja 

271909b-lacznik-stabilizatora-przedniego.jpg

• Like 1

Mnie straszyli na tym forum kiedyś, że plastikowe oryginały nie wytrzymują wyciskania gum. Wytrzymały.

Plastikowy oryginał pękł mi tylko raz - jako pokłosie pękniętej sprężyny,  obk jeżdżony w terenie.