Skocz do zawartości

Webasto - problem w OBK


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Na początku grudnia zainstalowałem w OBK 3.6 webasto. Przy temperaturach w okolicy 0 wszystko chodziło ok.

Problem pojawił się podczas wyjazdu na narty.

Pierwsze dwa dni wszystko działało jak należy.

Trzeciego dnia po zapaleniu silnika zapalił się CE a wskazówka temperatury płynu poszła poza skalę :-). Po otwarciu maski chłodnica była raczej chłodna, płyn miał jakieś 60-70 stopni. A wskaźnik nadal pokazywał temperaturę poza skalą.

Następnego dnia auto nie odpalało - temperatura nadal była pokazywana jako poza skalą. Dopiero odpięcie akumulatora zresetowało CE i wszystko wróciło do normy.. Ale Webasto od tamtej pory nie odpaliłem.

 

Facet od instalacji powiedział że w BMW też tak się dzieje i że byc może trzeba zrobić obejście płynu tak by nie nagrzewało silnika. Bo inaczej głupieją czujniki.

Inna sprawa że po nagrzaniu za pomocą webasto czujnik temperatury zewnętrznej mocno zawyża temperaturę (jest stosunkowo blisko pieca).

 

Miał ktoś coś podobnego?

 

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piskoor napisał:

Facet od instalacji powiedział że w BMW też tak się dzieje i że byc może trzeba zrobić obejście płynu tak by nie nagrzewało silnika. Bo inaczej głupieją czujniki.

 

Miałem Webasto w 3 kolejnych Subaru. W każdym nagrzewał zarówno wnętrze jak i silnik i nigdy nie miałem opisywanych przez Ciebie problemów.

Może nie działa elektryczna pompka obiegu płynu i stąd taki wysoki odczyt temperatury na wskaźniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...